Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2 3 4 5 6 »   Do dołu

Autor Wątek: Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka  (Przeczytany 21091 razy)

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 17, 2009, 15:53:05 15:53 »

Jak co niektórzy wiedzą ,niestety ze względu na niewiadome środki (ponoć trucizna )w wodzie Polickiej,cały narybek w ilości około 250 szt.i wielkości już 2-2.5cm poszedł w zaświaty.Troszkę nam ręce opadły bo naprawdę były to już spore i żarłoczne ryby cieszące oko,jak narazie odpuściliśmy sobie przeławianie ryb do tarła,niewiadomo czy osmoza jest jeszcze skuteczna po całym zajściu i co tak naprawdę jest w zbiornikach.
Teraz z innej beczki,ostatnio nasz kolega zrobił kilka fotek naszym dorosłym paletom,co do kolorów to nic nie kombinował i są one faktyczne,zdjęcia te robił co prawda okiem wędkarza i fotografa amatora ale myślę że są fajne,poprostu inne.
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 17, 2009, 16:48:36 16:48 »

Sławku wielka szkoda  :(  ze narybek odszedł do wiecznej amazoni
Zdjecia zajefajne napisz jeszcze jakim sprzetem robił te fotki bo wygladaja jak z katalogu  :D
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 18, 2009, 13:55:25 13:55 »

Seba,nie mam bladego pojęcia jakim sprzętem robił te fotki,poprostu przyszedł popstrykał i przesłał nam zdjęcia na drugi dzień :oops: ,sie znaczy tak,aparat to lustrzanka,ale jaka?
Kolega pokazywał nam zdjęcia ,które robił na rybach(bo jest zapalonym wędkarzem),to są dopiero foty :o ,nawet nie miałem pojęcia że takie miejsca są nad Odrą.
Coraz bardziej zastanawiamy się nad kupnem lustrzanki by samemy nauczyć się pstrykać czymś co da efekt,przynajmniej podobny do tego co zrobił nasz kolega.
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 29, 2009, 10:43:58 10:43 »

Jako że mamy nowy nabytek w postaci CANONA 350D  :? to uczymy się robić fotki i pierwsze  chcieliśmy zamieścić .
Różnica oczywista w wykonaniu zdjęć przez kolegę a naszych,może z czasem dojdziemy do jego techniczki  :oops:
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 29, 2009, 11:17:50 11:17 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2012, 14:56:22 14:56 wysłana przez rafał.gorzów »
Zapisane
-ocenzurowano-

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 29, 2009, 11:28:29 11:28 »

Swojego czasu rozmawiałem z fotografem i mowił ze Canon tak ale powyzej 500D bo ponizsze modele to słabiutko wypadaja
Polecał mi bardzo Olimpusy
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 29, 2009, 11:37:00 11:37 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2012, 14:56:34 14:56 wysłana przez rafał.gorzów »
Zapisane
-ocenzurowano-

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 29, 2009, 12:15:06 12:15 »

Cytat: "adriaco"
Swojego czasu rozmawiałem z fotografem i mowił ze Canon tak ale powyzej 500D bo ponizsze modele to słabiutko wypadaja
Polecał mi bardzo Olimpusy

A ja swojego czasu rozmawialem z mechanikiem i mowil mi ze Mercedesy tak ale powyzej S Klasy bo ponizej to modele słabiutko wypadaja...


A tak na powaznie - dobierajmy aparat do finansow i do mozliwosci -> do zastosowania profesjonalnego sprzet profesjonalny, do zastosowan amatorskich sprzet... tanszy:)
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 29, 2009, 12:47:44 12:47 »

Rafał właśnie kitowy ;) ,może popatrzcie na różnicę między zdjęciami robionymi przez kolegę a naszymi,robione tym samym aparatem.Widać to gołym okiem i moim zdaniem zależy to od doświadczenia jakie się ma przy robieniu zdjęć.
Przed kupnem poczytaliśmy troszkę na forach fotograficznych i opinie są zadawalające nas(z naciskiem na NAS :lol: )
Między innymi patrzyliśmy na ceny aparatów i swój kupiliśmy właśnie za 1.000 zł ,tak naprawdę czy warto kupować aparat za powiedzmy 3.000 zł i używać go tylko do pstrykania zbiorników?
Nie będziemy bawić się w snobizm i wydawać kasy na coś co tak naprawdę nie do końca było by wykożystane,wolę kupić dodatkowo nowe odmiany barwne ryb :lol:
Zobaczymy za jakiś czas jak zaczniemy bawić się programami do obróbki zdjęć :roll:
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 29, 2009, 13:25:24 13:25 »

