Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Aquael hex 60l  (Przeczytany 2923 razy)

Rajani

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 219
Aquael hex 60l
« dnia: Grudzień 08, 2013, 11:53:08 11:53 »

Witam :)
Przedstawiam moje maleństwo:


Obsada:
ok 25 neonów czerwonych
2 zbrojniki
i ślimak :)

Obsada jest już docelowa natomiast rośliny  muszą się oczywiście trochę rozrosnąć, jeszcze potrzebuję jakiegoś mchu na korzeń - ale wszystko po kolei :)
Zapisane

Rajani

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 219
Odp: Aquael hex 60l
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2013, 16:03:26 16:03 »

Mam do was jedno pytanie przy okazji - czy w takim akwarium (z neonami, zbrojnikami i bojownikami), w którym oczywiście 24/h na dobę działa filtr przepływowy potrzebne jest jeszcze brzęczykowe napowietrzanie? W internecie są przeróżne opinie ale jak wiadomo w sieci jest sporo bzdur. Jak to jest naprawdę?

Obecnie w tym akwarium jest dodatkowe napowietrzanie, (brzęczyk rurka kamień) które powoduje dość duży ruch wody (zasadniczo -  za duży) i do tego bardzo ale to bardzo hałasuje (i nie chodzi tu o samą głośność brzęczyka). Jeśli musi być to będzie, ale jeśli nie jest potrzebne to chętnie bym to wyłączyła, 
Zapisane

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: Aquael hex 60l
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2013, 17:13:26 17:13 »

Jeżeli jest ruch tafli wody to moim zdaniem zbędne. Już od dłuższego czasu nie stosuję tego- ale mam zawsze spory ruch tafli.
Jakie są wymiary akwarium? Dziwne jakieś, wysokie itp. Filtracja jaka?pzdr
Zapisane

Rajani

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 219
Odp: Aquael hex 60l
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2013, 17:57:48 17:57 »

Dane dot. akwarium ze strony producenta:

    oświetlenie IP67
    automatyczna grzałka AQUAEL
    plastikowa ramka– podstawa
    otwierana klapka – łatwe karmienie
    przepływowy filtr biologiczny w pokrywie
    dwa koszyki filtracyjne, pompa circulator 350

Wymiary: 45x40x70




To akwarium będzie funkcjonowało kilka miesięcy - jest dla mnie stanowczo za małe, ale póki co chciałabym, by ryby miały w nim dobrze - stąd pytanie :)
Zapisane

walteri

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 704
Odp: Aquael hex 60l
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 14, 2013, 18:17:31 18:17 »

przy filtrze kaskadowym napowietrzanie nie jest potrzebne rybom do szczęścia
Zapisane
Pokaz mi swoje akwarium a powiem Ci co myślę o Twoich radach

wole być nielubianym za to kim jestem niż kochanym za to kim nie jestem

Rajani

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 219
Odp: Aquael hex 60l
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 14, 2013, 18:58:37 18:58 »

No to super - będzie ciszej w domu :D
Zapisane

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: Aquael hex 60l
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 14, 2013, 19:01:29 19:01 »

A nad szkiełkiem myśl, bo te strasznie dupne ;)
Zapisane

walteri

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 704
Odp: Aquael hex 60l
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 14, 2013, 19:50:39 19:50 »

a mnie się podoba, korzeń obsadziłbym mchem i wpuścił krewety
Zapisane
Pokaz mi swoje akwarium a powiem Ci co myślę o Twoich radach

wole być nielubianym za to kim jestem niż kochanym za to kim nie jestem

Rajani

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 219
Odp: Aquael hex 60l
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 14, 2013, 20:04:41 20:04 »

Prawda jest taka, że to akwarium dopiero kupiłam a już mnie irytuje jego wielkość.

To szkiełko jeszcze trochę pobyć musi - mam opory przed tym, by wymienić je od razu - wychodzi na to ze pierwsze to ewidentnie zmarnowane pieniądze :) - dlatego poudaję, ze to tak miało być i po wakacjach kupię do innego pomieszczenia 120x40. Na komodę (bardzo mocną komodę w której spokojnie zmieści się jakiś porządny filtr zewnętrzny) teoretycznie zmieściłoby się akwarium o długości 150 cm ale niestety wszystkie dostępne mają 50 cm szerokości a komoda ma 42 cm, do tego nawet jak bym specjalnie zamówiła akwarium o tych wymiarach to pokrywy też takiej nie znajdę więc pewnie skończy się na praktyczniejszym rozwiązaniu czyli 120x40. :)

A co do krewetek - hmmm wstyd się przyznać ale kupiłam na próbę 4 red cherry no i popełniły samobójstwo - wyszły na filtr na część suchą i wyschły - okazało się, że ewidentnie moja wina - za wcześnie wpuściłam zwierzaki do niestabilnego środowiska - no2 i no3 przekraczały wszystkie normy. Obecnie wg testów jbl wszystko jest idealnie.  Teraz, tak jak wcześniej pisałam dodałam do zbiornika bojownika (piękny, z podwójnym ogonem) i 2 dziewczyny i boję się wpuścić krewetki przy tych zołzach - ganiają mi po akwarium albinotyczne zbrojniki weloniaste, podskubują ślimaka 0 krewetki chyba nie miałyby szans.

A co do mchu to od czwartku jest christmas, który na razie, oględnie mówiąc wala się po akwarium delikatnie zaczepiony w kilku miejscach, bo jeszcze nie wymyśliłam jak ma to wyglądać :)
Zapisane

Gawlinho

  • Gość
Odp: Aquael hex 60l
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 14, 2013, 20:23:07 20:23 »

Wedlug mnie RC to niezniszczalne krewetki, dsaiwie sie, ze cos moze sie z nimi stac. Moje przechodzily juz chyba kazde warunki ze wzgledu na ciagly remont, a maja sie znakomiciee:-)  pamietam dostalem kilka sztuk od Witka a na chwile obedna w kostce jest ich z 50 sztuk ( drugie tyle cos zjadlo w ogolnym po przeniesieniu)
Zapisane

Rajani

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 219
Odp: Aquael hex 60l
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 15, 2013, 09:44:47 09:44 »

Te teoretycznie też nie padły od wody - stwierdziły, ze warunki kiepskie, więc zarządziły przeprowadzkę a, że głupolki wylazły na suchą część filtra i nie mogły się stamtąd wydostać, bo ścianki wysokie to niestety nie dały rady :(

Kiedyś jeszcze będą, (zwłaszcza, że mam cały zapas jedzonka dla nich) ale najpierw muszą się stamtąd wyprowadzić bojowniki (lub krewetki znajdą się w większym akwarium a tu zostaną bojowniki). Plus jest taki, że bojownikom zbiornik przypadł do gustu -  akwarium są od 3 dni a samiec już wypluł całkiem ładne gniazdko :)
Zapisane
Strony: 1   Do góry