Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Jak to było?? Nowe 112L  (Przeczytany 3854 razy)

ViperOne

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 65
Jak to było?? Nowe 112L
« dnia: Czerwiec 01, 2012, 17:54:45 17:54 »

Baniaczek kupiłem w jakimś sklepie internetowym z pokrywką 2x18W.Pierw poszła na spód ziemia ogrodowa ze 4kg tak żeby ścianek nie dotykała jakieś 3-4cm,nie którzy mówią żeby położyć na tym siatkę ale jak dla mnie bezsensu bo przy jakimś przesadzeniu albo wyciąganiu roślin katastrofa, korzenie wejdą w siatkę i cale podłoże się rusza przy ruszaniu roślin.Potem poleciało koło 20kg piasku kwarcowego granulacja 0,5-1,0mm,mimo że piszą płukany, syfu w nim tyle  brak słów  >:(  płukałem pół dnia  :o :o.piasku sypałem 6-7cm,w jednym rogu gdzie filtr,obniżyłem żeby cały syfek leciał pod niego ;D  Do tego parę korzeni mangrowca i z wrzosowisk z mazur,kamulki lava  i małe otoczaki.Rośliny;kupiłem jedną sztukę moczarki ;D,resztę dostałem od niektórych forumowiczów i za to duże Dziękować ;D ;D.Jestem w trakcie sadzenia jeszcze i szukania jakiegoś wysokiego korzonka  ale muszę trochę zostawić miejsca na rurki pcv  albo kokoski dla moich loricari i sturosimek.A tu zdjęcia  od początku jak to było ;D  roboty dużo ale satysfakcja gwarantowana  :P
Zapisane

Monika

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 600
Odp: Jak to było?? Nowe 112L
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 01, 2012, 19:54:47 19:54 »

Lekko pustawo i filtr strasznie wielki.
Cytuj
nie którzy mówią żeby położyć na tym siatkę ale jak dla mnie bezsensu bo przy jakimś przesadzeniu albo wyciąganiu roślin katastrofa, korzenie wejdą w siatkę i cale podłoże się rusza przy ruszaniu roślin

Masz błędne myślenie wiesz?Bez siatki ziemia ci wypłynie to jest tylko kwestia czasu.Będzie też tak jakby pylić tzn będzie pływał taki mętny osad.A rośliny przy siatce to nie problem,wystarczy wycinać je nożyczkami przy samym żwirze,korzenie gniją i stanowią nawóz dla reszty roślin.Mam ziemniaki od 1,5 roku i odkąd stosuję moskitierę nie stanowi to żadnego problemu.
Zapisane
hakuna matata :)

ViperOne

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 65
Odp: Jak to było?? Nowe 112L
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 01, 2012, 20:16:09 20:16 »

pusto ::)  bo wlaśnie pije 8) pifkoi  i sadze roślinki jak stary ogrodnik bije młotkiem te kamulce lawy na ciup mniejsze praca wre ;D
Zapisane

Monika

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 600
Odp: Jak to było?? Nowe 112L
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 01, 2012, 20:23:07 20:23 »

No to gdzie w ekran zerkasz?Palców masz za dużo??  :P
Zapisane
hakuna matata :)

ViperOne

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 65
Odp: Jak to było?? Nowe 112L
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 01, 2012, 20:39:55 20:39 »

a co do siatki dalej przystaje przy swoim bezzz, co z tego że troszkę wyjdzie się troszkę odmuli co jakiś czas a filtr ma teraz taki zaciąg  ;D ;D nic się nie uchowa   :)
Zapisane

Czarny87

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 684
Odp: Jak to było?? Nowe 112L
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 01, 2012, 20:53:37 20:53 »

Zapowiada się ciekawie, tak btw to postawiłem teraz identyczny baniak (fotki wkrótce), to jest profil więc ma około 100 litrów  ;) co do siatki to ja osobiście bym dał  :D  ;)
Zapisane
Maszeruj albo giń...
Poprawna polszczyzna drogą do sukcesu, w życiu prywatnym i zawodowym...