Cytat: "Alai"
Cytat: "adriaco"
Swojego czasu rozmawiałem z fotografem i mowił ze Canon tak ale powyzej 500D bo ponizsze modele to słabiutko wypadaja
Polecał mi bardzo Olimpusy

A ja swojego czasu rozmawialem z mechanikiem i mowil mi ze Mercedesy tak ale powyzej S Klasy bo ponizej to modele słabiutko wypadaja...


A tak na powaznie - dobierajmy aparat do finansow i do mozliwosci -> do zastosowania profesjonalnego sprzet profesjonalny, do zastosowan amatorskich sprzet... tanszy:)

Paweł zgodze sie z toba co do Mercedesow lecz twoj mechanik jest w błedzie bo modele przed 94 rokiem wszystkie były porzadne nie tylko S-klasse :lol:  ale mozna dołozyc troche wiecej(naprawde niewiele) i miec porzadniejszy sprzet co w lustrzankach ma duzy wpływ a w szczegulnoci obiektywy bo to jest dopiero wydatek
I nie pisze bynajmniej o profesjonalnym sprzecie za kilkanascie-dziesiat tysiecy złotych
Ja sam popełniłem ten bład kupujac Kompakta Canona IS zamiast dołozyc tysiac i miec Canona lustrzanke (oczywiscie powyzej modelu 500  :D )

Sławek i tak fotki fajnie wyszły bede musiał pozyczyc od kogos lustrzanke i sprawdzic czy to sprzet jest do dupy(Canon IS)czy fotograf  :lol:
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 29, 2009, 13:58:52 13:58 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2012, 14:56:47 14:56 wysłana przez rafał.gorzów »
Zapisane
-ocenzurowano-

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 29, 2009, 22:11:39 22:11 »

To są początki zabawy z programem do obróbki zdjęć. (między innymi PhotoScape) :)
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 30, 2009, 09:58:16 09:58 »

No i troszkę więcej zabawy :oops: na ostrość i nasycenie zdjęć przyjdzie jeszcze troszkę poczekać ;)
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 30, 2009, 11:04:23 11:04 »

No widzicie a ktos mi ostatnio pisał o kombinacjach z nasyceniem kolorow a mam w akwa ponad 200w oswietlenia i Plant grow z tyłu co daje efekt przeswietlenia ryb
Sławek ładne fotki i ładne rybki jak tak dalej pojdze to bedzie nowy zakład fotograficzny w policach  :lol:
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: Kilka fotek zbiorników Iwonki i Sławka
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 30, 2009, 13:43:13 13:43 »

Seba myślę że efekt prześwietlenia naszego zbiornika(750l) to włączenie lampy przy robieniu zdjęć.
W naszym baniaczku jest dwa razy HQI po 150W,które zamontowane są 65-70 cm nad lustrem wody, teraz jeszcze nowe ustrojstwo zwane hydrophonikom, zasłania dodatkowo część zbiornika z czego ryby są zadowolone 8-)
Czarna ramka została specjalnie dodana,bo to jak widać zmienia w znacznej mierze kontrast ;) Na zabawę z ostrością i kontrastem jeszcze za wcześnie,nie wszystko na raz,mi tak szybko  do głowy jak Wam wszystko nie wchodzi(z racji wieku i tych wszystkich popierdółek) :oops: Zobaczymy jak zacznie się zabawa z nasyceniem bieli ,wszelkimi filtrami no i w przyszłości pewny nowy obiektyw(Q... NOWY WYDATEK :lol: )
Ale przecież to wszystko to tylko zabawa i ma sprawiać przyjemność
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.
Strony: « 1 2 3 4 5 6 »   Do góry