Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2   Do dołu

Autor Wątek: Jaki silikon do akwarium  (Przeczytany 15051 razy)

waskier

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 487
Odp: Jaki silikon do akwarium
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 30, 2010, 22:20:13 22:20 »

chodzi o substancje chemiczne które cały czas jeszcze parują z silikonu tak ?
Dokładnie tak, mimo że silikon już związał a zbiornik jest szczelny to z kleju wciąż mogą wnikać do wody pewne toksyczne związki chemiczne. Lepiej nie ryzykować, odczekaj kilka dni, wymieniaj wodę co jakiś czas.. to nie problem przy tym litrażu ;)
Zapisane

krzychu0808

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 195
    • http://dowcipy.elaz.eu
Odp: Jaki silikon do akwarium
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 30, 2010, 22:50:46 22:50 »

Wleję wodę na noc i jutro jeszcze zmienię parę razy bo zmiana wody to 2 minutki ;p
Zapisane

Użytkownik_usunięty

  • Gość
Odp: Jaki silikon do akwarium
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 31, 2010, 09:48:01 09:48 »

Wleję wodę na noc i jutro jeszcze zmienię parę razy bo zmiana wody to 2 minutki ;p
Sory ale to bezsensowna praktyka
2 mm silikonu(grubość fugi) schnie 48 h
Akwarium po sklejeniu np powinno odstać 7 dni
Zapisane

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Odp: Jaki silikon do akwarium
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 31, 2010, 19:45:07 19:45 »

Nie widziałem wcześniej tego wątku :-[
Przeczytałem sobie całość i nie wiem bo nie było to brane pod uwagę,a może poprostu te 2-3 l/tydzień to było odparowanie wody? ;D
To już nie jest ważne bo dałeś silikon,tak jak napisali przedmówcy,silikon musi "odparować " większość producentów zaleca tygodniowy czas przed zalaniem  i uważam że nie jest to podawane bez podstawnie,przykładem niech będą Mp krewetek we Wrocławiu gdzie jednemu z wystawców "poleciały krewetki w jednym zbiorniku,nadmienię że wszystko w zbiorniku (woda ,dekoracje,filtracja) miał swoje,czyli stare gąbki,i ustabilizowana wode.Szukali przyczyn i dopiero poprzez powonienie ;D stwierdzili że czuć jerst silikon.Swoje zbiorniki zalewamy po przynajmniej 10 dniach tak że myślę że w tym przypadku pośpiech może zrobić więcej złego jak przyjemności.Podmiany wody w tym przypadku nic nie dadzą.
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

krzychu0808

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 195
    • http://dowcipy.elaz.eu
Odp: Jaki silikon do akwarium
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 31, 2010, 21:29:47 21:29 »

po 48h zalałem akwa wodą dla kontroli na razie pływają 3x danio. Wodę wlałem z tego względu że jutro rano jadę na szczecin i wracam w piątek a w środę przyjdą krewetki(30 sztuk) pocztą i gdzieś je trzeba zalogować a do głównego nie da rady. Zobaczymy najwyżej będzie dla mnie nauczka pewnego typu :) zaryzykuję :D
Zapisane

melkora

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 680
Odp: Jaki silikon do akwarium
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 31, 2010, 22:31:14 22:31 »

To nie jest ryzyko to lekkomyślność, tak jak powiedział Sławek producenci silikonu nie piszą sobie tego od tak po to żeby zapchać miejsce na etykiecie. Po za tym chciałam zauważyć że krewetka to jak by nie spojrzeć żywa istota i to nie jest tak do końca ok wpuszczać ją wiedząc że jest duża szansa że padnie ( a zaryzykuję sobie ).
Zapisane
Strony: « 1 2   Do góry