Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: agresywne mieczyki  (Przeczytany 10389 razy)

kiaras

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 100
  • Witam na naszym Profilu
agresywne mieczyki
« dnia: Styczeń 14, 2012, 16:39:46 16:39 »

Do tej pory zawsze wydawało mi się że mieczyki nie są rybami agresywnymi. Jednek od jakiegoś tygodnia widzę w zbiorniku wiele ryb z poobgryzanymi płetwami. Obgryzione są tęczanki filigranowe, neony czarne i inesa gdzie do tej pory wydałało mi się że neony czarne i tęczanki są tak szybkie że nic im nie grozi. No a teraz mieczyki dopadły gupiki - ostatnio "zniknęła" mi duża dorosła samica  :o a dziś jak nas nie było zamęczyły biednego samca pawiookiego.  >:( i teraz skubią krewetki  >:(
Czy to ich normalne zachowanie?
Zapisane
Jerzy i Honoratka

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: agresywne mieczyki
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2012, 18:05:37 18:05 »

Może nie częste, ale jak najbardziej normalne dla tego gatunku. Niejednokrotnie słyszałem opowieści o zbiorowym ataku samców mieczyków na jakąś rybę, np. gurami.
Zapisane

melkora

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 680
Odp: agresywne mieczyki
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2012, 03:12:08 03:12 »

Również spotkałam się z takim zachowaniem u mieczyka
Zapisane

Adam30poznan

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 146
    • http://www.corydoras.pl/.
Odp: agresywne mieczyki
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2012, 11:09:03 11:09 »

U Ciebie rybki obgryzane są spokojne(nawet za spokojne) i to jest przyczyna pewnie ubytków płetw. Nie wiem skąd masz mieczyki ale może wcześniej przebywały w akwarium z rybami równie zadziornymi(np. brzanka sumatrzańska) i ten przykry nawyk u nich pozostał. U mnie natomiast mieczyki są spokojne(choć oczywiście wybiorą sobie słabeusza, który jest przestawiany) a zdarza się, że molinezje czy to czarne czy żółte (ba-nawet od kilku osób słyszałem) lubią sobie słabsze osobniki trochę skubnąć przez konkretnej przyczyny.
Zapisane

kiaras

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 100
  • Witam na naszym Profilu
Odp: agresywne mieczyki
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2012, 17:54:46 17:54 »

Mieczyki kupione bezpośrednio od kobry gdy były jeszcze malutkie. Teraz krowy podrosły i dominują w zbiorniku. A co do niekaktywności innych rybek to bym dyskutowała bo neony czarne i tęczanki są takie zwinne że już pół roku ich wyłowić nie mogę nawet z wodą spuszczoną do połowy. :o Jak tak dalej będę się zachowywać poszukam im nowego domu.
Zapisane
Jerzy i Honoratka

kpprezes

  • Przyjaciele Forum
  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 196
Odp: agresywne mieczyki
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2012, 18:49:11 18:49 »

Ja mam podobny problem z teczanaka neonową najmniejsza, a pozwala sobie z sumatrą
Zapisane
Przemo

Adam30poznan

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 146
    • http://www.corydoras.pl/.
Odp: agresywne mieczyki
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2012, 12:07:57 12:07 »

nieco inaczej ryby zachowują się jak siatka wędruje do akwarium-bo wtedy każda zdrowa ucieka-to logiczne a obserwuj jak to wygląda kiedy nie ingerujesz w ich szybkość, bo ja mam tęczanki wernera (filigranowe-po waszemu) i mało co wtedy pływają-a bardziej stoją pod powierzchnią i imponuja płetwami rywalizując o samice.
Zapisane
Strony: 1   Do góry