Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Molinezja bez pletwy  (Przeczytany 4017 razy)

sailent

  • Przyjaciele Forum
  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 295
Molinezja bez pletwy
« dnia: Kwiecień 17, 2012, 18:52:20 18:52 »

Ostatnio samiec molinezji 3 razy zaklinował mi się za filtrem wewnętrznym (o dziwo do góry brzuchem) nie wiem czemu :( Dwa razy szybko to zauważyłem i od razu go uwolniłem ale za trzecim razem siedział tak zaklinowany chyba kilka godzin ale przeżył ale zauważyłem że stracił tylną płetwę ;/ zamiast 1,5 cm ma jakieś 4-5mm i pływa tylko przy powierzchni tak jak by nie mógł się zanurzyć mimo że wyraźnie próbuje. Poza tym ryba jest ruchliwa nawet bardzo, pływa tylko tam gdzie nie ma roślin pływających tzn. może bezpośrednio dotykać tafli wody, trochę go kiwa na boki ale to chyba wina braku płetwy. Jak mogę mu pomóc bo widać że się męczy i martwi mnie to że nie może zanurkować ;/

I pytanie z innej beczki. Mianowicie chodzi o neonki wszystkie ładnie podrosły bawią się aż miło popatrzeć ale 1 sztuka ciągle siedzi w kokosie i wypływa tylko na jedzenie i znowu wraca i siedzi tam cały dzień nie wiem co mu jest ;/
Zapisane

sailent

  • Przyjaciele Forum
  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 295
Odp: Molinezja bez pletwy
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2012, 18:21:26 18:21 »

Ktoś ma jakieś pomysły ?
Zapisane

kazikk

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 456
  • JBP
Odp: Molinezja bez pletwy
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 18, 2012, 20:02:40 20:02 »

... może jest to martwica płetw, wywołana przez jakieś bakterie lub grzyby. Nie zauważyłeś wcześniej jaśniejszego końca tej płetwy? Kiedyś był taki specyfik pod nazwą "MFC"... nie wiem czy to jest jeszcze dostępne bo dawno nie używałem. Spróbuj też może lekko podnieść temperaturę (napisz jaką masz obecnie) - może pomóc samo podniesienie temperatury...
Zapisane
><((((°>  ><((((°>

sailent

  • Przyjaciele Forum
  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 295
Odp: Molinezja bez pletwy
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 18, 2012, 20:36:21 20:36 »

Temperaturę mam 26-27C a z tą płetwą wydaje mi się że bardziej jest to uszkodzenie mechaniczne po walce z filtrem ale bardziej martwi mnie to że ryba spędziła kilka godzin do góry nogami i teraz nie może nurkować tzn za nużyć się głębiej i pływa tylko przy powierzchni.
Zapisane

kazikk

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 456
  • JBP
Odp: Molinezja bez pletwy
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 18, 2012, 21:31:20 21:31 »

... może to być tylko chwilowe... musisz zaczekać i obserwować co się dzieje z rybką... co do płetwy może być tak jak mówisz... jeżeli była w takiej pozycji nie mogła bronić się ucieczką i w tym momencie mogły poskubać ją jej współlokatorki akwa...
Zapisane
><((((°>  ><((((°>
Strony: 1   Do góry