Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1 2 3 4 »   Do dołu

Autor Wątek: [45l] Mythago Wood  (Przeczytany 8205 razy)

Sylphie

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 414
[45l] Mythago Wood
« dnia: Październik 29, 2012, 16:48:48 16:48 »

* Akwarium : 45l - 50x30x30, założone 25.10.2012
* Filtracja :  Aquael Fan Mini Plus
* Oświetlenie : Aquael Decolight 11W x2
* Ogrzewanie : Elite Mini 25W
* Podłoże : czarny żwir bazaltowy
* Nawożenie : ślimaki ;)
* Flora : duży heniek, gałęzatka (cladophora aegrophila), subwasserteng, eleocharis parvula, hydrocotyle leucocephala, mikrozorium jakieś, bolbitis heudelotii
Anubiasy: nana różnej wielkości, kiedyś może barteri coffeefolia
Mchy: creeping, willow gigantea, quell willow, phoenix, taiwan, flame i co tam jeszcze się znajdzie
* Fauna : bojownik(i), zatoczki, rozdętki i inne ślimaczki
* Podmiany : 5l tygodniowo
* Opis zbiornika :
Akwarium powstało bardzo spontanicznie i zupełnie niespodziewanie w ramach prezentu i pozbywania się śmieci przez pewnego pana. Bazą był stary żwir usypany pod nowym, oraz jakieś 40% starej wody. Wszystkie rośliny przeszły do nowego, część również dostałam w prezencie, inne w ramach wymiany z kolegami z ZFA Dwa popołudnia roboty i powstał nasz Las Mitu, tak właśnie widziałam rok temu swoje wymarzone akwarium (jejku, 13msc temu kupowałam rybkę do kuli). W przyszłym miesiącu dojdzie druga świetlówka i wszystko powinno już być cacy.

Mitowe akwa zamieszkuje szalone HMtrio (dla niewtajemniczonych, halfmoon betta), które przyjechało wraz ze zbiornikiem i resztą rzeczy. Codziennie układy hierarchii wyglądają inaczej, więc trudno powiedzieć kto dokładnie rządzi. W każdym bądź razie poniżej krótkie przedstawienie bohaterów oraz całego baniaczka.







[/url]


Mamy więc malutką, bardzo optymistyczną i żywiołową Mirę, której nie zraża przeganianie przez samca, ucieka dopiero kiedy zacznie ją skubać, a i to tylko kawałek póki mu się nie znudzi. Ponadto wszystkiego musi spróbować i jest naprawdę bardzo sympatyczną wesołą rybką.











Mira wciąż romansuje z naszą Herod Babą - Kori. Herod Baba przez pierwszy dzień trzęsła całym zbiornikiem jako, że jest jedyną dorosłą rybą w towarzystwie, a co za tym idzie również największą. Ze swoją koleżanką wciąż romansują (ah te zapędy homo), ale są też takie momenty kiedy to ona zwiewa przed samcem, a nawet uwaga! - przed malutką Mirą.











Na koniec zaś mamy mojego drugiego ulubieńca, czyli Doriada. Pan wiecznie zamarzony i zajęty swoimi sprawami, praktycznie nie zwraca uwagi na koleżanki pod warunkiem, że trzymają się z daleka od jego superhiperważnych spraw. Ponadto jest tutaj głównym strażnikiem porządku i kiedy dziewczynki już zbyt brutalnie romansują pozbawiając się nawzajem łusek, Doriad rozgania towarzystwo po kątach po czym wraca do swoich zajęć.

















Ogonek niestety ma strasznie poszarpany, wygląda jak CT a nie HM, ale też cóż się dziwić skoro tyle wszędzie ciekawych rzeczy (jak np. znaczki na grzałce które na pewno da się zjeść jak już się je odpowiednio postraszy).

Cała trójka zaś jest bardzo zmienna w sympatiach, ranem Doriad z Herodem potrafią grzecznie razem zwiedzać cały baniak, a wieczorem będą się przepychać i zwiewać przed malutką Mirą. Póki co poza kilkoma posypanymi łuskami strat nie widzę, jednak - z racji, że dwójka z naszego trio to jeszcze dzieciaki i nie wiadomo co z nich wyrośnie - powstał plan awaryjny, w którym to samiczki trafiają do znajomych akwarystów, a Doriad dostaje w zamian kilka endlerków. Cała rodzina jednak ma nadzieję, że trójeczka zostanie, bo nawet sceptycznie nastawiona siostra codziennie przychodzi pooglądać co rybki robią "bo one są takie ciekawe".



Pozdrowienia z Lasku i czekamy na wasze opinie!
Zapisane
Dupoko w głębie.

