Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1 2 »   Do dołu

Autor Wątek: Coś małego(mikro)  (Przeczytany 7880 razy)

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Coś małego(mikro)
« dnia: Luty 21, 2010, 16:34:01 16:34 »

Jako że wszyscy ostatnio wszystko minimalizują,postanowiliśmy razem z Iwonką zrobić właśnie coś naprawdę małego :lol: (oczywiście akwarium :lol: )

Wymiary tego ogromnego zbiornika to 30 X 20 X 15 wysokości więc pojemność całkowita 9 l zbiorniczek ma być utrzymany w "wersij"  low tech i oświetlany naturalnie.
Podłożm jest "lawa" zakupiona u Piotrka (kobry),wiem że podłoże powinno być w takich zbiornikach stawiane na glinie lub ziemi ogrodowej ale jakieś ustępstwa muszą być :lol: Zbiorniczek jest nieogrzewany,nienawożony i nienatleniany,całkowita minimalizacja ingerencji.
Zobaczymy jak w takich warunkach dadzą sobie radę posadzone roślinki a są to; Eleocharis acicularis i Hemianthus micranthemoides,na korzeniu zaś zaszczepiliśmy Peacock moss.
Zdjęcie jest zrobione telefonem i marnej jakości ,ale po zrobieniu dobrych zdjęć napewno je wkleimy.
Zbiorniczek zalany jest od tygodnia i na mieszkańców jeszcze troszkę za wcześnie :( a będą to napewno tylko krewetki.
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: Coś małego(mikro)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2010, 18:19:54 18:19 »

No proszę :) to przykład jak z 'nic' może wyjść 'coś' :)
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Jacek F.

  • Gość
Re: Coś małego(mikro)
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2010, 18:28:43 18:28 »

Ciekawi mnie, dlaczego piasek wysypuje się na stolik... :lol:
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: Coś małego(mikro)
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2010, 18:31:35 18:31 »

To się nazywa prawdziwa integracja:)
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Jacek F.

  • Gość
Re: Coś małego(mikro)
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2010, 18:37:31 18:37 »

Cytat: "Alai"
To się nazywa prawdziwa integracja:)

To się nazywa pęknięta szyba  :P
Zapisane

Anonymous

  • Gość
Re: Coś małego(mikro)
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2010, 19:05:18 19:05 »

Bez filtracji akwa nie będzie rokowało dobrze.
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: Coś małego(mikro)
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2010, 19:28:17 19:28 »

Czemu nie? Ja twierdze wręcz przeciwnie, że bez filtracji  rokuje bardzo dobrze.
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Anonymous

  • Gość
Re: Coś małego(mikro)
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 21, 2010, 20:18:27 20:18 »

A wysyp pierwotniaków, kożuch bakteryjny, martwe strefy ? To się wszystko najczęściej bierze z braku filtracji (lub niedostatecznej).
Zapisane

Kasia

  • Moderatorzy
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1292
Re: Coś małego(mikro)
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 21, 2010, 20:20:19 20:20 »

Sławku, Ciociubabciu .. akwarium wyszło Wam ciekawie :) ładny korzonek i biała ścieżka  z piasku :)no i roślinki ciekawie posadzone. Dla mnie ok! :)
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: Coś małego(mikro)
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 21, 2010, 20:22:39 20:22 »

Cytat: "TheDivineConspiracy"
A wysyp pierwotniaków, kożuch bakteryjny, martwe strefy ? To się wszystko najczęściej bierze z braku filtracji (lub niedostatecznej).
Dobra dobra, zakładając brak życia w formie ruchomej to takich rzeczy nie będzie...

ale co rozumiesz przez "martwe strefy"? Swoją drogą nigdy nie hodowałeś rybek w słoiku bez filtra? jedyne co było potrzebne to napowietrzacz ale jako ruch wody...
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Anonymous

  • Gość
Re: Coś małego(mikro)
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 21, 2010, 20:44:48 20:44 »

Cytat: "Alai"
Cytat: "TheDivineConspiracy"
A wysyp pierwotniaków, kożuch bakteryjny, martwe strefy ? To się wszystko najczęściej bierze z braku filtracji (lub niedostatecznej).
Dobra dobra, zakładając brak życia w formie ruchomej to takich rzeczy nie będzie...
Zakład , że będą  ;) ?
Cytat: "Alai"
ale co rozumiesz przez "martwe strefy"?

