Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Nowe ryby do 160 litrów.  (Przeczytany 4818 razy)

ulanek1

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 57
  • Nigdy tego nie zostawisz. To jest już nałóg.
Nowe ryby do 160 litrów.
« dnia: Czerwiec 07, 2012, 19:29:10 19:29 »

Witajcie!
Po ostatnim kataklizmie w moim akwarium, moje ryby zdechły. I mam pewien problem: jakie mam jutro kupić ryby...  .
Ja bym chciał : gupiki, molinezje, platynki, kiryski, glonojady, danio, neonki. Ale w jakich ilościach??? Czy kupić kilka ale w ławicach??
Jakie propozycje?? Jestem otwarty na nie.
Moje akwarium :
160 l, filtr zewnętrzny tetra tec ex 700, oświetlenie 6 godzin dziennie, uzdatniacz Aqua Safe, roślinek również mało zostało po kataklizmie ( jutro również nowe rośliny), nawóz który stosuje to CO2 w płynie, napowietrzanie cało dobowe oraz filtracja. Również grzałka cało dobowa, temp. 27 stopni C.  Karmię je dwa razy dziennie. Nie wiem czy te informację bb potrzebne ale tak napisałem na wszelki wypadek. \
Dziękuję za porady!
Zapisane

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: Nowe ryby do 160 litrów.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2012, 19:51:15 19:51 »

Moja rada taka: kup najpierw sobie część ryb- np ławicę jaką wybierzesz, możesz śmiało brać z 20 szt. Zdecyduj się na rybki pochodzące raczej z jednego kontynentu/biotopu. Staraj się dobrać je tak, aby ich wymagania się pokrywały a w najgorszym wypadku nie różniły się bardzo. Proponuję Ci gupiki- rybka łatwa, dostępna i ładna. Temperaturę możesz śmiało obniżyć na 23-24 stopnie. Za jakiś czas dokup sobie coś większego co będzie pasowało warunkami.
Głównie pomyśl nad roślinami- szkoda że mieszkasz tak daleko- daj może ogłoszenie w giełdzie- może ktoś zdecyduje się przesłać Ci rośliny. Na pewno będzie ich więcej i lepsze niż to co kupisz w sklepie. A już na pewno taniej. 8) pzdr
Zapisane

ulanek1

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 57
  • Nigdy tego nie zostawisz. To jest już nałóg.
Odp: Nowe ryby do 160 litrów.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 07, 2012, 19:53:17 19:53 »

Dziękuję Serdecznie!!!
Zapisane

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: Nowe ryby do 160 litrów.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 07, 2012, 20:10:13 20:10 »

Może zamiast gupików zastanów się nad razborami?? Spokojnie można 15 szt kupić. Wtedy mógłbyś dobierac sobie rybki z Azji do niej (piskorki, gurami) Przemyśl sobie obsadę spokojnie i dopiero kupuj bo kupując w pośpiechu nic dobrego nie wyjdzie z tego. Tu masz dość przejrzystą encyklopedię ryb- poprzeglądaj i spokojnie wybierz http://www.superakwarium.pl/encyklopedia-ryb-c11.html
Pamiętaj-- bez pośpiechu!! pzdr
Zapisane
Strony: 1   Do góry