Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: jakaś martwica czy co? Pilne  (Przeczytany 4290 razy)

Monika

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 600
jakaś martwica czy co? Pilne
« dnia: Styczeń 31, 2012, 13:51:06 13:51 »

Mam problem w mojej 200 jakieś dziadostwo zabija mi ryby w 2 doby.Pierwszą ofiarą był rhodostomus,nawet 2.Dowiedziałam się robiąc podmiankę (znalazłam szklielety).Wczoraj Zauważyłam u kolejnego białą plamkę przy ogonie,odłowiłam go.Wieczorem miał białą tylną połowę ciała,wygląda to jakby ryba nie miała w niej czucia.jakby była to martwica.Rano rybka padła,była już prawie cała biała.Co gorsza choroba dalej atakuje,dziś samica molinezji ma białą plamkę na ogonie i co gorsza ukochany bojownik mojego syna.On nie tyle że ma plamę ale odbarwiony pas na płetwie ogonowej i do dookoła pyska.Wydaje mi się że zaraziły się zjadając zwłoki pierwszych padłych ryb.Jak nie uratuję bojka synek się zapłacze,podpowiedzcie co to jest.nie mam dość dobrego aparatu by zrobić foto.
Zapisane
hakuna matata :)

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: jakaś martwica czy co? Pilne
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2012, 15:19:04 15:19 »

Objawowo mozna takowe objawy zakwalifikowac do wielu chorob i oby nie byla to choroba neonowa  :o

Jedyne co moge ci poradzic na ten czas to podmiana wody zrobienie testow na KH GH NO3 i najwazniejsze NO2 , podniesienie temperatury do 30oC oraz dodanie jakiegos uniwersalnego leku np . MFC.

Zastanow sie co jako ostatnie dodalas do akwarium ( Rosliny , Ryby , uzdatniacze itd)
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Monika

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 600
Odp: jakaś martwica czy co? Pilne
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2012, 15:30:47 15:30 »

ostatnie doszły rhodostomusy,miały 10 dniową kwarantanne i nic złego się nie działo.jakiś tydzień temu kupiłam też pistię w zoologu.Zapomniałam dodać że nie długo po śmierci 2 pierwszych ryb padły 2 piskorki.Na bank zjadły martwe ryby.Wyłowiłam głowy z ośćmi reszty już nie było.
Zapisane
hakuna matata :)

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: jakaś martwica czy co? Pilne
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2012, 19:46:26 19:46 »

No to stawiam na Pistie  ???
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi
Strony: 1   Do góry