Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: rybki zdychają ! :(  (Przeczytany 4465 razy)

polishgal

  • Nowy
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1
rybki zdychają ! :(
« dnia: Luty 01, 2012, 17:37:11 17:37 »

Witam, ok 2 tyg temu kupiłam neonki Innesa, grubowargi zielone i Błyszczyk parański i glonojada. Mam tez kilka młodych głubików ok. 2-3 tyg które dostałam. Temperatura wody ok. 24 stopnie, woda stała 4 dni zaczym je wpuściłam. Mam pompe i grzałke do wody.

Wszystkie rybki były kupione w tym samym sklepie oprócz głubików które dostałam. po tygodniu 3 neonki zdechły, dzień pózniej jeszcze jedna i dwa grubowargi. Dzisiaj znalazłam neonke na roślince i wyglądała jak zdechła, kiedy ruszyłam roślinką zaczeła pływać. Często się przerwacała na bok albo na chwile do góry brzuchem. Młode głubiki ją obgryzały i straciła płetwe (nie wiem jak to sie nazywa :-\) na grzbiecie. straciła kolor z połowy zrobił się srebrny. Wyjełam ją do słoika bo jak mówiłam rybki ją obgryzały i słabła i na rośline wisiała. W tej chwili jest w słoiku leży na dnie na boku jedną płetwą rusza i oddycha. kolory jej troche wróciły. Co moge zrobić żeby jej pomóc???

Dodam jeszcze że tylko błyszczyk i glonojad żyje z tego sklepu i znajomy kupił w tym sklepie 7 neonek i 4 mu też zdechły
Zapisane

Grzechu72

  • Gość
Odp: rybki zdychają ! :(
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2012, 19:22:01 19:22 »

Sklep ten sam, ale akwaria różne. Różne również wymagania poszczególnych gatunków.
Powinnaś zacząć od sprawdzenia parametrów wody (pH, NO3, NO2, Kh i Gh). Jeśli woda będzie w porządku, wtedy tzeba będzie szukać przyczyn gdzie indziej.

PS
Nie Głubuki a Gupiki. No i powinnaś dobierać gat. ryb i roślin wg ich wymagań co do twardości i pH wody.
Zapisane
Strony: 1   Do góry