Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2   Do dołu

Autor Wątek: Bazalt  (Przeczytany 8855 razy)

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Odp: Bazalt
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 29, 2011, 10:34:58 10:34 »

Wydaje się, że właśnie tak bedzie najlepiej
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

MaciekMM

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 197
    • PrzyjacieleBonsai
Odp: Bazalt
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 29, 2011, 10:40:18 10:40 »

Prawdopodobnie siatka jest tu elementem który sprawia że ziemia wydostaje się czy nie na powierzchnię.
Zapisane
MitsuManiak BonsaiManiak

zulix

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 910
  • Chemik japoński ("jako taki")
    • Podkarpackie forum akwarystyczne
Odp: Bazalt
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 29, 2011, 14:22:10 14:22 »

Ziemię zostawiłbym starą, jeżeli się da bo czasem jest zbyt duże błoto i jest trudno.
Ziemia w wodzie ulega "granulacji" przechodząc w tzw. osad denny. Stąd nawet jak jej część wydostanie się na powierzchnię to nie brudzi bardzo. A nawet jak zabrudzi to po 2-3 godzinach woda z powrotem jest kryształ przy normalnej filtracji. A ze żwirku można spokojnie odmulić paprochy. Stąd siatkę uważam za niepraktyczną, czyli nie spełniającą wszystkiego czego oczekuję. A oczekuję np. aby sadzenie i wyrywanie roślin nie było dla mnie kłopotem. Zabezpieczeniem przed wywaleniem ziemi na wierzch jest grubsza warstwa cięższego żwiru i to, że nawet jakby co to mogę akwarium "odkurzyć". Sporo ludzi stosuje siatki, sporo nie stosuje. Na pewno przy lżejszym podłożu siatka będzie lepsza niż akwa bez siatki. Musisz sam podjąć decyzję co ci wygodniej i na co chcesz zwrócić uwagę.
Zapisane
Podkarpackie Forum Akwarystyczne

Zwykle wiem co mówię więc wiem ....., że mogę się mylić.

MaciekMM

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 197
    • PrzyjacieleBonsai
Odp: Bazalt
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 29, 2011, 15:18:44 15:18 »

No wyrywanie roślin których korzenie przerosły przez siatke na pewno nie jest proste. Najlepiej chyba jak już ktoś na forum pisał wyciąć je maksymalnie głęboko. Przed posadzeniem ich gdzie indziej i tak się je troszke przycina. Sadzi się tak żeby nie dojść do ziemi czyli w żwirku i nie kopać w niej a sama roślina dociągnie do papu. Najlepiej oczywiście (jak pisał zulix) dać grubą warstwę ciężkiego żwirku i po kłopocie. Problem może występować przy mniejszych - płytszych akwariach gdzie 6-8 cm podłoża to czasami 1/4 wysokości akwa więc może w takich siatka będzie lepszym rozwiązaniem w połączeniu z mniejszą warstwą żwiru.
Zapisane
MitsuManiak BonsaiManiak
Strony: « 1 2   Do góry