Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Akwarium 54l.  (Przeczytany 4148 razy)

Tadeo

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 49
Akwarium 54l.
« dnia: Styczeń 06, 2013, 18:24:45 18:24 »

  • Akwarium Diversa 54l profil
  • Filtr Turbo (N) 750
  • Ogrzewanie 50w
  • Oświetlenie 15w T8 6500k Day light
  • Flora dwa rodzaje roślinek , niestety nazwy nie znam
  • Fauna Cztery Glonojady, dwa Opaczki, Ramirez, cztery Tetry color, Molinezja srebrna, dwie Molinezje złote , dwie Molinezje czarne, Bocja wspaniała, Danio, dwie Platynki (ogólnie "zupa rybna" ale o tym potem)

Akwarium zestaw kupiłem gdzieś w połowie grudnia jako prezent dla synka, w sklepie zoo, jednak jeszcze wtedy nie wiedziałem co i jak z zakładaniem baniaczka, sprzedawca tylko doradzał co mi trzeba i co powinienem jeszcze zakupić, i tak licznik na kasie rósł, jednak jakichkolwiek informacji o dojrzewaniu i starcie akwarium nie otrzymałem oprócz tego że jak mi się woda ustoi to mogę wpuścić rybki  :-[ no i tak się zaczęła moja przygoda.
Powrót do domu, rozpakowywanie, mycie, płukanie żwirku, filtr, grzałka, kamienie, korzeń, zalewanie wodą, uzdatniacze i gotowe.

Po paru dniach może czterech pierwsze rybki - 2 opaczki, 4 glonojady, dwa ramirezy, dwie księżniczki, 2 bocje wspaniałe.
Przyszła choinka i niestety worek z rybami się rozwiązał gupiki, molinezje, platynki, tetry każdy z gości odwiedzających mego syna coś przynosił - masakra - ale cóż nie wyrzucisz i zaczęły się problemy.



Pierwsze co to chyba mętna woda, nie mogłem sobie z tym poradzić, potem po zakupie ryb w Stargardzie Szczecińskim okazało się że sprzedawca do końca nie był uczciwy i sprzedał mi dwie księżniczki z dziwnie wykrzywionymi pyszczkami:

no i niedługo było czekać aby przypałętało się jakieś choróbsko do moich rybek.


Niestety parę rybek odeszło, chorobę ogólnie pokonałem i teraz planuję ponowny restart baniaczka jednak zgodnie z zasadami i wiedzą jaką zdobyłem na forum, co do ryb to chciałbym pozostać przy glonojadach, bocji, opaczkach i ramirezach z tym że na razie mam tylko jednego i dopiero mam zamiar zakupić pewną ilość ramirezów, ale najpierw muszę znaleść nowy dom dla tetr, molinezji i platynek.
Mam też pytanie do was: czy ktoś mógłby  mi doradzić ile mogę dodać ramirezów, jakie roślinki i gdzie najlepiej kupować aby nie mieć potem przykrych niespodzianek.

Pozdrawiam Tadek.



Zapisane

rudy

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 379
Odp: Akwarium 54l.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2013, 18:39:57 18:39 »

Szkiełko spoko (zwłaszcza korzeń rewelka) ale:
1. Bocje się nie nadają
2. Glonojady jak już musisz to max 2 i to na wcisk
3. Ramirezy spoko parka.
Moja propozycja:
Zmień tło na jednolite np. folia przylepna czarna lub niebieska (castorama lub leroy). Daj pod żwir ziemię ogrodową obniży ci trochę pH i zrobisz bańkę Low tech (można poczytać na forum). Dodatkowo więcej roślin.
Propozycja obsady:
ramirezy para, 20 sztuk neon simulans, 5-6 sztuk kirys panda i będzie spoko. Zamiast ramirez można dać harem prętnika karłowatego lub harem bojków. Zamiast neona simulansa mniejsze stadko razbor klinowych, neona innesa,  lub inne ławicowe.
Rośliny to kryptokoryny, żabienice, moczarka, nurzaniec, mchy, mikrozoria, anubiasy, limnobium, pelia, przy tym oświetleniu nie poszalejesz z roślinami.
Pozdrawiam Daniel
Zapisane

Sylphie

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 414
Odp: Akwarium 54l.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2013, 18:47:25 18:47 »

Zgadzam się z kolegą rudym, jedynie w kwestii zbrojników dodam, że muszą to być mniejsze gatunki, bo dla większości to mimo wszystko mały zbiornik i mogą karłowacieć.
Trzymam kciuki za rozwój :)
Zapisane
Dupoko w głębie.

Nemoo

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 255
Odp: Akwarium 54l.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2013, 21:18:47 21:18 »

...ja tylko dodam że przydałoby się więcej żwiru, bo roślinki nie mają na czym rosnąć i rybki to nie po 4 dniach a co najmniej po 3 tygodniach należy wpuszczać, poczytaj sobie o dojrzewaniu akwarium a ogólna koncepcja akwarium ładna.
Zapisane

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: Akwarium 54l.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2013, 21:30:24 21:30 »

W który stargardzkim sklepie brałeś te "krzywe" dzioby? mam swój typ ale chętnie się upewnię :)
Masz dobry punkt zaczepienia w postaci korzenia, poczytaj, przemyśl temat i na spokojnie rusz z tematem. Jak bywasz w Stargardzie to raczej powinieneś się na jakieś zielsko czasem załapać 8) Ustal najpierw jaki styl Ciebie interesuje i pomału poprzez podłoże, wystrój, flore i faune dąż do celu. Śmiało pytaj. pzdr
Zapisane

Tadeo

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 49
Odp: Akwarium 54l.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 06, 2013, 21:51:54 21:51 »

po 4 dniach a co najmniej po 3 tygodniach należy wpuszczać

No niestety po fakcie dowiedziałem się dopiero o dojrzewaniu baniaczka,mój błąd, ale wciąż się uczę  :-\

Pavulon W sklepie przy Tesco.

Ogólnie mam nową koncepcję ale muszę jak na razie poszukać  nowego domu dla paru gatunków a potem zaopatrzenie i restart akwarium.





Zapisane
Strony: 1   Do góry