Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: 200 l azjatyckie tygrysy ;)  (Przeczytany 2451 razy)

Glonek

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 15
200 l azjatyckie tygrysy ;)
« dnia: Wrzesień 16, 2014, 04:05:27 04:05 »

Witajcie ,
baniak 200l stanął jakieś 2 mce temu . Zamysł akwarium obudził się pół roku w tył , kiedy totalnie nie miałam o tym pojęcia ;) Zaczęłam więc czytać i się douczać , sporo pomocy też dostałam z LFA :) Jako że miałam czas na przemyślenia zanim stanęło , doszłam do wniosku że towarzyskie jakoś nie do końca mi odpowiada , po namyśle wybrałam więc biotop Azji .
* Akwarium : 200l
* Filtracja : JBL e901
* Oświetlenie :
* Ogrzewanie : Aquael
* Podłoże : bazalt + substrat azoo plant grower
* Dekoracje : 2  kokoski dla bocji ;)
* Inny sprzęt : napowietrzenie , na noc - światło led niebieska
* Parametry wody : pH 7.6 / GH >7 , Kh ok.10 , NO2/3=0, Cl2=0
* Nawożenie : carbo PlantaGarden , potas
* Flora : trochę jest ;)
* Fauna : 2xgurami mozaikowe , ok.20xrazbora klinowa , 13xrazbora espei, 5xbocja siatkowana , krewetki RC.
* Opis zbiornika : Zbiornik ma sporo roślin jednak są one dla ryb i ich dobrego samopoczucia . Ładnie rośnie limnofila i żabienice . Obsada dobrana pod Azję , zgodna - nie awanturuje się :D Nawet krewetki których nie przeniosłam do mniejszego akwa potrafią wyjść i siedzieć sobie na liściach bezstresowo ;) Bocje uwielbiają kokoski oraz bąble powietrza gdzie się bawią . Razbory to spokojne nie zaczepne rybki , bardzo sympatyczne . Nie pływają ławicą jakby kto pytał - zwykle zwiedzają całe akwarium, zbijają się w grupę jak się przestraszą . Gurami większość czasu siedzą między roślinami ale widuję je też z przodu . Były 4 , zostały dwa :( Dwójka padła podczas mojego dwudniowego wyjazdu , co do dziś jest zagadką bo inne ryby nie wykazywały w sumie jakichś  objawów , mimo to wolałam zadziałać profilaktycznie (sól niejodowana) , nie zapeszając od tamtego czasu (2tyg)  cała reszta ma się dobrze :) Karmię je spiruliną , solowcem mrożonym oraz sekstetem też w mrożonce . Bocje dostają dodatkowo tabletki dla przydennych .
Zapisane

Glonek

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 15
Odp: 200 l azjatyckie tygrysy ;)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 29, 2014, 19:13:21 19:13 »

[attachimg=1][attachimg=2]
Aktualka wrześniowa z dobrze doklejonym tłem , również po bokach :)
Zapisane
Strony: 1   Do góry