Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Mieczyk ale jaki?  (Przeczytany 6787 razy)

Monika

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 600
Mieczyk ale jaki?
« dnia: Marzec 07, 2012, 14:08:40 14:08 »

Panie i panowie cóż to za odmiana mieczyka? Jestem na tyle inteligentna by wiedzieć że weloniasta ale barwa?



Zapisane
hakuna matata :)

frodo

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 137
Odp: Mieczyk ale jaki?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 07, 2012, 14:51:06 14:51 »

Wygląda na odmianę albinotyczną

Krzysiek1976

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 65
Odp: Mieczyk ale jaki?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 07, 2012, 15:02:03 15:02 »

Na pewno nie albinos.
Albinosy są całe białe i mają czerwone oczy.

To prawdopodobnie jest krzyżówka czerwonego z zielonym (dziką formą).
Można to poznać po wyraźnie widocznej linii bocznej.
Zapisane

frodo

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 137
Odp: Mieczyk ale jaki?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 07, 2012, 15:18:49 15:18 »

Na pewno nie albinos.

Napewno każdy z nas kiedyś umrze Wiesz co to są odmiany albinotyczne Wyobraz sobie że nie są całe  ''białe ''jak to nazwałeś

Krzysiek1976

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 65
Odp: Mieczyk ale jaki?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 07, 2012, 17:58:39 17:58 »


 Wyobraz sobie że nie są całe  ''białe ''jak to nazwałeś

Tu muszę się nie zgodzić. Albinosy całe białe, (albo cieliste, różowe) i mają czerwone (u zwierząt) lub jasnoniebieskie (u ludzi) oczy.
Jest to spowodowane genem recesywnym, który "wyłącza" produkcję barwnika (melaniny)



Tu (powyżej) jest przykład albinosa. Jest cały biały  (jasno-cielisty) i ma czerwone oczy.
Brak pigmentu w całym ciele. Nie ma nawet zaznaczonej linii bocznej.



To (powyżej) jest odmiana zielona (dziki typ, naturalny) skrzyżowany z odmianą "tuxedo"
Z zielonego ma jasny odcień ciała i zaznaczoną linię boczną (na jasnoczerwony) z "tuxedo" ma charakterystyczny czarny ogon.
No i czarne oczy

Jak widać odmiana naturalna wyraźnie różni się od albinosa.

Monika: twój mieczyk to jak pisałem prawdopodobnie krzyżówka dzikiego (zielony) z czerwonym lub dwukolorowym (czerwony + zielony). No i oczywiście weloniasty będzie któryś z rodziców

Żeby nie było wątpliwości:
To (poniżej)jest potomstwo samiczki zielonej "tuxedo" z czerwonym samcem"


Geny "dzikie" są recesywne i są zakrywane przez geny odmiany czerwonej i "tuxedo", które są dominujące.
Zapisane

frodo

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 137
Odp: Mieczyk ale jaki?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 07, 2012, 19:24:10 19:24 »

Dalej idziesz w zaparte Wiemy co to jest albinos Dobrze wiem jakie geny za to odpowiadają  Ja pytam czy wiesz co to są odmiany albinotyczne  ? W przypadku ryb Aby potomstwo wykazywało cechy albinotyczne Zarówno jeden jak i drugi rodzic musi wykazywać te że cechy

Krzysiek1976

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 65
Odp: Mieczyk ale jaki?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 07, 2012, 20:25:27 20:25 »

Przemku, a jaka jest różnica między "odmianą albinotyczną" a albinosem? Dla mnie to jest to samo.
Czy "odmiana albinotyczna" to rodzaj srokatości (tak jak złota rybka "calico")?
Wyjaśnij proszę, bo być może faktycznie istnieje różnica.
Zapisane

melkora

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 680
Odp: Mieczyk ale jaki?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 07, 2012, 23:07:20 23:07 »

Jedyna jaka ja znam różnicę to taka że albinos może powstać przypadkiem prze mutację genetyczną nawet dwóch osobników nie będących albinosami, a odmiana albinotyczna to próba rozmnażania albinosów tak aby powstawały tylko albinosy np szczury. Nie zmienia to faktu że mieczyk koleżanki to jak pisałeś zapewne krzyżówka z dzikuskiem.
Zapisane

