Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2 3 4 5 6   Do dołu

Autor Wątek: Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka  (Przeczytany 21083 razy)

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 30, 2009, 23:13:05 23:13 »

Sławek nie pisałem o przeswietlaniu ryb w twoim akwa tylko o moim ze wtedy kolor ryb jest bardziej intensywny.
Twoje zdjecia jak najbardziej mi sie podobaja jak i ryby  :D
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

ttb

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 9
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 17, 2010, 11:52:36 11:52 »

Cytat: "Sławek"
no i w przyszłości pewny nowy obiektyw(Q... NOWY WYDATEK :lol: )

witam
coś o tym wiem, bo sam wpadłem w te hobby zwane fotografią :geek: .
A co do kupowania nowego obiektywu - polecam się wstrzymać a za przeznaczone na niego pieniązki kupić lampę albo 2 :idea:
W Twoich zdjęciach właśnie brak światła jest największym problemem. Przy czasach jakie dobrał ci aparat (1/8 czy 1/13 sek) nie było prawa ustrzelić ostrych fotek. Minimum to 1/100 czy 1/160 sek. albo krótsze.
Polecam przeczytać linka jakiego dałem w dziale pogaduszki.
Ja osobiście jeszcze nie mam akwarium (ale nad tym pracuję :lol: ), więc nie mam doświadczenia w robieniu fotek rybkom, ale na foto troche się znam i w razie jakiś pytań z chęcią odpowiem.

ps
a co do tych opinii, że aparat to powyzej 500d i olympus - to większej bzdury nie słyszałem. O "lepszości" zdjęć deyduje po kolei:
fotograf
światło
obiektyw
i aparat ;)
Zapisane

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 17, 2010, 12:09:27 12:09 »

Dzięki Ci dobry człowieku za rady i chęć pomocy bo coś mi się widzi że nie tylko my skorzystamy z porad :) Tak jak wcześniej pisałem ,dopiero będziemy uczyć się fotografować (zagadnienie ogólne nie tylko rybki) i wiem że ciężka droga przed nami by robić zdjęcia dobrej jakości.
Teraz niestety musimy troszkę odpuścić przyjemności i zająć się zbiornikami w szczególności posprawdzać co się dzieje w Polickich kranach!!!!!
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

Jacek F.

  • Gość
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 03, 2010, 22:26:16 22:26 »

W sprawie foto, to taka mała rada. Obiektyw kitowy Canona, robi bardzo fajne zdjecia na przysłonie F8 i w zakresie ogniskowych 18-35mm.
A baniaczki podobaja mi się  :)  No i rybcie zacne ;)
Zapisane

arsik

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 353
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 04, 2010, 11:14:47 11:14 »

Witam!
Temat trochę OT, ale dzięki temu postowi przypomniałem, że mam w szafce obiektyw stałoogniskowy macro Tamron 100/2.8 (bagnet nikon). Gdyby ktoś reflektował to zapraszam na priva!
Zapisane
www.akwapasja.pl
https://www.facebook.com/akwapasjaPL
Mój fishroom: Pyrzycka 33, Szczecin.
Tel. 608 585 535. Zapraszam.

arecki680

  • Gość
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 08, 2010, 08:30:44 08:30 »

witaj sławku rybcie masz sliczne hmm i ja bym chciał sie takiej populacji dochowac no i marzy mi sie pierwszy narybek pozdrawiam
Zapisane

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 21, 2010, 16:47:23 16:47 »

Chcieli byśmy Wam pokazać jak potrafi wyglądać nie kontrolowana przez tydzień roślina zwana paprotnicą czyli Ceratopteris cornuta.
Zbiornik ma pojemność 240l ,więc tafla wody to 120 X 40 a jest to tylko jedna roślina mateczna :lol: ,oświetlenie w zbiorniku to 2 x 39 W, więc tylko 78 W w dodatku zawieszone 50 cm nad zbiornikiem :D
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 09, 2010, 14:30:04 14:30 »

