Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2 3 4 »   Do dołu

Autor Wątek: [45l] Mythago Wood  (Przeczytany 8202 razy)

Sylphie

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 414
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 19, 2013, 20:05:04 20:05 »

Krewetki są od Apisto, bojowniczki z tego samego źródełka co tylomelanie - Wrocław ;)
Zapisane
Dupoko w głębie.

mario_k3

  • Moderatorzy
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 984
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 19, 2013, 21:05:34 21:05 »

Widzę, że koleżanka się rozwija i coraz lepiej to wygląda.
Pozdrawiam
Zapisane

Sylphie

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 414
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 20, 2013, 15:33:27 15:33 »

Mario_k3, dziękuję :)
W końcu udało się zrobić małą sesję nowych ulubieńców ;) Dwójka chodzi wszędzie gdzie tylko może, za to moja faworytka zwana Strachliwą wiecznie bawi się w chowanego i ośmiela się tylko w towarzystwie swojego gatunku (widoczna na zdjęciu z groszkiem). Ogólnie ślimaczki są bardzo pocieszne, przy moich najstarszych zatoczkach są malutkie, więc już nie mogę się doczekać gdy same dorosną na tyle by mieć dzieciaki.








Zapisane
Dupoko w głębie.

Sylphie

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 414
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 20, 2013, 18:18:33 18:18 »

To już żeby limit na ten miesiąc wyczerpać wrzucę też zdjęcia ogólne. Brakuje gałęzatek, które mają odnowę biologiczną w słoiku na parapecie, oraz ogólnie trochę łysawo po podcięciu mchów i innych roślin się zrobiło.



Zapisane
Dupoko w głębie.

Sylphie

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 414
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 01, 2013, 17:45:33 17:45 »

Kilka dni temu objawiły mi się pierwsze małe krewetki, czyli jednak skorupki nie mają u mnie tak źle jak się spodziewałam :D Dodatkowo przyjechały dziś kolejne trzy ślimaki do ferajny tylomelań - dwie Orange Poso i jedna młoda Golden Spotted (która notabene od razu się gdzieś schowała).
Co mogę stwierdzić po pierwszych kilku godzinach obserwacji - gdy podrosną jeszcze trochę na pewno nie będą się nadawać do zbiorników w których wszystko musi być równo poukładane. Już teraz zdążyły poprzesuwać lżejsze elementy wystroju, tak więc gdy osiągną spodziewaną wielkość pewnie czekać mnie będzie modyfikacja aranżacji. W kwestii roślin: paprotnica nie ma szans na przetrwanie, młode Golden Rabbity strasznie w niej zasmakowały, podejrzewam, że nowym tylkom również nie zajmie zbyt wiele czasu odkrycie, że takie pyszne jedzonko sobie rośnie pod nosem.





Oraz jedno zdjęcie, które jest średniej jakości, ale ładnie pokazuje różnice w rozmiarze.


Przy okazji również tutaj ponowię pytanie, czy nie miałby ktoś bolbitisa do podzielenia się, chętnie oddam w zamian limnobium którego korzenie sięgają mi do dna i we wszystko się plączą.
Pozdrawiam!
Zapisane
Dupoko w głębie.

Czarny87

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 684
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 01, 2013, 19:06:04 19:06 »

I jeszcze narzekasz że limnobium ma dorodne korzenie  :P  ;D , świetne fotki  ;) zwierzaki też super
Zapisane
Maszeruj albo giń...
Poprawna polszczyzna drogą do sukcesu, w życiu prywatnym i zawodowym...

Sylphie

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 414
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 01, 2013, 19:10:38 19:10 »

Oj od razu narzekam, roślinka jest super, rośnie jak szalona, jedyny "minus" to,iż rośnie do tego stopnia, że tak jak pisałam korzenie wszędzie się wplątują. Dziękuję oczywiście :)
Zapisane
Dupoko w głębie.

