Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2   Do dołu

Autor Wątek: 240l by fasiozgr (początek)  (Przeczytany 7555 razy)

fasiozgr

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 103
Odp: 240l by fasiozgr (początek)
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 21, 2011, 21:26:18 21:26 »

Moze i tak jest , lecz aby miec pewnosc zrob testy wody po tygodnu czasu i jezeli KH i GH zaczna dosc mocno rosnac to znaczy ze cos wywala do wody dosc duzo siarczanow i zwiazki wapnia.
Mozna tez garsc zwirku potraktowac octem lub słabym kwasem dla testu jezeli zacznie sie pienic lub syczec to znaczy ze zawsze cos do wody odda.

Nie upieram sie ze zwirek ten ma takie własciwosci lecz to co producenci pisza na opakowaniach to czasami woła o pomste lub dobry łomot  ???

Napisz jakie swietlowki juz masz w tej pokrywie ?

Diestopl , kolega pisał ze ma zamiar trzymac palety wiec za jakis czas moze cos wpusci  ;)

No w tej chwili są wromakowskie polaris czy jakoś tak 30 wat 6500 ale myśle wymienić na mocniejsze choć się zastanowie ponieważ i tak już po założeniu tej folii aluminiowej w półtuby ślepne jak spojrze i jest naprawde wyraźna różnica w oświetleniu akwa , powiedziałbym dwókrotna jak by były z 4 świetlówki, a w pokoju widno jak by się normalnie światło paliło hehe:) Dlatego aparat nie złapał na jednej z foci dzisiaj dokładnie tego oświetlenia , bo zamiast pojaśnić to sie ściemnilo na fotografii.. Jak jutro dokupie tego żwiru zrobie test z octem a jeżeli bedzie ok koło środy to pierwszy test wody  :)  Jak myślicie z tą podmianką?? Woda jest 2/3 odstana tydzień plus kilka dni z 1/3 kranówy to kiedy podmienić i  ile procent pojemności?? 



Diestopl , kolega pisał ze ma zamiar trzymac palety wiec za jakis czas moze cos wpusci  ;)


to było w kotekscie typu " nie pasują mi te ryby do tego akwarium" :D

Oj może tak źle nie będzie niech tylko troche trzeci plan cały podrośnie i boki zarosną oraz ten skalniak to sie zmieni :)
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: 240l by fasiozgr (początek)
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 21, 2011, 22:10:04 22:10 »

Swietlowek nie wymienisz na mocniejsze gdyz 30w to 30w jedynie widmo swiatła oraz jakosc mozna zmienic , na twoim miejscu bym te zostawił i dołozył jeszcze jedna 30 o barwie 10000k.
Ze wzgledu na to ze dałes ziemie i torf musisz na poczatki podmianki robuc dosc intensywne czyli dwa razy w tygodniu po 30% objetosci i tak przez około trzy tygodnie aby walac to co dostanie sie z podłoza do słupa wody.
Poczytaj o akwariach zakładanych na ziemi tam znajdziesz wiele informacji.
Tu masz lekture do poduszki  ;D http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=47105.0
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

fasiozgr

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 103
Odp: 240l by fasiozgr (początek)
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 22, 2011, 11:04:37 11:04 »

Swietlowek nie wymienisz na mocniejsze gdyz 30w to 30w jedynie widmo swiatła oraz jakosc mozna zmienic , na twoim miejscu bym te zostawił i dołozył jeszcze jedna 30 o barwie 10000k.
Ze wzgledu na to ze dałes ziemie i torf musisz na poczatki podmianki robuc dosc intensywne czyli dwa razy w tygodniu po 30% objetosci i tak przez około trzy tygodnie aby walac to co dostanie sie z podłoza do słupa wody.
Poczytaj o akwariach zakładanych na ziemi tam znajdziesz wiele informacji.
Tu masz lekture do poduszki  ;D http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=47105.0
Ok to rozejrze się za sprzętem i pokombinuje z podłączeniem:)
Ziemia z glinką ale w takie kulko-kwadraciki zbite :) Coś na zasadzie kulek to jest:) Jest to prawie przy dnie akwarium ..
Jak dojdzie dzisiaj kolejna porcja żwiru to zakryje :) Zobaczymy na testy, pierwsze zrobie dzisiaj i dam znać przed podmianką i przed zasypaniem żwirku co i jak:)

Ps. Widziałem u kilku osób takie kulki posadzone w kokosie z rośliną bez przykrycia żwirem nawet na czystym szkle i paletki były więc w niczym takie kulki nie przeszkadzają:)
Zapisane

fasiozgr

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 103
Odp: 240l by fasiozgr (początek)
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 22, 2011, 14:13:07 14:13 »

Już po pierwszym teście
Woda ma Tydzień i 3 dni czasu od zalania :
sama woda ma 7 dni od pierwszego zalania plus 3 dni od dolania 1/3 zbiornikowi wody w weekend po restarcie
na dzień dzisiejszy parametry to:

PH - 7,3-7,5
(TwW) KH - 3
(TwO) GH - 16
NO2 - 0 Azotany
NO3 - 0 Azotyny

Ph troche za wysokie ale wydaje mi się że to wina póki co zalanego świeżego zbiornika :)
Dzisiaj dosypuje reszte żwiru ale czarnego Bazaltowego około 10 kg gradacji 2-5-10
następny test w sobote i zobaczymy czy coś się zmieni:)
Zapisane

fasiozgr

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 103
Odp: 240l by fasiozgr (początek)
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 24, 2011, 01:14:20 01:14 »

 Fota z 22.03.2011

Zapisane

fasiozgr

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 103
Odp: 240l by fasiozgr (początek)
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 14, 2011, 14:58:22 14:58 »

Dawno się nic nie działo to odświeże wątek ..
W pokrywie mam aktualnie 3 świetlówki i są to 2 standardowe polamp 6500k oraz philips aquarelle 10000k

Moje pytanie jaki układ ma być  ?? Gdzie która świetlówka powiedzmy od tyłu akwarium do przodu??
W jakim czasie mogę włączać te świetlówki najlepiej w ciągu dnia ( ustawienia na 2 czasowych wyłącznikach/włącznikach)  tak aby roślinki sobie swobodnie rosły i nie zabolało za bardzo na zużycie prądu ??

