Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Chora paleta  (Przeczytany 4479 razy)

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Chora paleta
« dnia: Kwiecień 13, 2009, 10:24:56 10:24 »

Po kuracji najpierw levamizolem a potem metronidazolem przy podmianie wody zauwazylem cos bardzo brzydkiego na jednej z palet - tylko jedna tak ma wiec moze to skutek agresji innych ryb?
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Petersky

  • Gość
Re: Chora paleta
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 13, 2009, 10:43:32 10:43 »

trzymasz tam cos procz palet? czyzby paleta jedna druga wyzarla? w sumie to wyglada jakby jej sie ten bok zluszczyl sam, a nie zostal wyjedzony. moze chemia zaszkodzila :|

ja bym juz nie kurowal tylko obserwowal i pilnowal zeby jakas plesn sie nie wdala. no bo co innego. mozna cos wlac typu aqutan (na odbudowanie sluzowki) ale nie wiem czy lepiej juz nic nie lac do wody.
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: Chora paleta
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 13, 2009, 10:54:02 10:54 »

Ryba byla trzymana w kwarantannie... od wczoraj wszystkie zostaly przeniesione do swiezej wody, dzisiaj podalem 4 lyzki soli na 100l wody i po 3h przerzucilem do akwarium z czysta woda...teraz to juz tylko bede obserwowal
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: Chora paleta
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 13, 2009, 12:41:33 12:41 »

Palety moga i powinny byc w wodzie z sola nic im nie bedzie Łyzka czubata na 20l wody i zadne gowno sie nie przypałeta przywry grzyby plesn
To na zdjeciu mi wyglada na otarcia u mnie jak robiłem porzadki w baniaku to Briliant 2cm2 łusek sobie zdarł po tygodniu sladu nie ma cała łuska sie odbudowała.
Jest rowniez choroba zwana "dziurawica" spowodowana głownie wiciowcami ale to wygladało by jak pekniete wrzody a na to "bactopur" Sery jest najleprzy
Najpierw obserwuj jak sie pogorszy to wtedy zareaguj.
Na grzbiecie widac ewidentne otarcia jak ja ryby odławiałem to najpierw sprzet wyjmowałem i nie siatka tylko dłonia .
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Ninoczek

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 41
Re: Chora paleta
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2010, 09:33:01 09:33 »

czyli co zanim się pojawi choroba powinno się wodę solić paletom?
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: Chora paleta
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 07, 2010, 10:12:57 10:12 »

nie nie, zanim pojawi się choroba należy tą chorobę zwalczyć! tak samo jak z pasożytami - zanim się pojawią należy je zabić, na śmierć rzecz jasna.
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: Chora paleta
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 07, 2010, 20:16:09 20:16 »

Cytat: "Alai"
nie nie, zanim pojawi się choroba należy tą chorobę zwalczyć! tak samo jak z pasożytami - zanim się pojawią należy je zabić, na śmierć rzecz jasna.

A jaka chorobe bedziesz miał zamiar leczyc skoro nie bedziesz wiedział jaka to choroba  :?:  To samo tyczy sie  pasozytow , sa , były i beda a jezeli zakupianą rybe bedziesz miał zamiar "odrobaczyc" od wszystkiego co jest mozliwe ,to niestety ryba ta na pewno przejdzie do krainy wiecznej amazoni  :D
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: Chora paleta
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 07, 2010, 20:22:03 20:22 »

to była ironia w moim poście:)
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord
Strony: 1   Do góry