Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1 2 »   Do dołu

Autor Wątek: Obsada do 240  (Przeczytany 8363 razy)

anathemasit

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 10
Obsada do 240
« dnia: Styczeń 04, 2012, 17:12:21 17:12 »

Chiałabym abyście mi poradzili jakie gatunki moge trzymać z brzanką sumatrzańską. Mam też 2 glonojady, 2 piskorki Myersa i pseudomugil gertrudae.  Chcialabym dorzucić bocję wspaniała i ducha amazońskiego. dlatego proszę o podsunięcie pare pomysłów na jakieś większe towarzystwo dla moich brzanek
Zapisane

fisz

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 683
Odp: Obsada do 240
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2012, 17:23:04 17:23 »

Nie wiem czy duch amazoński to dobry pomysł. Pamiętam jak zaczynałem z akwarystyką około 11 lat temu, jak byłem jeszcze dzieckiem i kolega kupił ducha amazońskiego. Atakował mu większość ryb jakie miał w akwarium i niektóre ze skutkiem śmiertelnym. Pozbył się tego ducha w dość brutalny sposób ale nie będę o tym pisał jak to zrobił :P
Kiedyś trzymałem u siebie brzanki sumatrzańskie i są to szybkie zwinne ryby więc polecałbym Ci trzymać je właśnie z rybkami o podobnym temperamencie. Są dość zaczepne w stosunku do wolnych ryb lub ryb o długich płetwach. Nie kupuj na pewno takich bo zaraz stracą całe płetwy(np. bojownik, skalar itp.)

Miałem około 20 brzanek sumatrzańskich i 10 mszystych oraz 5 bocji wspaniałych i kilka kirysków. Obsada podobna do Twojej w tym momencie. Jest to dość dobre rozwiązanie ponieważ rybki nie zaczepiają się wzajemnie.
Myślę że do brzanek mógłbyś wpuścić inne ryby ławicowe np. różnego rodzaju danio(tylko nie weloniaste), ponieważ równie szybko pływają jak sumatry.  Danio potrzebuje dość długiego akwarium, ponieważ jest bardzo ruchliwa i musi się wyszaleć więc Twoja 240 będzie wystarczająca bo zapewne ma 120 cm długości ;)
Zapisane

anathemasit

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 10
Odp: Obsada do 240
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2012, 10:01:16 10:01 »

No własnie chodzi mi o coś wiekszego nie koniecznie w duzej ilości.
Zapisane

fisz

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 683
Odp: Obsada do 240
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 05, 2012, 14:32:37 14:32 »

Jak duże ? Może brzanki purpurowe lub różowe ? Dorastają do 7 cm więc dość spora rybka :)
Zapisane

anathemasit

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 10
Odp: Obsada do 240
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2012, 15:33:14 15:33 »

myslałam o czymś oscylującym wokół 15 cm. mogą byc to ze 2 osobniki, ale żeby było cos takiego widocznego, czego nie trzeba szukać po akwa, chociaz nie powiem, moje zabijaki plątają sie po całym mniejszym akwa xd
Zapisane

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: Obsada do 240
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2012, 15:45:35 15:45 »

Polecam danio malabarskie
Zapisane

fisz

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 683
Odp: Obsada do 240
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2012, 15:47:03 15:47 »

Moim zdaniem te większe ryby jak np. gurami będą za wolne i mogą zostać poobgryzane. Brzanki im są w większej grupie tym bardziej powinny zająć się sobą ale różnie to z nimi bywa. Mi nawet rośliny niszczyły :P
Zapisane

fisz

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 683
Odp: Obsada do 240
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 05, 2012, 15:49:27 15:49 »

Też nad nimi myślałem, bo są świetnymi i chyba największymi danio ale anathemasit chce coś większego a danio dorasta do 10 cm. 
Zapisane

anathemasit

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 10
Odp: Obsada do 240
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 05, 2012, 16:55:58 16:55 »

Czy wszystkie duzy rybki sa wolne xd niestety brzanka rekinia rośnie zbyt duża nawet do tego litrarzu. jak już to myślałam o daniu niebiańskim. a moje brzany nawet jak było stadko gertrud to nie zawracały sobie nimi głowy. ganiają się na wzajem i nie zwracają na nic uwagi, ale nie wiem jak to bedzie w większym stadku.
Zapisane

melkora

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 680
Odp: Obsada do 240
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 05, 2012, 20:00:54 20:00 »

Moja rada jest taka na wstępie dokup kilka piskorków, bo jest to ryba stadna i zdecydowanie lepiej czuje się w liczbie min 8szt. Jeśli zależy Ci na dużych rybach i do tego spokojnych ( bo nie sztuka kupić pielęgnicę która zje wszystkich innych mieszkańców) należało by pozbyć się brzanek, wtedy Twój wybór byłby naprawdę duży.
Zapisane

ewczyslaw

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 38
Odp: Obsada do 240
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 05, 2012, 20:55:27 20:55 »

Trzymam w swoim akwa z powodzeniem brzanki sumatrzańskie (8 sztuk) ze skalarami i gurami i ryby nie wchodzą sobie w drogę. Fakt, że litraż nieco większy i od małego, ale od początku nie było z nimi problemów nawet przez kilka pierwszych tygodni na kwarantannie w kotniku - 60 l. Nie są to tak agresywne ryby, jakimi je opisują w książkach.
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Odp: Obsada do 240
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 05, 2012, 20:59:16 20:59 »

Trzymam w swoim akwa z powodzeniem brzanki sumatrzańskie (8 sztuk) ze skalarami i gurami i ryby nie wchodzą sobie w drogę. Fakt, że litraż nieco większy i od małego, ale od początku nie było z nimi problemów nawet przez kilka pierwszych tygodni na kwarantannie w kotniku - 60 l. Nie są to tak agresywne ryby, jakimi je opisują w książkach.
oj tu się z Tobą Ewa nie mogę niestety zgodzić, bywają oczywiście "łagodne" sztuki ale najczęściej są to urodzeni zabójcy. Chociaż z drugiej strony, stado sumatr nie gustowało w młodych gupikach, których to populacja przy nich znacznie przyrastała - więc jak widać lubią jedynie bardziej interesujące nas okazy:)
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: Obsada do 240
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 05, 2012, 22:09:48 22:09 »

...więc jak widać lubią jedynie bardziej interesujące nas okazy:)

oj, takie same mam doświadczenia! jak na złość :P
Zapisane

ewczyslaw

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 38
Odp: Obsada do 240
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 06, 2012, 08:56:40 08:56 »

Znaczy się mam szczęście co do brzanek? :-P Może jakieś "kiepskie" okazy mi się trafiły ;-)
Zapisane

anathemasit

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 10
Odp: Obsada do 240
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 06, 2012, 11:13:04 11:13 »

No cóż.Brzanek sie nie pozbędę. Zwiększe grupy tego co już mam, a później ew. dorzuce jakieś inne jak juz sprawdzę jak się będą zachowywały brzany. Niestety ja takiego szczęscia do nich nie mam, bo jedna z pierwszych zagryzła 2 pozostałe, więc musiałam ją oddać.
Zapisane
Strony: 1 2 »   Do góry