Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1 2 »   Do dołu

Autor Wątek: [300] Gizuna  (Przeczytany 6995 razy)

Gizum

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 39
[300] Gizuna
« dnia: Styczeń 17, 2010, 15:34:00 15:34 »

Wymiary:
120x50x50=300l
Filtracja:
Aqua-nova 1500
Oświetlenie:
2x54w
Ogrzewanie:
Tetra 300w+Ikola 150w
Podłoże:
Piach
Dekoracje:
Korzenie i gałęzie(prawdopodobnie sosna)
Parametry
Kh-3
Gh-10
Ph-ok. 6.8
Flora:
Echinodorusy, hygrophile, jakaś paprotnica, vallisneria
Fauna
6 palet
Zrobienie zdjęcia od frontu jest niemożliwe z powodu zbyt wąskiego pomieszczenia.
Zapisane

Czarny87

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 684
Re: [300] Gizuna
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2010, 19:26:18 19:26 »

Jakoś tak mało wody w tym akwarium???
Czemu nie dolejesz "do pełna"???
Zapisane
Maszeruj albo giń...
Poprawna polszczyzna drogą do sukcesu, w życiu prywatnym i zawodowym...

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: [300] Gizuna
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2010, 19:51:40 19:51 »

Strasznie zestresowane masz te ryby, czy oby na pewno masz dobre parametry? Tylko tyle ryb przeżyło?
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Gizum

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 39
Re: [300] Gizuna
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2010, 20:08:33 20:08 »

Ryby pływają sobie chętnie po akwarium, lecz gdy tylko ktoś przejdzie śmigają szybko w kierunku tylnej części akwarium i chowają się przy dnie. Niestety około 2 tyg. po wprowadzeniu padły whity...
Zapisane

Czarny87

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 684
Re: [300] Gizuna
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 17, 2010, 20:12:54 20:12 »

Cytat: "Gizum"
Zrobienie zdjęcia od frontu jest niemożliwe z powodu zbyt wąskiego pomieszczenia.
To gdzie to akwa stoi???
Gdybym takie miał to stało by zamiast telewizora ;)  :lol:
Jakoś tak pusto w tym akwarium.
Zapisane
Maszeruj albo giń...
Poprawna polszczyzna drogą do sukcesu, w życiu prywatnym i zawodowym...

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: [300] Gizuna
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 17, 2010, 22:08:21 22:08 »

Z tego co widze to nie grzeszy to akwa czystoscia detrytus jest wszedzie nawet na lisciach, po drugie przesadziles z iloscia szyszek olchowych
Przydal by sie jeszcze jakis filtr wewnetrzny do filtracji mechanicznej oraz do lekkiego ruchu wody
To akwa jest przykryte  :?:  i czemu tak malo wody jezeli boisz sie zeby nie wyskoczyly to poloz na akwa szyby
Tak jak Pawel napisal ze troche te twoje ryby plochliwe nawet jezeli sie przestrasza to zaraz i tak powinny wyplynac
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: [300] Gizuna
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 18, 2010, 07:51:58 07:51 »

Czytając nasze wypowiedzi broń Boże się nie irytuj czy coś, chcemy CI pomóc żeby Twoje ryby, Twoje akwarium i Ty sam mogli prowadzić spokojne i ciekawe życie.

Jak Ci się sprawdza piasek jako podłoże przy paletkach?
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Gizum

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 39
Re: [300] Gizuna
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 18, 2010, 17:46:26 17:46 »

Alai, wcale się nie irytuję. Wszelkie rady są mile widziane. W końcu to moje pierwsze paletki.W jakim sensie chodzi Ci o sprawowanie się piasku? Co do syfu to naprawdopodobniej wymiotło muł spod piachu przy podmianie. Postaram się zrobić jakieś fotki samych ryb. A co do filtra wewn. to zamontuję, tylko muszę znaleźć jedną część. Jakieś rady?
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: [300] Gizuna
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 18, 2010, 17:53:39 17:53 »

