Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1 2 3 »   Do dołu

Autor Wątek: 450l docelowo paletki  (Przeczytany 13177 razy)

mariusz666

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 17
450l docelowo paletki
« dnia: Sierpień 12, 2010, 19:38:34 19:38 »

150x50x60 baniak 450 l brutto
  oświetlenie NARVA LT 2x36 W
  filtr jbl 1400 o ile się nie mylę
  grzałki razem 300 W jedna z termostatem 200 W aquael druga bez 100W aquael
  termostat programowalnym zaadaptowanym samemu
  brzęczyk sera 275 R
  obsada:
  Symphysodon aequifasciatus - 7 szt.(jedna para ikraków)
  Paracheirodon axelrodi - 4 szt
  Poecilia sphenops (black molly) - 1 szt.
  Epalzeorhynchus bicolor - 2 szt
  Botia macracantha - 4 szt
  Macropodus opercularis - 2 szt
  Ancistrus - 2 sz + narybek (nie mogę policzyć ile są za małe)
  Pterophyllum scalare - 4szt
   
  roślinność
  Heteranthera zosterifolia (tak mi się wydaje)
  Vallisneria spiralis
   
  two - 12
  ph - 7
   

Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

proszę o ocenę i sugestie bo jeszcze nie mam pomysłu
krytyka mile widziana
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: 450l docelowo paletki
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 12, 2010, 21:11:19 21:11 »

Kolego Mariuszu , co ty tam masz na dnie  :o bo to zwirem akwarystycznym chyba nazwac nie mozna?
Co do rosliny to nie jestem pewien czy to Heta. lepiej by sie prezetowały Mikrozoria obsadzone na tym czyms tam(co to jest   :o) jezeli to bryły lawy to tez raczej niewskazane w akwarium słodkowodnym.

Przykro mi to pisac lecz akwarium mi sie nie podoba , na pocieszenie moge powiedziec ze to twoje akwarium a mi nic do tego jak ono wyglada  ;D
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

mariusz666

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 17
Odp: 450l docelowo paletki
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 13, 2010, 14:13:04 14:13 »

na początku dzięki za opinnie za negatywne jeszcze bardziej "bo co cię nie zabije to cię umocni"
to ustrojstwo na dnie to marmur, a ustrojstwo co stoi to koral, wszystko to pozostałośc po poprzedniej obsadzie. Z chwilą wolnego czasu poleci to do kosza  ;)
Zapisane

Kasia

  • Moderatorzy
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1292
Odp: 450l docelowo paletki
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 13, 2010, 15:03:59 15:03 »

mariusz666 - a więc na moje oko Twoje akwarium potrzebowałoby kilku zmian:
- podłoże - ja preferuję ciemne
- tło - preferuję czarne
- zamiast koralowców - korzenie ( koralowiec to do morszczaka.. )
- zamiast kilku roślinek - znaczna ich ilość, tak, by było coś na tylnym planie, jak również na środkowym. Paletki lubią mieć miejsce do pobierania pokarmu, więc przy obsadzaniu pierwszego planu trzeba im zostawić trochę, jak ja to nazywam, "klepiska" :)

to takie moje sugestie, a które z nich wykorzystasz to już zostawiam Tobie
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Odp: 450l docelowo paletki
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 13, 2010, 16:15:04 16:15 »

Bez restartu się nie obejdzie w tym akwarium (przy założeniu, że chcemy zrobić jak najlepiej dla jego mieszkańców).


1) złe podłoże - za grube, za ostre, za jasne (gdzie to już zależy od właściciela)
2) zły wystrój akwarium - fakt, ryby te lubią miejsce do "wypływania się" ale bez przesady - potrzebują też kryjówek
3) za duży miszmasz co do obsady - zdecyduj się czy chcesz paletki czy coś innego\
4) ozdoby typu koralowce to nie ten biotop - poczytaj sobie o amazonii i stylizuj swoje akwarium właśnie na ten biotop

Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: 450l docelowo paletki
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 13, 2010, 18:38:39 18:38 »


to ustrojstwo na dnie to marmur, a ustrojstwo co stoi to koral, wszystko to pozostałośc po poprzedniej obsadzie. Z chwilą wolnego czasu poleci to do kosza  ;)
:o :o :o :o

