Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Skorupiakowo (cambarellus patzcuarensis i krewetki)  (Przeczytany 2572 razy)

Rajani

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 219
Skorupiakowo (cambarellus patzcuarensis i krewetki)
« dnia: Styczeń 24, 2014, 09:27:11 09:27 »

Muszę przyznać, ze ostatnio zamiast ryb zafascynowały mnie robale :D
W 112 zawitały najbardziej popularne krewetki RC



I raczki CAMBARELLUS PATZCUARENSIS Orange. Ubarwienie mają niesamowite. Bardzo mi się podobają. Na razie nie ma większych konfliktów z krewetkami - jeden raczek wczoraj zwiewał przed goniącą go krewetką  :o ale tylko jeden, pozostałe raczki raczej przeganiają krewetki - szczególnie jeśli w pobliżu jest jakiś smakowity kąsek :) Na szczęście krewetki są sporo szybsze od raczków (gorzej będzie podczas wylinek - muszę wymyślić jakąś małą rurkę dla RC, niedostępną dla raków by mogły się tak schować)

[attachimg=1]

[attachimg=2]



Przydałyby się jeszcze jakieś żółte krewetki :D tak dla kontrastu :)
Zapisane

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: Skorupiakowo (cambarellus patzcuarensis i krewetki)
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2014, 09:36:10 09:36 »

B. ładne. Dobierz do tego z głową(!) ryby i całkiem super będzie. pzdr
Zapisane

Rajani

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 219
Odp: Skorupiakowo (cambarellus patzcuarensis i krewetki)
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2014, 10:03:00 10:03 »

Ryby teoretycznie już są - tylko, że w innym zbiorniku i w dodatku jeszcze na leczeniu,  :-\  więc trochę potrwa zanim tutaj trafią.
Jest to miks kontynentalny (więc pewnie nie jest to dobór "z głową" :) ) ale wybierałam takie gatunki, które potrzebują w miarę podobnych warunków . Rybki żyją razem, więc o nie się nie martwię. Mam tylko nadzieję, ze będą w stanie bez większych tarć współistnieć z raczkami i krewetkami.
Tak czy inaczej pozostałe ryby będą przeprowadzane stopniowo - zwłaszcza, że zbiornik nie jest jeszcze w pełni dojrzały - nie chce zachwiać delikatnej równowagi. :) a i korelacje międzygatunkowe będzie można łatwiej zaobserwować. :)
Zapisane

matusia281

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 227
    • Nasza przygoda z akwarium
Odp: Skorupiakowo (cambarellus patzcuarensis i krewetki)
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2014, 11:28:43 11:28 »

Moja droga cieszę się, że tak bardzo podobają ci się krewecie;) No i że się dobrze chowają;) Oby tak dalej;)
Zapisane
72 L panorama, 1 bojownik (Karolek), 1 zbrojnik L104 (Yumini), 4 Otoski, nie określona ilość krewetek Red Cherry, 2 krewetki Amano, ślimaki (helenki, zatoczki, świderki), narybek bojownika (21 szt) i gupika (3 szt) + korzenie, skałki, roślinki.

Rajani

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 219
Odp: Skorupiakowo (cambarellus patzcuarensis i krewetki)
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2014, 21:40:42 21:40 »

Matusia - jeszcze raz dzięki za krewetki :) Przeliczyłam je dzisiaj, bo zobaczyłam, że raczki zjadają coś białego - ale na szczęście to była tylko krewetkowa wylinka bez krewetki w środku :) a krewetek nadal komplet :)

A co do raczków to skubańce charakterne są - jak zbliżam się do akwarium podnoszą na mnie szczypce - bezczelne  ;)
ehhhh nie sposób ich nie denerwować  ;D
Zapisane

matusia281

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 227
    • Nasza przygoda z akwarium
Odp: Skorupiakowo (cambarellus patzcuarensis i krewetki)
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2014, 21:56:00 21:56 »

Pancerz z wylinki to prawdopodobnie niezły zestaw minerałów dla skorupiaków;)
Zapisane
72 L panorama, 1 bojownik (Karolek), 1 zbrojnik L104 (Yumini), 4 Otoski, nie określona ilość krewetek Red Cherry, 2 krewetki Amano, ślimaki (helenki, zatoczki, świderki), narybek bojownika (21 szt) i gupika (3 szt) + korzenie, skałki, roślinki.
Strony: 1   Do góry