Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Towarzystwo dla sumatr w 240 LT  (Przeczytany 3309 razy)

anathemasit

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 10
Towarzystwo dla sumatr w 240 LT
« dnia: Marzec 01, 2014, 19:59:20 19:59 »

Witam wszystkich :)

Jako że zrobiłam restart zbiornika na formę LT i chciałabym dokupić jakieś towarzystwo dla sumatr i piskorów, to chciałabym abyście powiedzieli czy dobrze myślę nad taką obsadą, bo już sie pogubić idzie czytając te wszystkie informacje na necie. to myślałam o:
 
- Tęczanka niebieska ( o ile dostane a to może być problem) - 3-4 sztuki max. I czy mogę ją połączyć z boesmani? Przeczytałam ze nie powinno się krzyżować z innymi tęczankami, ale nie jest powiedziane że muszę je od razu rozmnażać.
- Tęczanka boesmani - 3-4 sztuki max
- Kosiarka - 3 (4 absolutne maksimum)
- i dokupić ze 3 sumatry
- 5 brzan mszystych

nie wiem czy to nie będzie już za dużo. Dlatego zależy mi na opinii kogoś z doświadczeniem. Oczywiście mogę dać same tęczanki boesmani z 6 sztuk.

Co do dna to myślałam o kiryskach, ale nie wiem czy przy LT to dobry pomysł. Nie chce żeby zachorowały od nieodmulanego dna. Czy znacie może jakąś alternatywę dla nich? Nie wiem czy bocje karłowate lub inne małe będą dobrym rozwiązaniem z tego samego powodu.
Zastanawiałam się również nad labeo dwubarwnym, ale nie chce żeby mi zjadł piskorki i nie wiem czy to 120 cm dł to dla niego nie za mało.

Ogólnie staram się zachować obsadę z tego samegeo rejonu Azji. Nawet roślinki są z tych rejonów.

Poradźcie bo już sama nie wiem ile tych rybek mogę mieć. nie chce przerybienia ale też chciałabym coś większego od brzan w innych kolorach niż pomarańczowe w paski :D

Dziękuje z góry :)
Zapisane

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: Towarzystwo dla sumatr w 240 LT
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2014, 09:51:21 09:51 »

Cześć!

Napisz ile już jest ryb?
Zapisane

anathemasit

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 10
Odp: Towarzystwo dla sumatr w 240 LT
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2014, 10:24:45 10:24 »

Narazie mam 7 sumatr, 2 albinosy sumatry, 2 glonojady i 2 piskorki.
Zapisane

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: Towarzystwo dla sumatr w 240 LT
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2014, 17:39:02 17:39 »

Dokup "sumatrzańskich", tak zeby było 30 sztuk. Do tego może 10 mszystych, to forma hodowlana "sumatry". Możesz dokupić piskorków. I już powinno być ładnie ;) Z doświadczenia mojego wynika, że można łączyć z barwniakami, ale to już zupełnie inny biotop. Jak Ci to nie przeszkadza to polecam, bo barwniaki czerwonobrzuche wprowadzają wiele uroku :)
Zapisane

anathemasit

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 10
Odp: Towarzystwo dla sumatr w 240 LT
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2014, 14:33:47 14:33 »

Sęk w tym, że nie chce samych brzanek, chce też inne ryby z podobnego środowiska, dlatego pytałam o te co wymieniłam:)
Zapisane

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: Towarzystwo dla sumatr w 240 LT
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2014, 19:16:24 19:16 »

Wymienione ryby sobie poradzą, ale brzanki, żeby się miały dobrze i nie interesowały się za bardzo innymi współtowarzyszami powinny być w grupie co najmniej 10 osobników (zamiennie "Sumatr" i mszystych) :)
Zapisane
Strony: 1   Do góry