Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2   Do dołu

Autor Wątek: JBL MANADO  (Przeczytany 12747 razy)

Monika

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 600
Odp: JBL MANADO
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 06, 2012, 11:40:26 11:40 »

faktycznie one też są często z tworzywa nie z naturalnych materiałów.Więc będzie nadal ziemia-taniej a i dobrze
Zapisane
hakuna matata :)

husky z alaski

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 433
Odp: JBL MANADO
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 06, 2012, 12:17:16 12:17 »

U mnie 25l MANADO dało 8,5 cm na powierzchni 100x40.  Rośliny rosną nieźle.  Ostatnio przesadzałem echinodorusa korzenie miał białe, ładnie rozwinięte.
Zapisane
Hau! Hau! Hauuu! Pozdrawiam

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Odp: JBL MANADO
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 06, 2012, 17:36:36 17:36 »

faktycznie one też są często z tworzywa nie z naturalnych materiałów.Więc będzie nadal ziemia-taniej a i dobrze

Teraz jakbym robił sobie jakieś akwarium roślinne to tylko i wyłącznie na ziemi i bazalcie / drobnym żwirku :)
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Barakuda164

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 34
Odp: JBL MANADO
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 28, 2012, 19:00:09 19:00 »

Tak wygląda dzisiaj moje akwarium. Widzę, że nie ma powalającego efektu ale mam świadomość, że oświetlenie 2 x 18 W jest za małe. W przyszłym miesiącu zamotuje T5 . Jeszcze nie wiem o jakiej mocy, jeśli się nie mylę to 2 x 28W
Zapisane

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: JBL MANADO
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 28, 2012, 22:58:19 22:58 »

bardzo eleganckie akwarium! :)
Zapisane

Barakuda164

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 34
Odp: JBL MANADO
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 29, 2012, 10:50:00 10:50 »

Dzięki . Ale będę się starał jeszcze powalczę z oświetleniem i coś więcej będę miał do powiedzenia na temat podłoża .
Zapisane

manyzpolic

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 41
Odp: JBL MANADO
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 22, 2012, 13:32:46 13:32 »

u mnie na 200l akwa jest 30 l manado do tego AQUABASIS PLUS 5L oddzielone od siebie czarna moskitiera zamiast firanki. w przyszlosci szybki oddzielenie od siebie wrazie zmiany podloza. narazie nie narzekam hcociaz moglo by byc bardziej ciezsze jest lekkie i rosliny lubia wyplywac te mniej ukorzenione formowanie dna nic nie daje i tak sie ulozy niemal na plasko ale fajnie wyglada i rosnie bez nawozenia nawozami jedynie CO2
Zapisane

Barakuda164

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 34
Odp: JBL MANADO
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 22, 2012, 19:44:26 19:44 »

Manado wydaje mi się że, jest zbyt lekkie. I jak na razie mnie nie zachwyca. Ocenie je za jakiś czas bo zmieniłem oświetlenie na T5 i zobaczę jak rośliny będą rosły
Zapisane

Oskar

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 81
Odp: JBL MANADO
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 14, 2013, 04:46:38 04:46 »

Mam pytanko.Robiłem restart zbiornika i wybrałem podobną opcję AquaBasis plus + Manado.Nie wiedziałem że jest aż tak lekkie.Mam kilka większych rybek które płynąc w jakis może szybszy sposób blisko dna powodują to że podłoże sie po prostu nie trzyma całości, unosi się i nici z klarownej wody..Czy może to podłoże w jakis sposob nasiąknie po jakims czasie i sie ustabilizuje czy juz zawsze bedzie takie lekkie i łatwe do wzruszenia przez rybki??Poradzcie coś w tym temacie.Bede wdzieczny za wskazówki.
Zapisane

Barakuda164

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 34
Odp: JBL MANADO
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 14, 2013, 17:43:43 17:43 »

Zawsze takie pozostaje. Ale nie widziałem aby ryby jakoś bałaganu narobiły z podłożem. Ale myślę , że są takie ryby  które kopią i one mogą w każdym podłożu narozrabiać.  Manado  jest lekkie.
Zapisane

husky z alaski

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 433
Odp: JBL MANADO
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 14, 2013, 18:52:24 18:52 »

U mnie mimo posiadania w akwarium kilku glonojadów, które uczestniczyły w regularnych bójkach oraz kilku kirysków nie zauważyłem przemieszczeń podłoża Manado. Niestety po dwóch latach rośliny zaczęły marnieć i musiałem zrobić restart.  W ciągu dwóch lat kilka razy gruntownie odmulałem. Obecnie sprawdzam ziemię ogrodową gdyż restart po dwóch latach to jak na mój gust za często. Na plus Manado uważam wygląd i cenę.
Zapisane
Hau! Hau! Hauuu! Pozdrawiam
Strony: « 1 2   Do góry