Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2 3 4 5   Do dołu

Autor Wątek: [128 l] W objęciach cienia  (Przeczytany 17791 razy)

myslu

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 236
Odp: [128 l] W objęciach cienia
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 22, 2010, 19:55:51 19:55 »

Stan obecny

Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Odp: [128 l] W objęciach cienia
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 22, 2010, 20:17:35 20:17 »

No ładnie ładnie, jak długo pracowałeś nad zmianą kolorku wody?
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

myslu

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 236
Odp: [128 l] W objęciach cienia
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 22, 2010, 21:01:13 21:01 »

W sumie to zbyt wiele czasu mi to nie zajęło. Ketapang dawał lekko żółty odcień, całości dodały polotu liście dębu i szyszki olchy. Chwila gotowania i dodanie naparu wraz z liśćmi do akwa. Początkowo powstaje lekkie zmętnienie wody ale następnego dnia mija.
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Odp: [128 l] W objęciach cienia
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 22, 2010, 21:26:35 21:26 »

W sumie to zbyt wiele czasu mi to nie zajęło. Ketapang dawał lekko żółty odcień, całości dodały polotu liście dębu i szyszki olchy. Chwila gotowania i dodanie naparu wraz z liśćmi do akwa. Początkowo powstaje lekkie zmętnienie wody ale następnego dnia mija.
A może w odpowiednim dziale opisałbyś Twój przepis na to? Mi osobiście "kolorek" znikał momentalnie dlatego też zazdroszcze wszystkim, którym się udaje go utrzymać. 
A miałem w akwarium 2 duże torby liści dębu, 2 duże wyciągi z torfu Tropicala, sporo szyszek i... kolorek byl kilka dni po czym ustał i woda zrobiła sie krystaliczna
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Marcin

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 294
Odp: [128 l] W objęciach cienia
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 22, 2010, 21:47:57 21:47 »

Nom ja też mam problemy z wytworzeniem takiej herbaty w akwarium ? ::)
I podczepiam się pod pytanie Pawła ???
Zapisane

myslu

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 236
Odp: [128 l] W objęciach cienia
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 24, 2010, 13:09:42 13:09 »

W sumie to nie robię nic specjalnego. Dotychczas wrzucałem kilka liści ketapangu do baniaka i tyle. Woda jednak nie była zbytnio brązowa ale lekko żółtawa. W związku z czym za kolejnym podejściem zacząłem gotować liście ketapangu i dolewać wywar do wody w trakcie podmiany. Ale i w tym przypadku nie dawało to oczekiwanych efektów. Dlatego poza ketapangiem zacząłem gotować również liście dębu wraz z liśćmi olchy i szyszkami, a następnie wywar dolany do wody podczas podmiany, natomiast gotowane liście do baniaka. Efekt widoczny na zdjęciu utrzymuje się już od ponad tygodnia bez zaniku koloru wody. Oczywiście w miarę kolejnych podmian trzeba się liczyć z jego stopniowym zanikiem.
Zapisane

mario1970pl

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 24
Odp: [128 l] W objęciach cienia
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 25, 2010, 08:06:35 08:06 »


A może w odpowiednim dziale opisałbyś Twój przepis na to? Mi osobiście "kolorek" znikał momentalnie dlatego też zazdroszcze wszystkim, którym się udaje go utrzymać.
A miałem w akwarium 2 duże torby liści dębu, 2 duże wyciągi z torfu Tropicala, sporo szyszek i... kolorek byl kilka dni po czym ustał i woda zrobiła sie krystaliczna

Swego czasu opisywałem sposób na "herbatkę". Kolor utrzymuje się długo.
http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=11956.msg28451#msg28451
Zapisane
Apistogramma - agassizii (dwie odmiany barwne), bitaeniata "Shushupe", borelli, cacatuoides, eremnopyge, hongsloi, macmasteri, mendezi, sp. "Pebas".
Inne - Nannacara anomala, Microgeophagus ramirezi, Taeniacara Candidi.
Krewetki - RC, CR, Yellow
Strony: « 1 2 3 4 5   Do góry