Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2 3 4 5   Do dołu

Autor Wątek: [500] Alai - Czarne Wody z Dyskowcami  (Przeczytany 20537 razy)

mikro01

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 31
Odp: [500] Alai - Czarne Wody z Dyskowcami
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 18, 2010, 15:41:02 15:41 »

Pawel to piekny widok trzymaj tak dalej
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Odp: [500] Alai - Czarne Wody z Dyskowcami
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 18, 2010, 15:53:44 15:53 »

Przemku więc trzeba sie zaopatrzyc:) jak cos z nich urosnie to dostaniesz cos:) ale poki co, dajmy im rosnac tak jak natura przykazala:)
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Użytkownik_usunięty

  • Gość
Odp: [500] Alai - Czarne Wody z Dyskowcami
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 18, 2010, 16:21:51 16:21 »

Rozumiem podziwiajcie  ;D Teraz przechodzicie wspaniały etap  ;)
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: [500] Alai - Czarne Wody z Dyskowcami
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 18, 2010, 22:17:58 22:17 »

Paweł a dokarmiasz narybek dodatkowo czy tylko to zjedzy co sobie znajda ???
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Odp: [500] Alai - Czarne Wody z Dyskowcami
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 18, 2010, 22:22:50 22:22 »

tylko tym co sobie znajdą - praktycznie zero mojej ingerencji. W sumie dosypuje jeszcze pokarm płatkowy i do tego normalne żarcie dla "starszych" w postaci miksu który też już podskubują.
Jakby 'ta' partia się nie udała, to mam kolejną ikrę na korzeniu w tym samym akwarium - tym razem melony
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: [500] Alai - Czarne Wody z Dyskowcami
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 18, 2010, 22:27:55 22:27 »

Proponuje je troche podtuczyc Artemia albo ewentualnie Hikari First Bite lecz artemia jest niezastapiona a szkoda maluchy zmarnowac  :'(
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Odp: [500] Alai - Czarne Wody z Dyskowcami
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 18, 2010, 22:30:52 22:30 »

Proponuje je troche podtuczyc Artemia albo ewentualnie Hikari First Bite lecz artemia jest niezastapiona a szkoda maluchy zmarnowac  :'(
ok, ale racjonalnie mi wytlumacz, po co?:)
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: [500] Alai - Czarne Wody z Dyskowcami
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 18, 2010, 23:33:28 23:33 »

To proste gdyz w akwarium nie ma mozliwosci zapewnienia narybkowi naturalnego pokarmu jaki maja w naturze bez naszej pomocy , i nie mozesz powiedziec ze chowaja sie w sposob naturalny.
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Odp: [500] Alai - Czarne Wody z Dyskowcami
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 19, 2010, 09:17:15 09:17 »

A czy my wiemy, czym żywią się młode larwy w naturze po zejściu z rodziców?:) Ja nie wiem, dlatego dostają to co dostają rodzice i póki co od dnia wylęgu do dnia dzisiejszego widziałęm 2 padnięte larwy (obie albinosy)
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

mikro01

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 31
Odp: [500] Alai - Czarne Wody z Dyskowcami
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 19, 2010, 11:26:16 11:26 »

Pawel w naturze czesto tak bywa iż slabsze osobniki gina to nic nowego , przetrwać moga jedyne najsilniejsze sztuki mimo to ciesz sie tym co jest bo takie szkraby nawet w malej ilości sprawiaja radość naszym oczom
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: [500] Alai - Czarne Wody z Dyskowcami
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 19, 2010, 21:07:59 21:07 »

A czy my wiemy, czym żywią się młode larwy w naturze po zejściu z rodziców?:) Ja nie wiem, dlatego dostają to co dostają rodzice i póki co od dnia wylęgu do dnia dzisiejszego widziałęm 2 padnięte larwy (obie albinosy)

Paweł pomijajac specyfikacje gatunku to czy jestesmy w stanie stworzyc w akwarium warunki dla rozwoju Mikrofauny ktora to jest dla wiekszosci gatunkow ryb pokarmem w poczatkowej fazie rozwoju ?
W pozniejszym okresie zycia najprawdopodobniej maja pod dostatkiem roznego rodzaju robale do skonsumowania a natura jest taka ze dyski dzikie do tarlła podchodza tylko raz w roku gdy warunki do tego sa odpowiednie , a nasi podopieczni składaja ikre dosc czesto co 6 dni  :o
Dosc czesto na forum pada sformułowanie ze "przeciez w naturze ryby te maja ....... a w akwarium nie mamy takich warunkow " i niestety nie bedziemy mieli czego dowodem jest np. rozmnazanie dzikiej formy Dyskow.

Zazdroszcze ci maluchow i z jednej strony nie dziwie sie ze nie podniecasz sie tym faktem , ja podczas pierwszego podejscia moich dyskow o mało nie posikałem sie z radosci lecz teraz na kolejne podejscia tarlakow spogladam przez pryzmat poznawania natury tych pieknych ryb.

Powodzenia i zycze przyjemnosci z podziwiania maluchow  :)
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Użytkownik_usunięty

  • Gość
Odp: [500] Alai - Czarne Wody z Dyskowcami
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 09, 2011, 09:47:28 09:47 »

Paweł słyszałem od Przemasa mojego imiennika (którego serdecznie pozdrawiam  :) ) że młode się trzymają Dawaj fotki kurka wodna  ;D
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Odp: [500] Alai - Czarne Wody z Dyskowcami
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 09, 2011, 10:46:17 10:46 »

Ok, ale czemu miałyby się nie trzymać? Czy to jakiś wyczyn jest, że praktycznie nie ingerując w ich "życie" udaje się je utrzymać? Jak będą miały 5-8cm to wtedy będzie co pokazywać, a teraz są za małe (mają do 2cm). :)
Ja wiem, Was to ekscytuje a dla mnie to póki co nic nadzwyczajnego:). Jeżeli wyjdą z nich championi to wtedy będzie czym się ekscytować:)
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Użytkownik_usunięty

  • Gość
Odp: [500] Alai - Czarne Wody z Dyskowcami
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 09, 2011, 11:28:16 11:28 »

Ok, ale czemu miałyby się nie trzymać? Czy to jakiś wyczyn jest, że praktycznie nie ingerując w ich "życie" udaje się je utrzymać? Jak będą miały 5-8cm to wtedy będzie co pokazywać, a teraz są za małe (mają do 2cm). :)
Ja wiem, Was to ekscytuje a dla mnie to póki co nic nadzwyczajnego:). Jeżeli wyjdą z nich championi to wtedy będzie czym się ekscytować:)
Championów nie będzie-co młoda paletka staci za młodu w okresie wzrostu pózniej już tego nie odrobi  Ale nie o to chodzi Wychowanie narybku w zbiorniku ogólnym to już wyczyn a nie dokarmianie narybku artemią to już w ogóle kosmos
Ja tu wody nie leje muszę to opisać na forum dyskowców  :D
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Odp: [500] Alai - Czarne Wody z Dyskowcami
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 09, 2011, 11:31:58 11:31 »

Dla mnie jedynie to znak, że w akwarium ogólnym są dobre warunki dla dyskowców :) pomimo faktu, że jest tu ogromne "przerybienie" oraz ścisk:)
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord
Strony: « 1 2 3 4 5   Do góry