Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2 3 4   Do dołu

Autor Wątek: Biała, mętna woda w akwa - jak ją sklarować?  (Przeczytany 15317 razy)

matusia281

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 227
    • Nasza przygoda z akwarium
Odp: Biała, mętna woda w akwa - jak ją sklarować?
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 26, 2014, 21:07:16 21:07 »

Ja swoje ryby karmię raz dziennie i jeden dzień w tygodniu głodówka. Jeden woreczek żywego rozbijam na dwa akwaria 63 i 160 L. Żadna ryba mi z głodu nie zdechła.

Dziękuję za odpowiedź;) Martwiłam się że moje maluchy głodują, ale skoro ty dzielisz na dwa zbiorniki to znaczy że moje i tak mają pod dostatkiem;)
Zapisane
72 L panorama, 1 bojownik (Karolek), 1 zbrojnik L104 (Yumini), 4 Otoski, nie określona ilość krewetek Red Cherry, 2 krewetki Amano, ślimaki (helenki, zatoczki, świderki), narybek bojownika (21 szt) i gupika (3 szt) + korzenie, skałki, roślinki.

rudy

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 379
Odp: Biała, mętna woda w akwa - jak ją sklarować?
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 26, 2014, 21:42:46 21:42 »

Oprócz żywego lub mrożonego daję też szczyptę suchego pokarmu.
Zapisane

matusia281

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 227
    • Nasza przygoda z akwarium
Odp: Biała, mętna woda w akwa - jak ją sklarować?
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 27, 2014, 21:27:14 21:27 »

Witam;)
Gdy wstałam rano nic nowego nie zaskoczyło mnie w akwarium. Nakarmiliśmy z synkiem rybki i poszliśmy załatwiać swoje sprawy. Wróciliśmy dopiero późnym wieczorem.
No i mamy niespodziankę  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Woda jest krystaliczna i przejrzysta jak lustro! Zero białego, mlecznego koloru  ;D ;D ;D

HuuuuuurrrrrrrAAAAA!!!! Juuuupi!
Ale się cieszę:)
Zastanawiam się tylko co pomogło na te wstrętne pierwotniaki?
Sól którą wczoraj wsypałam? Filtracja przez zeolit? Wata filtracyjna?
Bo nie uwierzę w to, że dwa dni bez vitabinu to załatwiły poza tym jakieś tam paproszki jeszcze pływają, ale w takiej przejrzystości nie robi to absolutnie żadnej różnicy ;D
Zapisane
72 L panorama, 1 bojownik (Karolek), 1 zbrojnik L104 (Yumini), 4 Otoski, nie określona ilość krewetek Red Cherry, 2 krewetki Amano, ślimaki (helenki, zatoczki, świderki), narybek bojownika (21 szt) i gupika (3 szt) + korzenie, skałki, roślinki.
Strony: « 1 2 3 4   Do góry