Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2 3 4 5 6 »   Do dołu

Autor Wątek: Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka  (Przeczytany 21085 razy)

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 20, 2009, 11:43:03 11:43 »

Seba każda ryba ma w sobie robactwo,nawet te niby zdrowe,tak jak pisałem,nigdy wcześniej tego nie robiłem :D i czort wie co mnie naleciało( a ryby do tarła jak i narybek po zejściu były zdrowe,sprawdzone pod mikroskopem)ponoć to się nazywa profilaktyka :lol: ,ja pierdziu taką profilaktykę.Napisałem ku przestrodze innym,żeby czasem nie chciało się komuś przed czasem,profilaktycznie pasożytów niszczyć :).Nie ma żadnej tragedi,trzeba poczekać na następne tarło,żeby było można wybrać kolorki ryb ;) ,no cóż profilaktyka widać zaskakuje jak genetyka :lol: .
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 23, 2009, 15:41:59 15:41 »

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło,nowe wyzwanie,tym razem będzie bez profilaktyki :lol:
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 23, 2009, 16:06:22 16:06 »

i jak tam akcja odlawiania mlodych?
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 23, 2009, 16:09:43 16:09 »

Paweł trupków nie widziałem ,więc może coś się uchowało?,zobaczymy jak urosnom,napewno będzie widać :lol: ,w turkusach ,red melon będzie widoczny :lol: ,zastępcza niania może się sprawdzi.
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

Kasia

  • Moderatorzy
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1292
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 23, 2009, 16:13:20 16:13 »

Ale Ci się Sławku tego namnożyło :D Oby wszystko przetrwało :) Może tam jakaś jedna "ściereczka" "white" się uchowa? ;)
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 23, 2009, 18:58:05 18:58 »

Sławek i po co ci zamawiac ryby ze slaska jak tyle ci sie mnozy
Powinienes juz zamowienia składac
Oby sie uchowały zdrowe :)
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 23, 2009, 20:44:50 20:44 »

Kasiu, z tego miotu niestety nie będzie Twoich  Red White( ściereczki ;) ),ale nic straconego,popracujemy nad "ściereczkami",jak na razie wszystkie 3 zbiorniki tarliskowe zajęte.

Seba,tak jak pisałem, ryby systematycznie przystępują u nas do tarła,czym to tłumaczyć?temp. wody? jedzonkiem?podmianami?a może samym podejściem do nich?Iwonka co prawda do nich mówi a ja je głaskam ale to chyba nie to :lol: .
Nowe ryby zamawiamy bo chcemy mieć L.S.S. ,a w przyszłości też coś z nimi pokombinować,myślę że góra pół roku i przystąpią do tarła.

Teraz przygotowujemy miejsce pod następny zbiornik,może jakieś 500l?,ale to już będzie pod dzikusy,i na odmianę też już padło.Cały problem to kwestia zebrania 3 klocków na ryby,ceny zbiornika nawet nie bierzemy pod uwagę bo to pikuś w przyrównaniu do ceny ryb a resztę sprzętu praktycznie mamy.
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 23, 2009, 21:54:48 21:54 »

Moze gdyby Iwonka do mnie mowiła to tez bym do tarła chciał przystapic  :lol:
An tak na powaznie  :D  to pytanko czy ci sie udaje odchowac i w jakich ilosciach Palety
Ja miałem jedna pare Briliant z P R B ale niestety samiec przeszedł do krainy wiecznej amazoni ze wzgledu na awarie napowietrzacza a reszta palet to albo pedzie albo jeszcze sikaja do gory  :D bo zaden sie Niebieska nie interesuje
W sumie to nawet nie małbym miejsca i szasu na zabawe z narybkiem ale frajda jest duza z obserwacji tarlakow
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 24, 2009, 07:56:35 07:56 »

666 odwiedzin tego wątku - musiałem coś nowego napisać by ta liczba została zapamiętana:D
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 24, 2009, 15:16:20 15:16 »

Seba ilości to my nie mieliśmy niewiadomo jakich ale,Paweł miał od nas Browny i Marlboro ,Glusiu ma browny, pływa jeszcze kilka White, a i sobie troszkę zawsze coś tam zostawiamy by wybrać to co nam pasuje.

A teraz napiszę wam coś co mnie dziś zwaliło z nóg!!!
Po telefonie do niemców zajmujących się sprowadzaniem ryb z Amazonki doznałem małego szoku,za paletę (JEDNĄ SZTUKĘ) wielkości 15 cm z odłowu podali cenę i tu uwaga pytanie padło dwa razy 600 Euro!!!, plus do tego 35 eurasów transport i 5 euro pakowanie,więc koszt zakupu jednej ryby to 640 Euro!!!!!!. Cena podana to cena Curipery,inne nas nie interesują :D

Wolę jednak kupić Heckle  lub któreś z ryb rozmnożonych już w akwariach,a i Curipera ponoć już to robi w niewoli( no chodzi mi o małe bara-bara ;) )
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 30, 2009, 12:10:17 12:10 »

To może dodam te kilka fotek i oceńcie sami tempo wzrostu ryb,na początek ryby 8-mio miesięczne,które zostawiliśmy sobie ,zdjęcia ich były wklejone wcześniej jako jeszcze podrostków,teraz mają po jakieś 10-11 cm i jak widać nie są jeszcze do końca wybarwione.
Następne to fotki narybku ,który pilotowany jest tydzień po tygodniu,jak sami widzicie tempo wzrostu zadawalające,przynajmniej dla nas 8-) .
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 30, 2009, 18:06:00 18:06 »

Przyglądam się młodym praktycznie od pierwszego tygodnia do teraz i rosną w oczach, nawet nie zdawałem sobie sprawy że to może tak szybko przebiegać
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Hohen

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 42
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 30, 2009, 23:01:57 23:01 »

maluchy swietnie wygladają :) już wyobrazam sobie Twój uśmiech widzac taką zgraję szkrabów :) ja bym chyba nie odchodził od akwa :) jeszcze raz pogratulowac :)
Zapisane

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 01, 2009, 14:41:31 14:41 »

Paweł ty je widzisz praktycznie od jaja :lol: ,przyrost jest jak cholera,żeby im tylko tego nie zaburzyć,artemia nie wyrabia z wyklówaniem :evil: .W sobotę odławiamy samca,samica odłowiona była wcześniej bo pobiła biedaka i nie ryzykowaliśmy aby to zrobiła z narybkiem.Teraz po malutku trzeba przejść na mięsko.
Hohen u nas takie zjawisko jest praktycznie co tydzień(zawsze jakaś para gotowa do tarła),tak naprawdę to mam troszkę dość skakania przy nich :lol: ,daj papu i daj papu,tylko to im w głowie :lol: ,ale milutkop jest jak coś wychodzi i rośnie.
Za tydzień nowe fotki,zobaczymy różnicę wielkości i kształtu :lol: .
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 07, 2009, 13:51:57 13:51 »

Obiecane i wklejone,minoł następny tydzień i jak widać maleństwa pomalutku ale do przodu ;)
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.
Strony: « 1 2 3 4 5 6 »   Do góry