Mogę np. zrobić tak że od 10:00 - 14:00 będą chodzić philips i polamp, od 14:00-18:00 wszystkie i od 18:00-20:00 philips i polamp ??

Pomóżcie to dobrać..
Zalezy mi na rozroście roslinek .
Nawozenie co2 (narazie od 2 tygodni bimbrownia ale po weekendzie bedzie butla:))

Roślinki bardzo ładnie rosną a lotos już musiałem rozszczepiać :)
Roślinki po przycince i nie ma narazie czym się chwalić bo np trawnik rośnie bardzo wolno:( wiem że to wina zbyt złego oświetlenia bo wiadomo że inaczej się zachowują roślinki kiedy są bliżej światła:)
roślinki aktualnie przycięte bo dotykały już niektóre tapli wody więc teraz kwestia rozpychania się hehe:) z akwarium znikło kilka żabienic oraz będzie korzeń który się moczy już jakiś czas:)pozdrawiam

Parametry wody na granicach 7ph azotany i azotyny ok twardość wody również noi już zamieszkują akwarium zbrojniki niebieskie oraz l104 i neonki:)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2011, 15:15:10 15:15 wysłana przez fasiozgr »
Zapisane

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: 240l by fasiozgr (początek)
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 14, 2011, 16:37:39 16:37 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
Zapisane
-ocenzurowano-

fasiozgr

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 103
Odp: 240l by fasiozgr (początek)
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 15, 2011, 11:09:59 11:09 »

Aquarelkę daj na środek, między 6500K.

Masz niewiele światła jak na taki litraż, więc świeć przez cały czas całym światłem, nie ma sensu ograniczania i tak niewielkiej ilości światła. Jeśli chcesz stopniowo rozjaśniać akwarium, to o 10 włącz jedną świetlówkę 6500K, o 10:30 resztę (6500K + Aquarelle). I o 19:30 wyłącz dwie świetlówki (6500K + Aquarelle) a o 20 wyłącz zupełnie światło (6500K).
Dzięki tak zrobie jak piszesz:) :)
Zapisane

fasiozgr

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 103
Odp: 240l by fasiozgr (początek)
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 01, 2011, 20:11:40 20:11 »

Proszę o zamknięcie wątku będzie wkrótce restart zbiornika:)
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: 240l by fasiozgr (początek)
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 01, 2011, 21:27:19 21:27 »

Watkow w Galeria nie zamykamy gdyby pojawiły sie jakies pytania odnosnie "starej" aranzacji.
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

fasiozgr

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 103
Odp: 240l by fasiozgr (początek)
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 01, 2011, 23:40:01 23:40 »

W sumie to ok :0 ryby pływają i mają się dobrze ale Planuje zmiane mianowicie wypad robi żwir do tego odchodzą rośliny rotala i bacopa zostają tylko lotosy indyjskie oraz zabienice i dochodzi piekny duży korzeń Nie bede miec czasu walczyc z roslinnoscia wiec zostaje co wymienilem i palety beda miec wiecej przestrzeni puki mlode na rozrost a ze zaczynaja sie pojawiac juz na pletewkach wybarwienia to im dorze zrobi .. od jakiegos czasu stosuje co2 i wode demineralke przy podmianach i musze przyznac ze woda parametrami spadla do 6,5ph  wciagu dnia i po nocy okolo 6,8 ale moze mniej  TWW 3-4 a two okolo5-6 azotany i azotyny nie ma wiekszych problemow takze nie jest zle jednak zamierzam sie wziasc chyba na powaznie za hodowle dlatego rosliny wypad :) butli tez nie bedzie idzie na krewektarium  :) wiec w sumie nie tyle co restart jak zmiany diametralne:)
Zapisane

fasiozgr

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 103
Odp: 240l by fasiozgr (początek)
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 05, 2011, 19:54:15 19:54 »

zamnijcie temat bo nie bedzie zadnych zmian tu opisanych ani zadnych odpowiedzi z mojej strony dziekuje za porady cennie sie przydadza i pozdrawiam :)
Zapisane

Radson89

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5
Odp: 240l by fasiozgr (początek)
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 05, 2011, 22:01:02 22:01 »

grzałka przy napowietrzeniu? wydaje mi się że termostat może odczytywać błędnie temperaturę
Zapisane

fasio123

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 12
Odp: 240l by fasiozgr (początek)
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 05, 2011, 22:54:06 22:54 »

grzałka przy napowietrzeniu? wydaje mi się że termostat może odczytywać błędnie temperaturę

grzalka przy szybie byla a napowietrzanie jest przy przedniej blizej niz tylu , poza tym juz tego motywu nie ma jak na fotce:)
Zapisane

Kalibabka

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 195
Odp: 240l by fasiozgr (początek)
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 29, 2011, 19:11:09 19:11 »

czy ktoś wie co się stało z tym akwarium ... pisać na pw
ważne!
Zapisane
Strony: « 1 2   Do góry