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 29, 2012, 17:00:57 17:00 »

No mi się podoba :) choć wody przymało... Jeszcze trochę chaos ale z czasem pewnie wszystko się ładnie skomponuje.
Planujesz nawozić? Piszesz HM a ja widzę CT-- a on zwyczajnie poszarpaniec :D zawsze najpierw foty lukam a potem czytam...
Powodzenia 8)
Zapisane

Kalibabka

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 195
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 29, 2012, 17:07:24 17:07 »

świetne akwarium .. taki bojownikowy mini raj :) .. czekam na więcej ..
Zapisane

Mariusz

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 218
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 29, 2012, 18:55:46 18:55 »

respekt, fajna aranżacja z głębią, oby wszystko pięknie rosło :-)
Zapisane

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 29, 2012, 20:00:53 20:00 »

bardzo, bardzo super! :)
Zapisane

Sylphie

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 414
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 29, 2012, 20:07:37 20:07 »

Dziękuję wszystkim za pochwały, harem w gruncie rzeczy jest na próbę, póki co mamy wpadanie ze skrajności w skrajność, czyli raz miłość między rybami, a raz (tak jak dziś wieczorem) wszyscy się tłuką.
Pavulon, za nawożenie robią jedynie piękne zatoczki, różowe, niebieskie i tradycyjne brązowe, oraz rozdętki i malutkie heleny. Myślę, że powinno to starczyć, zwłaszcza że większość roślin a Lasku jest mało wymagająca.
Zapisane
Dupoko w głębie.

Sylphie

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 414
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 04, 2012, 19:19:35 19:19 »

Wpis z cyklu zanudzania ludzi zdjęciami:

Chciałam dziś pofocić ślimaki, wyszła sesja pannic-diablic.
Niestety, ale leśne kobitki w ciągu dnia uciekają przed władcą, ale ja tylko mają okazję to podgryzają mu płetwy. Obecnie Doriad przebywa więc w szpitaliku, bo z ogona został kikutek, a pozostałe płetwy również są w nie najlepszym stanie. Panny za to szaleją obie, chociaż o dziwo pływają bardzo zgodnie, co wieczór urządzają sobie zaloty i zupełnie nie przejmują się brakiem kolegi.

Na początek więc dwa z kilku wariantów zatoczków zamieszkujących Mythago.









Później zaś obie kobietki zafascynowane aparatem nie pozwoliły na cykanie czegokolwiek poza nimi. Strasznie kontaktowe z nich modelki zresztą.



"Czy Ciebie aby nie pogięło, chcesz focić ślimaka gdy ja tu taka piękna pływam?"




Pozycja wyjściowa do zalotów.


Których niestety uchwycić się nie udało, pani Herod (czyli kobieca strona tego związku) uznała, że trzeba koleżankę pogonić.






A na koniec dwa zdjęcia ogólne.









Zapisane
Dupoko w głębie.

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 04, 2012, 20:05:07 20:05 »

Złego słowa nie powiem :) Zatoczki bardzo fajne, zresztą bojki też. Ogólnie pasuje mi ten klimacik.
Szkoda ino samczyka- może lepiej zostawić tylko panie albo tylko jego? pzdr
Zapisane

Sylphie

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 414
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 04, 2012, 20:09:00 20:09 »

Pavulon, właśnie tak najprawdopodobniej się to skończy. Jak facecik wyzdrowieje to spróbujemy jeszcze raz połączyć, ale na pierwsze obgryzione płetwy samiczki zostaną oddane do adopcji, a na ich miejsce endlerków poszukam :)
Zapisane
Dupoko w głębie.

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 04, 2012, 20:35:40 20:35 »

Świetne fotki! :)
Aranż też zresztą świetny! :)
Zapisane

Robin Hood

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 436
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 04, 2012, 22:01:59 22:01 »

Sylphie, nie myślałaś, że Herod jest samcem? Stąd problem z pletwami u Doriana.
Zapisane

Sylphie

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 414
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 05, 2012, 10:17:26 10:17 »

Nie, akurat jej płci jestem pewna. Nie dość, że ma pokładełko to i budowa typowo samicy. Jedyną ewentualną niespodzianką może być właśnie ta mniejsza kremowa kobitka, chociaż to również jest dość nierealne. Z drugiej strony u bojków samice potrafią być agresywniejsze od samców, a u mnie cała trójka jest dość charakterna i to by tłumaczyło sytuację.
Póki co facecik siedzi sobie w tropikach, płetwy powolutku mu się regenerują, pleśniawka znika. Po wróceniu do formy "dopuszczę" go jeszcze raz, jak znów skończy poobgryzany to poszukam dla samic nowych domów (na kremową chętną już zresztą mam, a u Heroda liczę na to, że ktoś się znajdzie do adopcji).
Pozdrawiam :)
Zapisane
Dupoko w głębie.

Robin Hood

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 436
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 05, 2012, 17:39:34 17:39 »

To może dorzuć jeszcze ze dwie panny
Zapisane

Sylphie

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 414
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 11, 2012, 16:50:14 16:50 »

Oficjalnie mogę stwierdzić, że nareszcie jestem całkowicie dumna ze swojego akwarium, które wygląda tak jak to sobie dawno temu wymarzyłam. Dziękuję bardzo za roślinki Kalibabce i rudemu, których nawiedziłam w tym tygodniu i wysępiłam kilka cudeniek. Moim zdaniem Mythago wygląda już jak prawdziwy lasek, pozostaje mi więc jedynie poczekać na rozrost roślin (które wciąż są na etapie aklimatyzacji), odpuszczenie przez nitki i krasnale no i oczywiście na opinie szanownych forumowiczów.






Zapisane
Dupoko w głębie.

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 11, 2012, 18:43:02 18:43 »

Klawo. Spróbuj położyć grzałkę w poziomie przy tylnej szybie- nie będzie jej widać.
A jak tam kierownik? Doszedł już do siebie? pzdr
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 »   Do góry