Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Pomóżcie podłączyć światło.  (Przeczytany 3655 razy)

Monika

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 600
Pomóżcie podłączyć światło.
« dnia: Maj 27, 2010, 09:48:02 09:48 »

Potrzebuje pilnie pomocy.Właśnie podłączam statecznik 2x30w i jedna świetlówka nie działa (ta zmostkowana) nie jest to wina świetlówki czy oprawek bo by to sprawdzić podłączyłam inne i  dalej klapa.Wygląda na to że źle coś podłączam w stateczniku oto foto błagam pomóżcie

Zapisane
hakuna matata :)

waskier

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 487
Re: Pomóżcie podłączyć światło.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 27, 2010, 10:02:37 10:02 »

Tylko na podstawie tej fotki trudno jest określić gdzie jest błąd w podłączeniu - nie widać oprawek, ale prawdopodobnie zamieniłaś kolory kabelków. Prześledź raz jeszcze schemat podłączeń i porównaj z instalacją, zwróć uwagę na kolory przewodów (wejścia i wyjścia).
Jeśli wszystko gra to sprawdź ponownie styki na końcówkach.
Jakie to są oprawki? - "fajki" czy te rozkręcane (nie pamiętam symboli).

Jeśli te drugie to o wiele łatwiej jest montować pojedynczymi przewodami i na koniec połapać wszystko do kupy zaciskami elektr.

Acha, niebieski kabelek pod nr 9 ma uszkodzoną izolację - popraw to choćby ze względów bezpieczeństwa ;)
Zapisane

Monika

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 600
Re: Pomóżcie podłączyć światło.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 27, 2010, 10:22:31 10:22 »

oprawki są te czarne,wszystkie założone w tę samą stronę.Kable są dobrze powciskane.W momencie gdy włącz się światło widać przy końcach świetlówki że się lekko zaświeca (czyli prąd dociera) lecz nie zapala się na całej długości.Ten przecięty kabel później zrobię najpierw walczę z naprawą Na 1 zdjęciu widać podłączoną tą działającą świetlówkę.Gdy je zamieniłam by sprawdzić czy działają okazało się że tak.



Zapisane
hakuna matata :)

waskier

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 487
Re: Pomóżcie podłączyć światło.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 27, 2010, 10:33:24 10:33 »

wiesz, ja mam podobny problem (rury widać że dostają zasilanie, ale nie odpalają - właśnie przy końcówkach się lekko jarzą), i wynika on z zaśniedziałych końcówek w oprawkach, jak poruszam to świetlówki startują (czas chyba wymienić oprawki "niby bryzgoszczelne). Jeśli jesteś pewna że wszystko jest podłączone prawidłowo to szukaj przyczyny właśnie tutaj. Nie biorę pod uwagę złego doboru mocy statecznika do świetlówek - oczywiście.
Nie ma innej rady, albo złe podłączenie, albo coś na stykach.
A świetlówki są nowe? Wtyki się nie ruszają?
Zapisane

Monika

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 600
Re: Pomóżcie podłączyć światło.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 27, 2010, 10:36:22 10:36 »

Wszystko jest nowe (wczoraj przyszło).Ruszałam kablami,świetlówkami  nic.Wysłałam też email do sprzedającego na razie nie raczył odpisać a telefon milczy.
Zapisane
hakuna matata :)

markis

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 169
Re: Pomóżcie podłączyć światło.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 27, 2010, 13:32:17 13:32 »

Czy * na stateczniku nie oznacza "keep wires short" czy coś podobnego?

Jeżeli tak to może oznaczać, że przewody podłączone pod te zaciski są zbyt długie...

pzdr
Zapisane
Strony: 1   Do góry