Wszyscy piszą i mówią o przerybieniach,o tym jak to ryby cierpią ze względu na złe warunki o karłowaceniu i wielu innych przyczynach padania.Aby temu choć w małym stopniu zaprzeczyć wkleję tylko to jedno zdjęcia :lol: W tym zbiorniku (750l) jest obecnie 28 palet w rozmiarach od 14 do 17-18 cm. Urosły sobie od maleńkości 5 ;7 cm,jedynie dwa samce "dzikusy" dokoptowane zostały już jako dorosłe ryby.Tak jak zapewne co niektórzy czytali ryby podchodzą systematycznie do tarła i nie koniecznie by utrzymać gatunek(chyba to lubią tak jak właściciele :lol: ).W zbiorniku jest ustalona mocna hierarchia i wszystkie ryby wiedzą gdzie ich miejsce,jak ,którakolwiek z par podchodzi do tarła w "ogólnym".
A jak ktoś będzie niedobry dla nas to odwiedzimy go z naszym małym spaślaczkiem ,którego foto zamieszczam jako pierwsze,więc uwaga :lol:  :lol:
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

arturix

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 422
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 09, 2010, 18:35:01 18:35 »

a jak wygląda ta paprotnica ze środka aqa ??
Zapisane
:Dakwarystycznym faszystom mówię  - nie

dzidek

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 102
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 09, 2010, 20:53:15 20:53 »

Witam.Co ja mogę powiedzieć......przerybienie extremalne jest złe.W szczególności w małych zbiornikach ale to się odbija od razu na kondycji ryb....Sławku i Iwonko jak możecie porównywać wasz stabilny baniak?A dla kogo hydrofonika?Jeśli by każdy tak nie dbał o ryby jak Wy.Sprzedaż tej całej chemii do leczenia i.t.p. padły by na ryłko już dawno ;) .
A jak ktoś się chce sprzeczać,też mam guardianów ;)
Zapisane

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 10, 2010, 14:04:42 14:04 »

Paprotnica po znacznym przerwaniu liści poszła do 375l , bo 240 była już stanowczo za mała,jak zrobię fotki to wstawię od strony dennej to znaczy jej korzenie :lol:
A teraz wstawię coś co znaczy hierarchia i pilnowanie rewiru podczas opieki nad narybkiem ;) Jak wiecie zbiornik ma 750l i 250cm długości,mimo to ryby mogą tylko przebywać na mniej jak połowie zbiornika ,reszta zbiornika to rewir pary tarłowej i jak jakakolwiek inna ryba chciałaby podpłynąć zaraz jest przeganiana,choć to mało powiedziane,poprostu jest bita i goniona na drugą połowę akwarium.
Zdjęcia robione telefonem bo i aparat w domu więc i słabej jakości za co przepraszam:lol: nie mam zamiaru zostawiać go w biurze bo "wszystko się może zdażyć" :lol:
 Myślę że widać te małe żerujące parchy na samicy :lol:
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

Czarny87

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 684
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 10, 2010, 15:02:58 15:02 »

Śliczne te Wasze mordeczki  :D  a co do akwarium to mogę jedynie opisać moje wrażenia jak zobaczyłem je pierwszy raz, a było to tak, przyjechałem do Sławka i Iwonki po roślinki i jak wszedłem na zaplecze to szczęka mi opadła i zastukała o czubek buta ;) .
Tak na poważnie, to gdybym miał takie cudo z takimi rybami to chyba nikt nie wyciągnąłby mnie sprzed niego.
Zapisane
Maszeruj albo giń...
Poprawna polszczyzna drogą do sukcesu, w życiu prywatnym i zawodowym...

Adek

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
    • http://www.akwa.szczecin.pl/
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 22, 2010, 13:12:01 13:12 »

Chciałbym przeprosić P. Sławka i P. Iwonkę za nieprawdę którą napisałem na czacie wynikającą z mojego nie doczytania wątku. Bardzo za to przepraszam.
Zapisane
!!! DO ODWAŻNYCH ŚWIAT NALEŻY !!!

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 22, 2010, 15:06:37 15:06 »

G woli ścisłości dodam tylko że chodziło o niby zakupione przez nas ryby (palety), i które niby nam popadały,o całym tym zajściu dowiedzieliśmy się od osób ,które pisały w tym czasie na czacie,myślę że będzie to przestrogą dla innych ,którym w głowie było by pisać o osobach ,których sprawa dotyczy i nie ma ich w tym momencie na forum.
Adrian przeprosiny przyjęte i myślę że wyciągnołeś z tego wnioski :)
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

ciociababcia

  • Gość
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 26, 2010, 09:48:11 09:48 »

To może wkleimy to foto od dna tak jak chciał Artur :lol: nadmienię że zbiornik ma 50cm wys. :D a korzonki? takie sobie .
Zapisane
Strony: « 1 2 3 4 5 6   Do góry