Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: [112] :)  (Przeczytany 3712 razy)

b44n44n

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 30
[112] :)
« dnia: Listopad 07, 2012, 20:13:11 20:13 »

Mój zbiorniczek :) piszcie jak wrażenia oraz uwagi :)
* Akwarium : 112l - 80x35x40 - profilowane
* Filtracja : Filtr Hailea RP-600 , Napowietrzacz Tetratec APS 100
* Oświetlenie : 1 x POWER GLO 20w , 1 x Aquarelle 18w
* Ogrzewanie : Grzałka Sonpar 100w
* Podłoże : Czarny żwirek kwarcowy naturalny , Biały piasek ( nie pamietam dokladnych nazw oraz jakie ilosci)
* Dekoracje : 2 x korzeń , kokos, kilka kamieni .
* Inny sprzęt : brak
* Parametry wody :pH-6.5
* Nawożenie :Brak
* Flora :Bacopa monnieri,Limnophila sessiliflora,Hygrophila corymbosa,Ceratopteris thalictroides,Echinodorus martii,Hygrophila polysperma,Hydrocotyle sp. japan,Hemianthus micranthemoides,Hygrophila salicifolia,Rotala rotundifolia,mech (nie wiem jaki ) 
* Fauna :2 x Prętnik karłowaty, 2 x Mieczyk Hellera, 3 x Kirys Spiżowy, 5 x Razbora klinowa, 5 x Neon inessa, 3 x Zbrojnik niebieski, 4 x Molinezja żaglopłetwa srebrna, 1 x skalar, 2 x Cierniooczek, Helenki, Kilka sztuk narybku molinezji.
Zapisane

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: [112] :)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2012, 20:18:48 20:18 »

Ładne. Obsada niezbyt szczęśliwa- ale po za tym gitara. Masz coś pod żwirem? Bez nawożenia i na samym żwirze ciężko to raczej widzę. pzdr
Zapisane

b44n44n

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 30
Odp: [112] :)
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 07, 2012, 20:23:06 20:23 »

a czemu nieszczesliwa obsada?? :) Ja nie narzekam rybki też nie :) nic sie niedzieje wszystko spokojnie :) pod żwirkiem też nic jedynie rurka od napowietrzacza :) przez jakis okres uzywalem tylko wegiel w plynie ( problem z glonami ) :) ale juz nie uzywam , a roslinki caly czas sie trzymaja i rosna :)
Zapisane

Sylphie

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 414
Odp: [112] :)
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 07, 2012, 20:28:21 20:28 »

Hm, jak dla mnie troszkę za dużo różnistych ryb, jestem zwolenniczką baniaków w których jest niewiele gatunków za to ładnie wyeksponowanych.
Co do aranżu prawa strona podoba mi się bardzo, za to na lewo coś mi nie gra, za duży chaos (który zazwyczaj w baniakach lubię, ale tutaj jest on zbyt mocny jak dla mnie).
Tyle moich uwag i rzeczy na które zwróciłam uwagę :)
Zapisane
Dupoko w głębie.

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: [112] :)
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 07, 2012, 20:51:33 20:51 »

Nieszczęśliwa pod względem ilości poszczególnych ryb, no i ogólnie za dużo ich chyba różnych gatunków. No ale im dobrze... ;)
Ja bym zredukował obsadę do jednej ławicy- zwiększył ją do ok.15szt, tak samo z dnem- jak dla mnie kiryski (w większej ilości) i cierniooczki- zbrojniki out podobnie jak skalar, prętniki  i molki. Ale to ja bym tak zrobił- a akwa jest Twoje :P
Zapisane

b44n44n

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 30
Odp: [112] :)
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 08, 2012, 09:17:37 09:17 »

no moze i za duzo tych gatunków :) nie myslalem nad tym az tak :) zobaczymy co da sie zrobic ... :) , a tak po za tym to lewa strona tez mi nie wpada w oko xD ale nie ruszam narazie jej , poniewaz musze poczekac az troszke roslinki mi sie rozrosna i wtedy zrobi sie maly misz-masz :) pzdr
Zapisane

Kalibabka

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 195
Odp: [112] :)
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 08, 2012, 09:56:48 09:56 »

gdybyś rośline ze środka (Limnophila sessiliflora) przesadził na lewo, było by o wiele lepiej

wtedy zrobi sie maly misz-masz :) pzdr
ps. misz masz już masz :D

pzdr
Zapisane

b44n44n

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 30
Odp: [112] :)
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 08, 2012, 10:23:14 10:23 »

cos tam pokombinuje xD
Zapisane
Strony: 1   Do góry