Sylphie

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 414
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 07, 2013, 17:40:36 17:40 »

* Flora : rotala rotundifolia, gałęzatka (cladophora aegrophila), limnobium, różdżyca, bolbitis heudelotii, wgłębka
Bucephalandry: sintang, melawi
Anubiasy: barteri nana,  barteri coffeefolia, minima
Mchy: creeping, willow gigantea, quell willow, phoenix, weeping
* Fauna : bojowniczka, zatoczki w liczbie nieznanej, krewetki white pearl x10 (początkowo), tylomelanie x5, samce gupika endlera x7

Pył bitewny lekko opadł, można pokazać miejsce boju ;)
Do ferajny dołączyło 5 endlerów od maciekmaniaq, oraz dwa sklepowe, którym nie mogłam się oprzeć. Cała reszta bez zmian, małe krewetki rosną, wśród dużych pojawia się coraz więcej samiczek więc tylko czekać na powiększenie stadka, zaś ślimaki się ślimakują. Ze smutnych nowin jedynie to, że dziś moja ulubiona strachliwa tylomelania padła (podejrzewam, że dlatego od samego początku była tak niemrawa, musiała być słabsza od reszty i coś podłapała). Nad wszystkim niestrudzenie czuwa bojowniczka, krewetki jak zwykle mają u niej zupełny luz, za to kolegów gupików nie polubiła i przegania gdy tylko zbyt blisko podpłyną.

Ale koniec gadania, zdjęcia ogólne. Oczywiście wszystko musi się zarosnąć, dodatkowo na lignitach w prawym rogu wylądują anubiasy które mam zamiar kupić niedługo, gdzieś na ściankach pojawi się również weeping moss który muszę zamówić.
Oczywiście wszelkie rady mile widziane (zwłaszcza w kwestii wgłębki i różdżycy) :D

























Zapisane
Dupoko w głębie.

kazikk

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 456
  • JBP
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 08, 2013, 08:01:06 08:01 »

Moja rada co do różdżycy... próbowałem ją sadzić taj jak Ty to zrobiłaś, ale obumierała. Wciąganie pod wodę stopuje jej wzrost..  Ten gatunek lepiej czuje się na powierzchni.

ps. zapewne sporo czasu zajęło Ci jej sadzenie :D?
Zapisane
><((((°>  ><((((°>

Sylphie

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 414
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 08, 2013, 08:47:00 08:47 »

kazikk, a daj spokój, jedna z najgorszych roślin do sadzenia, jedynie eleocharis był bardziej męczący  >:(.
Dzięki za radę, pokombinuję z innym miejscem dla niej (zwłaszcza, że jakoś i tak średnio mi się tam widzi), może jakoś na ścianie... pomyślimy dziś (trzeba resztki ferii wykorzystać).
Zapisane
Dupoko w głębie.

sawu

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 486
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 08, 2013, 08:54:31 08:54 »

Na żywo akwa wygląda o wiele lepiej.:) ale zdjęcia też super. no i te twoje ślimaczki ^^
Zapisane

Sylphie

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 414
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 08, 2013, 09:34:06 09:34 »

Na żywo niestety zawsze wyglądają lepiej :( Do tego o ile zdjęcia żyjątek lubię robić, tak ogólne baniaka zawsze wychodzą takie nijakie i porozmazywane, mimo stosowania się do wszystkich zasad wykonywania.
Oczywiście dziękuję, a śilmaczki faktycznie moja największa duma, zaraz po bojowniczce ;) Tyle, że foty jest im zrobić o wiele łatwiej, ha.
Zapisane
Dupoko w głębie.