I to szybko , rzeczywiscie masz taki bajzel w obsadzie jak w zoologicznym  ;D wczesniej nie zwrociłem na to uwagi poniewaz wystrój mnie oslepił  ???
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2010, 07:45:11 07:45 wysłana przez Alai »
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

mariusz666

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 17
Odp: 450l docelowo paletki
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 13, 2010, 19:43:06 19:43 »

restart akwa na pewno będzie tylko na razie okociły mi się  Ancistrus i nie mogę ruszyć dna bo na moje nieszczęście właśnie tam się chowają :)
Zapisane

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Odp: 450l docelowo paletki
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 14, 2010, 13:53:46 13:53 »

Mariusz może i ja dodam parę słów.
O podłożu już wiesz,nie tylko zbyt duża granulacja ,ale wogóle nie nadające się do zbiornika z paletami,czytałem jak na innym forum proponowano Ci lawę!!! coż Twoja wola jeśli chcesz słuchać oszołomów,którzy z paletami chyba niemieli w życiu styczności,jeśli chcesz je bardzo szybko uśmiercić to zrobisz jak Ci proponowali.
Moja propozycja to: specjalistyczne podłoże typu AmazoniaII ,AS II,Stare dno Rataja,Volkanit,wiem że są to drogie podłoża lecz ryby(palety) nie są wcale też tanie,jeśli chciał byś zastosować coś innego to śmiało możesz dać piasek rzeczny,żwirek o małej granulacji lub podłoże Filtusa.Tak jak pierwsze specjalistyczne,stabilizują i przez dłuższy czas utrzymują parametry wody (akuracik dla palet  ;)) tak piasek i "filtus" są obojętne i niezmieniają parametrów.
Faktycznie masz mały misz masz w zbiorniku bo połączyłeś Amerykę południową z Azją a zakres temperatur niestety jest różny,no co prawda wielkopłetw do tarła potrzebuje temp. około 28-29 st Cale niemoże być trzymany cały czas w tak wysokiej temp,sprawy przeziębienia układy oddeechowego(labiryntu).
Korzenie jak najbardziej są polecane,generalnie zależy co chcesz osiągnąć w zbiorniku(jaki klimacik)jest na forum kilka opisów zbiorników z paletami i możesz popatrzeć jak wyglądają zbiorniki,w których palety żyją od dłuższego czasu i mają się dobrze.
Rośliny? sprawa indywidualna,tak naprawdą paleta to ryba mało poruszająca się i wszelkie korzenie czy rośliny mają jej służyć za nie tyle schronienie co poczucie bezpieczeństwa,wiesz taka mała możliwość ucieczki w gąszcz w razie "W" ale jest to ryba ,która wiedząc że nic jej nie grozi ze strony osoby karmiącej,oglądającej je potrafi wpłynąć na rękę i wcale jej nie zależy by uciekać(kto był u nas widział to i może potwierdzić  ;))
Nie bierz proszę tego jako jakąkolwiek nagonkę na Ciebie ,czy chcęć pouczania,poprostu chcielibyśmy by Twoje ryby wyrosły na zdrowe piękne egzemplarze i żeby cieszyły Twoje oczy przez ładnych kilka lat.
Co do tej rosliny ,którą masz w zbiorniku to według mnie jest to nadwódka wąskolistna,ale słabo widać i 100 % pewności nie mam.
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Odp: 450l docelowo paletki
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 14, 2010, 15:18:11 15:18 »

Np popatrz sobie na moje akwarium o takich samych wymiarach co Twoje ale 10cm niższe (150x50x50).


Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

mariusz666

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 17
Odp: 450l docelowo paletki
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 16, 2010, 18:16:16 18:16 »

Sławku dzięki za podpowiedzi na pewno z nich skorzystam jeżeli chodzi o samopoczucie ryb to chyba im nie było źle bo się tarły i też jak mają kaprys to jedzą z ręki i tak od dwóch lat

Ali nie powinienem krytykować Twojego zbiornika ( bo mam gorsze ) alw mi się nie za bardzo podoba palety wystraszone zbijają się w stado a i w naturze nie mają tyle zielonego

część z baniaka już wyniosłem na śmietnik
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Odp: 450l docelowo paletki
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 16, 2010, 19:32:03 19:32 »

Konstruktywna krytyka jest zawsze w cenie - pamiętaj o tym:)
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

mariusz666

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 17
Odp: 450l docelowo paletki
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 16, 2010, 19:47:21 19:47 »

Sławku cena podłoży które podałeś powaliła mnie na kolana  ;) i mam jeszcze pytanie czemu nie może być lawa skoro większość tych podłoży jest pochodzenia wulkanicznego
Zapisane

husky z alaski

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 433
Odp: 450l docelowo paletki
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 16, 2010, 20:22:53 20:22 »

Witam.
Zwróć uwagę, że w akwarium twoich marzeń podłożem jest żwirek.
Alai ma piach z Zalewu Szczecińskiego.
Zapisane
Hau! Hau! Hauuu! Pozdrawiam

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: 450l docelowo paletki
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 16, 2010, 22:08:03 22:08 »

Sławku cena podłoży które podałeś powaliła mnie na kolana  ;) i mam jeszcze pytanie czemu nie może być lawa skoro większość tych podłoży jest pochodzenia wulkanicznego

Mariusz zadne wymienione przez Sławka podłoze oprocz Wolkanitu , nie jest pochodzenia wulkanicznego !!!
Jezeli chcesz cos tanim kosztem dla Palet uzyj zwirek 3-5 mm ,nie jakis tam wynalazek kolorowy lub tez baiałe psełdozwirki , lecz najzwyklejszy rzeczny.
Ewentualnie gdybas chciał połaczyc akwarium roslinne z Dyskowcami mozna uzys Substratu podzwirowego odzielonego drobna siatka od zwiru.
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Odp: 450l docelowo paletki
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 17, 2010, 14:03:48 14:03 »

Volkanit ma małą zawartość lawy ,jest ciemny i dlatego go dopisałem,cenowo ? cóż troszke tańszy od reszty specjalistycznych podłoży ;D
 Czemu nie lawa? odpowiedź bardzo prosta podparta własnym doświadczeniem i opinią Pana Pawła Szewczaka,mianowicie sprawa ma się następujaco.
Robiliśmy małe doświadczenie z krewetkami we własnych zbiornikach.Krewecie,które mnożyły się jak głupie po wpuszczeniu do zbiornika,w którym podłożem była lawa przestały przechodzić wylinki i mnożyć się,co dało nam troszkę do myślenia i obok postawiliśmy czysty zbiornik (bez podłoża) tylko z mchami,na drugi dzień po wpuszczeniu części samic były już wylinki a samice przeniosły jaja do inkubacji,krewetki w zbiorniku z lawą dalej nic,kreweciami były White Pearl,są to chyba jedne z łątwiejszych w utrzymniu krewetek tak jak RC.
Tak jak już napisałem dało to nam do myślenia i podczas jednej z rozmów telefonicznych z w/w Panem Pawłem nabąknołem o tym,w odpowiedzi usłyszałem że badali lawę pod względem zmian parametrów wody i:
W sprzedawanej lawie są "ziarna",które nie zmieniają parametrów ale większość w opakowaniu to te,które przy podniesionej temperaturze(w granicach 30 st C) uwalniają związki miedzi,ołowiu,siarki to tylko część z tych ,które zostały wymienione :(
Dodam może jeszcze że w jednym ze zbiorników mieliśmy posadzone rośliny gdzie podłożem była właśnie lawa a jako substrat biogrunt,zbiornik był nawożony z bardzo dobrą filtracją i ruchem wody,rośliny to mały heniu,utriculara graminifola i odziwo walisneria spiralis,wszystkie te rośliny praktycznie rozpuściły się w wodzie,jedyne co przetrwało to mchy,ale z bardzo wolnym przyrostem.
Jeszcze jedna sprawa ,którą zapomniał bym dodać,lawa jest dość ostra ,a palety (przynajmniej u nas) lubią sobie nie raz pogrzebać w dnie,wiem ,może jestem przewrażliwiony na punkcie dobra ryb,ale szkoda byłoby jak by sobie pyski pokaleczyły,bo od tego do jakiejś infekcji już bardzo blisko.
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.
Strony: 1 2 3 »   Do góry