Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: p ramireza  (Przeczytany 4771 razy)

akara

  • Gość
p ramireza
« dnia: Luty 07, 2010, 11:38:24 11:38 »

Mam 2 chore pielęgniczki ramireza, oddychają szybko, mają złożone wszystkie płetwy, chowają się. Mam je od 2 tygodni, wszystko było normalnie, jadły, pływały, oddychały normalnie. Zaczęło się wczoraj jak nie przyszły na karmienie. Wcześniej (jakieś 3 tygodnie temu) miałam parę, jednak obie zdechły po kilku dniach, też szybko oddychały i chowały się, ale nie zauważyłam, żeby miały złożone płetwy. Akwarium ma 200l, temperatura 26 stopni, ph ok. 7,2/7,4, kh 6, gh 15, no3 0mg/l. Obsada: para p. ramireza, 7 fantomów czerwonych, 4 kiryski, 4 kosiarki, 6 otosków. Podmiany robię co tydzień 50 litrów, teraz nie robiłam od 2 tygodni z powodu wyjazdu, będę robić dzisiaj. U innych ryb nie zauważyłam żadnych niepokojących objawów. Jeden fantom czerwony (chyba zawsze ten sam) gonił wcześniej ramirezki po całym akwarium, mógł im np. poszarpać płetwy? Mam leczyć wszystkie ryby czy przenieść te chore do szpitalika?
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: p ramireza
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2010, 19:54:28 19:54 »

Najpierw podmien wode jak to zazwyczaj robisz , zastanow sie czy nie wsadzałas czegos nowego do akwarium
Parametry wody sa dobre zmierz jak mozesz NO2 lecz w sumie akwarium nie jest przerybione
Zadnych oznak na ciele , płetwach  :?:
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

akara

  • Gość
Re: p ramireza
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2010, 09:34:39 09:34 »

no2 nie mogę zmierzyć, nie mam testu. Nic nowego do akwarium nie wsadzałam, wczoraj wlałam MFC i rybki troszkę się ożywiły, już się nie chowały. Płetwy są lekko zaczerwienione. Z chemii wlewam tylko aquacid Tropicala, ale wlewam go do wody do wymiany, tak ze z każdą podmianą ph się lekko obniża. Inne rybki są zdrowe.
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: p ramireza
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2010, 11:32:45 11:32 »

To w sumie nie jestes pewna czy sie ryba poprawiło po podaniu MFC czy po podmiance i spadku Ph
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

akara

  • Gość
Re: p ramireza
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 09, 2010, 08:54:46 08:54 »

W sumie to nie wiem, ale myślę, że raczej po MFC. Wcześniej w sklepie żyły w jeszcze wyższym ph i nic im nie było. Zresztą teraz się troszkę pogorszyło. Obie rybki chowają się pod rośliną w rogu akwarium, płetwy są jeszcze bardziej złożone. Jedyne, co się polepszyło to to, że zaczęły jeść. Co to za choroba?
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: p ramireza
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 10, 2010, 08:00:23 08:00 »

Prawdopodobnie moze to byc jakis pasozyt ukladu pokarmowego ,skorny lub skrzelowy
Nie pomoge tobie zbytnio bo nigdy nie miałem małych pielegniczek
Jezeli jest to to samo co z wiekszymi pielegnicami to wtedy moge cos poradzic
Poszukaal na forum Apisto oni sie specjalizuja w małych pielegniczkaczh
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi
Strony: 1   Do góry