Adam30poznan

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 146
    • http://www.corydoras.pl/.
Odp: Mieczyk ale jaki?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 08, 2012, 08:15:18 08:15 »

1 zdjęcie to mieczyk odmiana neonowa lub papuzia-kwestia jest taka, że na zdjęciu słabo widać czy ryba ma na ciele kolor dominujący-z odmiany dzikiej(wtedy to będzie neonowa) czy bardziej cielisty-wchodzący w żółty(wtedy będzie papuzi). A co do zdjęcia mieczyka z czarnymi kolorami-to nie jest krzyżówką z mieczykiem tuxedo-bo ten ma ciało od strony brzusznej czarne(mogę własne zdjęcia tuxedo podesłać)a z mieczykiem odm wagtail(też fotkę mogę podesłać). Panowie proszę lepiej nic nie pisać jak pisać bajki i je w ten sposób powielać.
Zapisane

Monika

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 600
Odp: Mieczyk ale jaki?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 08, 2012, 14:21:59 14:21 »

Rybki dziś odebrałam,mam kiepski aparat więc nie dam leprzego foto.Samiec głowę ma prawie białą(lekki odcień żółci) podbrzusze ma żółte a grzbiet i pas na środku pomarańczowe.Samica ma takie same kolory z tym że więcej jasnego.
Jakiej by odmiany nie były są na prawdę śliczne.cieszy mnie że nie są pospolicie ubarwione  :)
Zapisane
hakuna matata :)

kazikk

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 456
  • JBP
Odp: Mieczyk ale jaki?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 08, 2012, 15:53:05 15:53 »

Kiedyś gdzieś wyczytałem, że to odmiana "słoneczna"... cokolwiek to znaczy... Myślę, że wystąpiła jakaś mutacja, która wpłynęła na ubarwienie ciała i pojawiła się taka odmiana na rynku... nie związana z ubarwieniem rodziców.

Znalazłem dokładną nazwę... Xiphophorus helleri ananas ... Mieczyk odmiany ananas.
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2012, 17:54:32 17:54 wysłana przez Gregor SZC »
Zapisane
><((((°>  ><((((°>

Monika

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 600
Odp: Mieczyk ale jaki?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 08, 2012, 22:27:57 22:27 »

Dziękuję  :)


Znalazłam poprawną nazwę mojej odmiany Xiphophorus Helleri – Neon Lyretail Swordtail

Fajny atlas
http://www.aqnautic.com/photo.php?page=3&id=

Na tej stronie są nazwy i zdjęcia wieluuuuuuuuuu gatunków ryb
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2012, 22:41:03 22:41 wysłana przez Monika »
Zapisane
hakuna matata :)

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: Mieczyk ale jaki?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 09, 2012, 07:12:23 07:12 »

Znalazłam poprawną nazwę mojej odmiany Xiphophorus Helleri – Neon Lyretail Swordtail

o masz, a mi bardziej pasuje Xiphophorus Helleri – Pineapple Lyretail Swordtail :P

Stronka przydatna, dzięki! :)
Zapisane

Adam30poznan

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 146
    • http://www.corydoras.pl/.
Odp: Mieczyk ale jaki?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 09, 2012, 09:07:56 09:07 »

Kiedyś gdzieś wyczytałem, że to odmiana "słoneczna"... cokolwiek to znaczy... Myślę, że wystąpiła jakaś mutacja, która wpłynęła na ubarwienie ciała i pojawiła się taka odmiana na rynku... nie związana z ubarwieniem rodziców.

Znalazłem dokładną nazwę... Xiphophorus helleri ananas ... Mieczyk odmiany ananas.

No zasadniczo tak powstają kolejne formy barwne i nie tylko barwne(bo można również bawić się w długości i kształty płetw itd.). A co do nazewnictwa to podałem opcje polskie a nie handlowe angielskojęzyczne-bo w  sklepie  i tak zrobią duże oczy jak się poda choć polską nazwę a co do nazwy angielskiejto też tak jak Gymno podał bardziej ta odmiana-pineapple (pewności nie mam czy to bardziej żółta ryba czy zielona-dzika)
Zapisane
Strony: 1   Do góry