Sylphie

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 414
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 23, 2013, 20:09:11 20:09 »

O ile uwielbiam moje tylki (ba, doczekałam się już dwóch maluchów Chocolate), tak muszę przyznać, że jest to miłość pełna poświęceń... co noc stado się rozbija po całym baniaku i co jakiś czas budzi mnie odgłos spadających muszli uderzających o dno. Mimo codziennego karmienia całej bandy, żadna roślina delikatniejsza od anubiasów nie posiedzi długo na jednym miejscu, ewentualnie szybko zostanie posiekana na kawałki (bo przecież trzeba spróbować!). Dlatego też aranż jest już dostosowany typowo pod moją hordę krewetkowo-ślimakową, całe szczęście, że od początku najbardziej lubiłam anubiasy i mchy :D

* Flora : rotala rotundifolia, gałęzatka (cladophora aegrophila)
Bucephalandry: sintang, melawi
Anubiasy: barteri nana,  barteri coffeefolia, minima, golden
Mchy: creeping, willow gigantea, quell willow, phoenix, weeping
* Fauna : bojowniczka, zatoczki w liczbie nieznanej, krewetki white pearl x10 (początkowo), tylomelanie x7













A tu siostrze udało się złapać jedną z pierwszego pokolenia moich krewetek:





Następna relacja dopiero gdy rotala i anubiasy trochę się rozrosną zakrywając wszystkie dziury :)

Zapisane
Dupoko w głębie.

Sylphie

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 414
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 23, 2013, 19:22:23 19:22 »

* Flora : rotala rotundifolia, gałęzatka (cladophora aegrophila), mini pelia
Bucephalandry: sintang, melawi
Anubiasy: nana, coffeefolia, minima, golden
Mchy: creeping, willow gigantea, quell willow, phoenix, weeping (niby)
* Fauna : bojowniczka, zatoczki w liczbie nieznanej, krewetki white pearl x10 (początkowo), tylomelanie x8...
... a niedługo pojawi się mała grupka nowych rybek :D

Powinnam coś napisać, ale niech choć raz przemówią tylko zdjęcia z których wyjątkowo jestem zadowolona ;) Dodatkowo sporo dziś nudnych zdjęć roślinek, ale w końcu mam wszystkie o których dawno temu marzyłam, więc muszę je obfocić.

Krewetek małych jest sporo, za to dorosłe gdzieś mi wsiąkły, tylki się pochowały jak zawsze gdy ktoś przychodzi lub gdy sięgam po aparat, bojowniczka śmiga jak szalona, także nie dziwić się, że baniak widmo.























I malusi golden rabbit!


Anubiasy widoczne na dzisiejszych zdjęciach, a których miesiąc temu nie było wysępiłam od: walteri, Sławek, Marcin. Dokładnie w tej kolejności ;) Dzięki wam wielkie, oczywiście wszystkich nie wykorzystałam, część trafiła dalej do ludzi, ale te się przydały bardzo (i nawet nie pytajcie ile kombinowałam żeby jak najwięcej użyć, bo oczywiście wszystkie były oh ah i szkoda nie wsadzić).
Zapisane
Dupoko w głębie.

Sylphie

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 414
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 14, 2013, 16:23:54 16:23 »

Jako, że Herod przebywa obecnie na tygodniowej randce u sawu, a ja byłam dziś na zakupach z rodziną... wdepnięcie do zoologa po koszatniczkę dla siostry skończyło się kupnem szczura i tej oto dzikuski.







Niby były ładniejsze kolorystycznie bojowniczki, niby jest to zwykły kundelek, ale jednak jestem całkowicie zadowolona.
Kameleon oszalała gdy trafiła do naszego Lasku, próbuje zjeść dosłownie wszystko i sama nie wie gdzie najpierw pognać. Większych ślimaków nie rusza, na te najmniejsze próbuje polować niestety. Póki co dostanie kilka dni spokoju, jeśli okaże się, że tylki będą zbyt gnębione mała wraz z przyszłymi kolegami dostanie eksmisję do kostki, gdy tylko ta pojawi się w domu.

I dwa zdjęcia Heroda sprzed wycieczki na tarło.





A ogólne baniaka dopiero jak przyjedzie mój prezent bo chwilowo średnio baniak się do pokazania nadaje :D
Pozdrawiamy!
Zapisane
Dupoko w głębie.
Strony: « 1 2 3 4 »   Do góry