Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Węgiel w płynie  (Przeczytany 5841 razy)

Gawlinho

  • Gość
Węgiel w płynie
« dnia: Styczeń 16, 2014, 21:21:56 21:21 »

Który węgiel w płynie polecacie? Widze na allegro w miare przystępnych cenach nawet 25 zł za litr tylko nie wiem czy to co jest w butelce to nie posłodzona woda;-) Który węgiel w płynie z allegro za przystępną cene kupić?
Zapisane

matusia281

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 227
    • Nasza przygoda z akwarium
Odp: Węgiel w płynie
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 23, 2014, 18:24:38 18:24 »

Może się też przyłącze do pytania;)
Ja osobiście kupiłam CO2 AquaPlast...
Zapisane
72 L panorama, 1 bojownik (Karolek), 1 zbrojnik L104 (Yumini), 4 Otoski, nie określona ilość krewetek Red Cherry, 2 krewetki Amano, ślimaki (helenki, zatoczki, świderki), narybek bojownika (21 szt) i gupika (3 szt) + korzenie, skałki, roślinki.

Gawlinho

  • Gość
Odp: Węgiel w płynie
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2014, 18:31:35 18:31 »

Ja właśnie odebrałem ale z akwarium-net. No nic zobacze jak sie spisze.
Zapisane

matusia281

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 227
    • Nasza przygoda z akwarium
Odp: Węgiel w płynie
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2014, 18:34:05 18:34 »

Ja właśnie odebrałem ale z akwarium-net. No nic zobacze jak sie spisze.

To daj znać jak działa.
A co z twoją butlą co2?
Czy używasz jednego i drugiego?
Zapisane
72 L panorama, 1 bojownik (Karolek), 1 zbrojnik L104 (Yumini), 4 Otoski, nie określona ilość krewetek Red Cherry, 2 krewetki Amano, ślimaki (helenki, zatoczki, świderki), narybek bojownika (21 szt) i gupika (3 szt) + korzenie, skałki, roślinki.

Gawlinho

  • Gość
Odp: Węgiel w płynie
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2014, 18:41:02 18:41 »

Używam to i to. Płyn na glony.
Zapisane

matusia281

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 227
    • Nasza przygoda z akwarium
Odp: Węgiel w płynie
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 23, 2014, 18:46:46 18:46 »

Aha. Dobrze wiedzieć;)
Zapisane
72 L panorama, 1 bojownik (Karolek), 1 zbrojnik L104 (Yumini), 4 Otoski, nie określona ilość krewetek Red Cherry, 2 krewetki Amano, ślimaki (helenki, zatoczki, świderki), narybek bojownika (21 szt) i gupika (3 szt) + korzenie, skałki, roślinki.

Gawlinho

  • Gość
Odp: Węgiel w płynie
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 25, 2014, 07:18:08 07:18 »

Może mi ktos powiedzieć czy takie CO2 może wytluc florę bakteryjna w dojrzałym zbiorniku?
Zapisane

Gawlinho

  • Gość
Odp: Węgiel w płynie
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 25, 2014, 07:35:38 07:35 »

Ku przestrodze wybilem florę swoim weglem 8) aldehyd glutarowy w większych ilościach świetnie dezynfekuje. Człowiek cale życie się uczy. Niezłe stężenie musi mieć jeżeli przy potrójnej dawce tak zadzialalo.
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Odp: Węgiel w płynie
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 25, 2014, 07:44:01 07:44 »

To nie do końca jest tak, ja z powodzeniem stosowałem aldehyd glutarowy w 500 litrach. Wszystko zależy od dawki i od pH wody. Do każdej chemii zbiornik trzeba przyzwyczajać stopniowo, nie od razu lejemy dużą dawkę tylko zaczynamy od małych do coraz to większych. Gdy się przesadzi to rośliny można po prostu rozpuścić - ja tak miałem w roślinniaku, gdzie chciałem wykończyć glony - fakt one nie dały rady ale rośliny też nie.
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Gawlinho

  • Gość
Odp: Węgiel w płynie
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 25, 2014, 07:51:28 07:51 »

Tak to wiem ale doczytalem ze tak się dzieje gdy nie ma butli i przedawkujemy. Dozuje z butli i dlatego nie obawialem się dac 3 krotna dawkę. Tak czy siak mam nauczkę i mam nadzieje ze inni będą uważać. Święte słowa do każdej chemii trzeba zbiornik przyzwyczaić.
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Odp: Węgiel w płynie
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 25, 2014, 08:00:51 08:00 »

Wg. mnie butla i tylko butla :) kazde inne rozwiazanie jest rozwiazaniem posrednim.
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Gawlinho

  • Gość
Odp: Węgiel w płynie
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 25, 2014, 08:05:27 08:05 »

Teraz sobie w brodę pluje:-)  tez mnie podkusilo ale teraz po fakcie. Trzeba uczyć się na błędach:-)
Zapisane

bosman

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 50
Odp: Węgiel w płynie
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 25, 2014, 09:51:01 09:51 »

Może mi ktos powiedzieć czy takie CO2 może wytluc florę bakteryjna w dojrzałym zbiorniku?

Stosuj wg zaleceń producenta, a wszystko będzie OK. Ja ta robię z węglem Aqua Artu a do tego CO2 z butli. Zero glonów a roślinki super rosną. Mam 30l zbiorniczek, więc bardzo łatwo zachwiać równowagę. U mnie raczej nic się nie dzieję, ale wszystko wg zaleceń producenta i własnej obserwacji :)
Zapisane
Strony: 1   Do góry