Jak Ci wychodzi utrzymanie czystości przy piachu? Jak paletki czują się na piasku? Czy czyszczą sobie nim skrzela?
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Gizum

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 39
Re: [300] Gizuna
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 18, 2010, 18:00:21 18:00 »

Zwyczajnie, w stosunku do podłoży, które miałem w drugim akwarium, to nie widzę wielkiej różnicy. Jedzenie sypię na odkrytą powierzchnię bez piachu. A co do czyszczenia sobie skrzel to nie zauważyłem.
Zapisane

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: [300] Gizuna
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 19, 2010, 10:08:00 10:08 »

Kamil ,jeśli mogę to może kilka małych rad,ryby napewno będą czuły się lepiej i będą mniej płochliwe.
Na początek wyjmij przynajmniej połowę szyszek,teraz możesz mieć zbyt wielkie stężenie kwasów humusowych.
Dolej wody do pełna zbiornika,nieznacznie ale napewno podniesie się ciśninie wody,palety żyją na głębokości nawet 5m(wiem że są to formy hodowlane ale....)  
Daj jakieś rośliny pływające pistia,ceratopteris,wgłębka itp. da to rybom poczucie bezpieczeństwa,bo lubią one półmrok.
Nie wiem jak masz wypreparowane te korzenie? są różne "szkoły"akwarystyczne,ale w większości przypadków korzenie z drzew iglastych są odradzane.
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Re: [300] Gizuna
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 19, 2010, 10:19:57 10:19 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2012, 15:10:37 15:10 wysłana przez rafał.gorzów »
Zapisane
-ocenzurowano-

Gizum

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 39
Re: [300] Gizuna
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 19, 2010, 14:26:17 14:26 »

Pistię na pewno dodam. Mam jej sporo w misce( do oczyszczenia z rzęsy). Co do korzeni to jest to zasada zakorzeniona od dawna, ale coraz częściej uznawana przez ludzi, którzy spróbowali. Drewno było porządnie wyszuszone, ale nie spleśniałe. Jedynie był problem z tonięciem
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: [300] Gizuna
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 19, 2010, 15:58:42 15:58 »

Mi korzenie bardzo przeszkadzaly w akwa - powodowaly zaduch i pobieraly znaczne ilosci powietrza...uwazaj na to.
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: [300] Gizuna
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 19, 2010, 19:56:42 19:56 »

Co do korzeni to sa rozne opinie
Na pewno korzenie drzew iglastych sa trudne do spreparowania wlasnie ze wzgledu na zywice w nich zawarta
Ja mam glownie korzenie pochadzace iglakow i nie narzekam poniewaz moje byly calkowicie wysuszone , co jest bardzo wazne , i nie majac mozliwosci wygotowania w solance zalewalem gotujaca sie solanka
Tak zalane korzenie lezaly tydzien w tej wodzie po czym wylewalem wode i powtazalem czynnosc kolejne dwa razy

Korzenie leza juz prawie rok w akwarium i nie zauwazylem zadnych oznak gnicia wiec twierdze ze korzenie te nadaja sie do celow akwarystyki po odpowiednim przygotowaniu

Jeszcze maly szczegol odnosnie latajacych ryb  :shock:  jek dolejesz wody to postaraj sie o szybe zeby przykryc akwarium bo palety potrafia latac co moze potwierdzic Pawel
Palety nie musza miec "talerza" zeby jesc chyba ze im zafundujemy za gruby zwir  :twisted:  wiec jezeli chcesz to mozesz dosypac piasku na reszte dna , nie beda mialy z tym problemow
Jeszcze jedna sprawa kazde porzadki w akwarium zwiazane z wzruszeniem podloza planuj na czas przed podmianka zeby wraz z woda wylac jak najwiecej detrytusu
Wszelkie zmiany zwiazane z tym akwarium przeprowadzaj pomalu i stopniowo
Odrywaj i usuwaj zgnite czesci roslin albo do tej czynnosci zatrudnij Ampularie swietnie do tego sie nadaja jak i do usuwania resztek pokarmu
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi
Strony: 1 2 »   Do góry