Monika

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 600
Odp: Jak to było?? Nowe 112L
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 01, 2012, 22:03:32 22:03 »

Odmulać?? he he ciekawy pomysł przy akwarium na bazie ziemi  i w dodatku bez moskitiery.Masz albo małą wiedzę  albo lubisz utrudniać życie zarówno sobie jak i swoim podopiecznym.
Zapisane
hakuna matata :)

ViperOne

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 65
Odp: Jak to było?? Nowe 112L
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 01, 2012, 23:54:43 23:54 »

Odmulać się znaczy przy podmiance ;) wężykiem  co większe co kują w oczka ,a siatka i tak precz już widziałem trochę osób forumowiczów co nie mają siatek i mają po 3 i więcej baniaczków i zadowolone są a ja tysz, no i to właśnie na tym polega że każdy robi tak jak uważa,zbiera inf. i wniosek wyciąga co dla niego najleprze ważne że jest zadowolony i rybki też ;D ;D
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2012, 00:20:42 00:20 wysłana przez ViperOne »
Zapisane

Kalibabka

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 195
Odp: Jak to było?? Nowe 112L
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 02, 2012, 08:05:24 08:05 »

dobrze jak chcesz .. uparłeś się że bez siatki niech tak będzie .. /masz jeszcze czas na restart - ja bym tak zrobił/ ..... moczarki(chyba) to posadź w jednym miejscu np. zasłaniając filtr, pomyśl o innych roślinach bo teraz wygląda łysawo
Zapisane

ViperOne

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 65
Odp: Jak to było?? Nowe 112L
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 02, 2012, 08:44:56 08:44 »

Bedzie wiecej roslin napewno ,nie mam czasu zeby sadzic. Bo dzis moje urodziny wiec bedzie impreza :D jutro p ;Dosadze a dzis jak zdaze dokupie troszke roslin i korzen duzy
Zapisane

Doktor Zibior

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 350
Odp: Jak to było?? Nowe 112L
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 02, 2012, 09:42:55 09:42 »

Piasek + ziemi pod spodem??

Tego jeszcze nie widziałem.
Strefy beztlenowe murowane.

Co do moskitiery.... poczekaj... zasadzisz moczarki, ktyptokoryny, czyli rośliny o bardzo rozbudowanym systemie korzeniowym, to przekonasz się iż wyrwanie takiego zielska z dna na podstawie ziemi jest uciążliwe.

Swojego czasu miałem ziemniaka jednakoż na żwirku o drobnej granulacji.

Będę bacznie śledził Twój baniak i kibicował za powodzeniem

Aha... na przyszłość proszę dodawaj zdjęcia w większej rozdzielczości bo g... na nich widać, a dla nas wiekowych z okularami to już wogóle
Zapisane

mario_k3

  • Moderatorzy
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 984
Odp: Jak to było?? Nowe 112L
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 02, 2012, 12:18:02 12:18 »


Masz błędne myślenie wiesz?Bez siatki ziemia ci wypłynie to jest tylko kwestia czasu.Będzie też tak jakby pylić tzn będzie pływał taki mętny osad.A rośliny przy siatce to nie problem,wystarczy wycinać je nożyczkami przy samym żwirze,korzenie gniją i stanowią nawóz dla reszty roślin.Mam ziemniaki od 1,5 roku i odkąd stosuję moskitierę nie stanowi to żadnego problemu.

Ja mam od 1,5 roku albo i lepiej ziemię, a na niej tylko bazalcik. Nic się takiego strasznego nie dzieje, Ziemia nie wyłazi no chyba, że jakąś roślinkę wyrwę z korzeniami ale wystarczy rurką delikatnie zebrać z wierzchu lżejszą od bazaltu ziemię i po kłopocie. W końcu nie wyrywa się roślin co chwilę tylko od "wielkiego dzwonu"  :)
A woda kryształ, aż sam się dziwię

pozdr.
ps. Jak już dopijesz te piwka to wstaw większe zdjęcia na finale
Zapisane
Strony: 1   Do góry