Martwe strefy , to strefy wody, gdzie ruch wody jest ograniczony do minimum , w tym wypadku całe akwa to będzie jedna martwa strefa. W Zbiorniku z filtrem takie strefy najczęściej formułują się w narożnikach przy niedostatecznym ruchu wody. Prowadzi to najczęściej do nieprawidłowego odżywienia roślin w CO2 i składniki pokarmowe, bo rośliny w obrębie swojej biomasy wyjedzą ,a nie pobiorą to co jeszcze mogą pobrać z kolumny wody.

Wykluczenie całkowite z nawożenia + brak podmian wody to kolejny błąd.

Cytuj
Pierwotniaki masowo rozmnażają się w świeżo założonych zbiornikach, w których nie ma jeszcze ustalonej równowagi biologicznej, powodując mleczne zmętnienie wody. Poza faktem, że akwarium źle wygląda, to jeszcze pierwotniaki w nadmiarze potrafia zużyć na swoje potrzeby cały tlen znajdujący się w wodzie przyczyniając się do padania rybek w takim akwarium.

Cytat: "Alai"
Swoją drogą nigdy nie hodowałeś rybek w słoiku bez filtra? jedyne co było potrzebne to napowietrzacz ale jako ruch wody...

Takie były początki za gnojka ;) , zgubnej hodowli wtedy. Wszystko nie miało szans przetrwać na samym napowietrzaczu.

Nie chcę wyjść na jakiegoś czepialskiego. Mówię jak jest, ale to nie moje akwa.
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: Coś małego(mikro)
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 21, 2010, 21:05:06 21:05 »

Ale nigdzie nie było napisane, że akwarium jest zalane świeżą wodą a nie wodą z dojrzałego już baniaka:)
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Anonymous

  • Gość
Re: Coś małego(mikro)
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 21, 2010, 21:14:11 21:14 »

Cytat: "Alai"
Ale nigdzie nie było napisane, że akwarium jest zalane świeżą wodą a nie wodą z dojrzałego już baniaka:)
Nie szkodzi. Nawet jak woda jest z dojrzałego baniaka to bakterie nitryfikacyjne potrzebują tlenu. W wodzie która prędzej czy później skiśnie będzie jej niedostatek ;p

Alai, nie upierałbym się , gdybym racji nie miał . Postaw jakieś akwa bez filtracji i zobacz co się stanie.
Zapisane

Vishakha

  • Gość
Re: Coś małego(mikro)
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 21, 2010, 21:20:12 21:20 »

Hmm moje krewetkarium stało ponad pół roku bez napowiatrzania i bez Filtra grzałki tez brak oświetlenie tyle co za dnia i nie miałem żadnych martwych stref i innych dziwnych rzeczy i zbytnio nie wiem o co tu chodzi :D Mchy się rozwijały kamyki miały swój kolor korzeń nie gnił :) pływały tez 4 neonki i przeżyły :) Może to wszystko brzmi dość niedbale ale dawało rade :)
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: Coś małego(mikro)
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 21, 2010, 21:26:39 21:26 »

No właśnie, tak jak pisze Vishakha - miałem takie same przejścia i to nie tylko w małych akwariach a i w większych (zapuszczone 112l, w którym nie wymieniałem ani wody ani nie karmiłem ryb - przez 3-4 miesiące bez filtra ryby pływały żywiąc się glonami i akwarium całkiem nieźle dawało sobie radę samo)
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord
Strony: 1 2 »   Do góry