Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Molinezje i krewetki  (Przeczytany 8708 razy)

seba1112

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 229
Molinezje i krewetki
« dnia: Marzec 27, 2014, 18:25:04 18:25 »

Nie wiem czy dobrze że piszę to w tym temacie, ale własnie widzałem jak molinezja płynęła razem z krewetką, niestety nei trzymały się za płetwy tylko pomocna molinezja przenoisła krewetkę w pysku, druga podpłyneła i pomogła jej i poniosła drugie pół krewetki.

Wniosek: nie trzymać molinezji black molly razem z krewetkami.
Zapisane

Marcin8997

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 271
Odp: Molinezje i krewetki
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 27, 2014, 19:04:05 19:04 »

Owszem molinezje lubią krewetki ( jeść :) ) Ale mając mocno zarośnięte akwarium można utrzymać sporą populację krewetek. U mnie  w 240 litrowym zbiorniku z ok 30 molinezjami populacja krewetek utrzymywała się na poziomie 100 do 150. Po prostu selekcja naturalna :)
Zapisane
"Nieważne jest w moich oczach, czy człowiek będzie mniej czy więcej posiadał. Ważne jest, czy będzie mniej czy bardziej człowiekiem" Antoine de Saint-Exupéry

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: Molinezje i krewetki
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 27, 2014, 19:53:15 19:53 »

Oraz wysokobialkowe naturalne pozywienie  ::)
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

deviles

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 199
Odp: Molinezje i krewetki
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 27, 2014, 20:34:17 20:34 »

Pożywienie baaaaardzo kosztowne i nie do końca zdrowe bo pancerzyki chitynowe krewetek w dużej ilości mogą uszkodzić delikatny przewód pokarmowy. No ale co kto lubi.
Zapisane

vtec

  • Gość
Odp: Molinezje i krewetki
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 27, 2014, 20:41:12 20:41 »

Pewna zawartość chityny jest wskazana w przewodzie pokarmowym ryb, wpływa ona bardzo korzystnie na perystaltykę jelit. W naturze ryby też żywią się skorupiakami -Daphnia dla przykładu. Pancerzyki owadów też zbudowane są z chityny. Więc krewetki to jest świetny pokarm dla ryb.
Zapisane

Marcin8997

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 271
Odp: Molinezje i krewetki
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 27, 2014, 21:24:48 21:24 »

Pożywienie baaaaardzo kosztowne...
Czy takie kosztowne, to bym nie powiedział. U mnie cała populacja rozmnożyła się z 10 szt :)
Zapisane
"Nieważne jest w moich oczach, czy człowiek będzie mniej czy więcej posiadał. Ważne jest, czy będzie mniej czy bardziej człowiekiem" Antoine de Saint-Exupéry

deviles

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 199
Odp: Molinezje i krewetki
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 27, 2014, 21:47:07 21:47 »

Na miejscu rybki to bym wolał 1/2 porcji żywej szklarki niż 1 krewetkę. Cena ta sama. No ale co kto lubi.
Zapisane

seba1112

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 229
Odp: Molinezje i krewetki
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 27, 2014, 21:53:34 21:53 »

Ale ja juz kupiłem akwarium z kilkunastoma krewetkami. Były 3 większe i kilka-kilkanascie malutkich. A ile teraz zostało ciężko powiedzieć. Niedawno widziałęm kilka sztuk na filtrze w rogu od strony szkłą(tam ryby nie wpływają)
Zapisane

deviles

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 199
Odp: Molinezje i krewetki
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 28, 2014, 07:24:25 07:24 »

OK. Pisałem dlatego że szkoda mi tych żyjątek. Zrób jakieś zagęszczenie roślin w kącie akwa to jak nie będą głupie to się będą tego miejsca trzymać. Ja na Twoim miejscu to bym pokombinował z zamianą na Amano. Też krewetki ale duże więc nie zginą i lepiej je widać.
Zapisane

seba1112

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 229
Odp: Molinezje i krewetki
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 28, 2014, 12:32:24 12:32 »

Krewetki były w tym zbiorniku jak juz go kupiłem. Narazie rośliny rosną ale molinezję się rozmnożyły i zajęły kryjówke. Ale dzisiaj zliczyłem chyba z 10 sztuk na filtrze wiec jest ok. Na filtrze było kilka takich malutkich i jedna większa. Jak troche sie rośliny rozrosną, a populacja molinezji troch sie zmniejszy to pewnei sie przeniosą na rośliny
Zapisane

mila7

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 187
Odp: Molinezje i krewetki
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 01, 2014, 20:49:56 20:49 »

Mam red cheryy w kotniku z malymi do dwoch cm molly i nic sie nie dzieje. Zjedza moze kilka mlodych krewetek. Ale jak ryby urosna, lepiej zabrac je od kreweci.
Zapisane
Strony: 1   Do góry