Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Krewety.  (Przeczytany 4532 razy)

paziek

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 85
Krewety.
« dnia: Styczeń 06, 2012, 16:40:20 16:40 »

Nie będę się zbytnio rozpisywał. Od 4 dni codziennie wyławiam jedną martwą.

30l, Red cherry z "babaulti"

Ma to związek z wypławkami i oczlikami, które namnożyły się ostatnimi czasy?

Wypławki trochę się ograniczyły - zredukowałem permenentnie porcje pokarmu i duża podmianę wody zrobiłem.

Temp. rano zmieniłem z 26 na 22, dla lepszej rozpuszczalności tlenu.

Jakieś domysły co to za cholerstwo jest? Troche szkoda mi krewetek, restetart troche w grę nie wchodzi bo w pon. przychodzą raczki a w ogólniaku jak je wpuszcze to znajde je za rok :p.

Woda klarowna, przejrzysta. Wrzucić do filtra węgiel aktywny?
Zapisane

rudy

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 379
Odp: Krewety.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2012, 17:39:10 17:39 »

Podaj jakieś objawy. Czy krewetki są osowiałe, czy chętnie jedzą jaki jest ich wiek itd. Druga sprawa możesz napisać PW do Piotrka robaczka z forum on jest specem od krewetek.
Zapisane

paziek

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 85
Odp: Krewety.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2012, 17:54:07 17:54 »

Krewetki które padły to 2 dorosłe i 2 wybarwione kilka tyg. temu.
Skorupiaki raczej nie są osowiałe i chętnie żerują. Jedzą ochotkę mrożoną co kilka dni, tabletki roślinne, płatki dla ryb i pałeczki dla krewetek, no i glony z akwa.

Ostatnio wrzuciłem liście dębu, wyparzone i suche, nieprzegniłe. Zaciekawienie nie było, więc wyjąłem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2012, 21:12:33 21:12 wysłana przez Gregor SZC »
Zapisane

paziek

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 85
Odp: Krewety.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2012, 13:39:50 13:39 »

Poobserwowałem trochę krewetki.

Wydaje mi się, że to coś grzybicznego. Pod odpowiednim kontem kilka krewetek na karapaksie i czółkach miały przeźroczysty nalot. Jednocześnie jakieś milimetrowe stworzonka latały koło nich, są też w podłożu i nie są to wpławki.

Chyba jednak myślę nad resetartem.

PS. ile kosztują allegro/sklepy stacjonarne testy na tlenki azotu?


Szperając w lekach na allegro przypomniało mi się, że mam CMF Tropicala na zakarzenia bakteryjne i grzybicze. Kuracja 2tygodniowa. Zobaczymy co przyniosą następne 3 dni. Jak nie będzie poprawy to resetart i pieczenie żwirku.
Zapisane

fisz

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 683
Odp: Krewety.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2012, 15:27:56 15:27 »

Nie lej chemii, która nie jest przystosowana dla krewetek, bo Ci padną. Ten środek jest dla ryb. Jeżeli już nalałeś to raczej źle się to skończy.
Zapisane

paziek

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 85
Odp: Krewety.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2012, 15:45:56 15:45 »

odseparowałem do 112l zdrowe bez nalotów, reszta siedzi w 30l, dodalem tego tylko kilka kropel.

Nomrlanie k.wica mnie bierze bo ponad 60% krewetek ma nalot. Jak do pon-wt nic się nie zmieni to resetart czeka.
Zapisane

paziek

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 85
Odp: Krewety.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 08, 2012, 21:31:37 21:31 »

Niestety ale kilka chwil od napisania tego postu cos poszlo w  bezpiecznikach w mieszkaniu. Wiadomo rosliny w nocy zabieraja tlen. Juz mi z kilkanascie krewetek padlo i niestety raczek cpo.  Mam nadzieje ze moj przepiekny samiec kakadu nie padnie wraz z cala obsada dwoch akwa. Resetart 30 l to teraz koniecznosc. No i zakup krewetek.. teraz jak woda stoi to widze jak w cholere jest malzoraczkow. I to jeszcze w okresie sesji i malych srodkow finansowych. Trzymajcie kciuki za rybki. :'(
Zapisane

robaczek

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 279
Odp: Krewety.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2012, 23:04:55 23:04 »

Widzę że zgony robią się masowe, niedobrze. Ogólnie bardzo ciężko się diagnozuje i leczy choroby krewetek. Jeśli objawy są niejednoznaczne to ciężko powiedzieć co im dolega. Mało osób wspomina o chorobach wirusowych lub robi to mała grupa ludzi. Tu praktycznie można stracić całą obsadę. Po tym co napisałeś do mnie na priv, zastanawiałem się i przyczyną może być dokupienie krewetek , a nawet ryb w sklepie zoologicznym To że ryby nie chorują na choroby krewetek to jest oczywiste, ale mogą je bezobjawowo nosić , zwłaszcza ryby z importu z Azji.
Skorupiaki z importu z Azji są siedliskiem różnych chorób, dlatego polecam jeśli to możliwe kupowanie krewetek od hodowców. Można też zakładać akwaria kwarantannowe na obserwacje jeśli są takowe możliwości.
Jeśli chodzi o leczenie Twoich krewetek to faktycznie może być coś z chorób grzybiczych lub bakteryjnych. Do leczenia można używać preparaty zawierające zieleń malachitową, formalinę, błękit metylenowy, antybiotyki. Nie należy stosować preparatów z siarczanem miedzi, który jest toksyczny dla krewetek.
O leczeniu krewetek w sieci mało informacji. Kiedyś można było poczytać o chorobach krewetek na stronie Crustakranheiten.de ostatnio coś jest ograniczony dostęp. Informacje o leczeniu krewetek konsumpcyjnych są jak najbardziej przydatne, a jest ich sporo w sieci.
Te małe robaczki które widujesz w akwarium to może małżoraczki, a te akurat są nieszkodliwe, jeśli to one.
Pozdrawiam Piotrek
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: Krewety.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 09, 2012, 10:30:50 10:30 »

Dzieki Piotrek za pomocna wypowiedz .

Paziek podstawa w przypadku padania krewetek sa testy wody na NO2 NO3 Gh Kh no i standardowy pH. Testy takie sa zawsze przydatne nawet gdy wszystko jest OK w akwariach.
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

dzidek

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 102
Odp: Krewety.
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 07, 2012, 19:26:19 19:26 »

Pisz jak sprawy? Odradzam skarmianie ochotką,mogła być powodem choroby.
Pozdrawiam
Zapisane
Strony: 1   Do góry