Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2 3   Do dołu

Autor Wątek: [500] - "Nature" Alai  (Przeczytany 11897 razy)

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: [500] - "Nature" Alai
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 10, 2010, 19:13:15 19:13 »

Pytanie czy to w ogóle jest opłacalna walka, co by nie mówić dla mnie wszelkie glony dodają pewnego uroku temu akwarium
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: [500] - "Nature" Alai
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 10, 2010, 20:19:47 20:19 »

Paweł co takiego pieknego jest w brunatnym czyms niszczacym zielsko i porastajacym wszystko , moze tobie sie to podoba  :shock:
Wracajac do tematu pisałem o dawce podstawowej czyli 1ml/50l
Musiał bys wlewac ok 50-60 ml dziennie EC wiec 1 Litr powinien starczyc na kuracje
Jest jeszcze tansza metoda zakupic w aptece Borasol (kwas Borowy) lecz osobiscie tego nie stosowałem
Ujemne skutki stosowania EC w zwiekszonych dawkach jest , oprucz uderzenia w portfel , duza strata w faunie bakteryjnej , oraz czasowe zmetnienie wody spowodowane ich redukcja
Profilaktyka ta nie jest szkodliwa dla zwierzat akwariowych
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: [500] - "Nature" Alai
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 10, 2010, 20:53:46 20:53 »

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że Wy na zdjęciach widzicie to, czego ja nie widzę na żywo.
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: [500] - "Nature" Alai
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 01, 2010, 06:01:14 06:01 »

Lepiej by się nam rozmawiało gdybyś się zechciał przedstawić w viewtopic.php?f=9&t=7&p=9951#p9951 a nie jako kolejny "bezimienny".

Gdyby to były krasnorosty...to jednak nie są krasnorosty, to najzwyklejszy glon - ale rozumiem, oko specjalisty potrafi bez patrzenia na akwarium ocenić wszystko. Zapraszam do wątku z nicieniami - bo tam też taki "spec" jest potrzebny!

No to chyba nie doczytało się, że oba "chińczyki" były z używanego akwarium, tak samo znaczna część wody więc proszę nie próbuj mi tu wmawiać że akwarium nie spełniało swojej roli. Aha i jeszcze jedno - zobacz JAKIE ryby trafiły na start.

Nikt też nie karze Ci oglądać akwarium na żywo, ba... nawet nie będziemy CIebie do tego zmuszać.
HQI jest za wysoko? Niezła bujda :) mało wydajny filtr? jeszcze lepiej :D problem z utrzymaniem czystości wody? hahahaha :D No mam mętną wodę - szczególnie zaraz po zalaniu, poczytaj sobie dlaczego tak jest... :)

ostrzeżenia nie pójdą do chwili w której zachowujesz umiar i dobry smak, jeżeli tak nie będzie to pożegnamy się.

Aha i jeszcze jedno, TheDivineConspiracy multi-konta są złe, więc dziękujemy za współpracę (a połączenie przez proxy naprawdę łatwo wyłapać)
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: [500] - "Nature" Alai
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 01, 2010, 08:40:03 08:40 »

Paweł post znika wraz z uzytkownikiem czy ty go usunałes bo szkoda fajny był  :D
Najbardziej podobała mi sie nazwa dla forum "www.wazelina.pl"  :lol:
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

waskier

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 487
Re: [500] - "Nature" Alai
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 01, 2010, 09:58:33 09:58 »

No Pawle, Twoje akwaria już wcześniej cieszyły oko, szczególnie kiedy się je oglądało "na żywo".... ale teraz widzę niesamowite postępy, tak trzymaj!.Tym razem nie będę komentować Twojego zbiornika, zawsze ktoś się do czegoś doczepi, zawsze coś się nie spodoba, ale najważniejsze że Ty jesteś zadowolony.
No dobra, to pocukrzyłem  :lol:
Teraz czekam na zaproszenie, by ohami i ahami połechtać Waszą akwarystyczną dumę  :lol: ... wiem, wiem, już je dostałem  :lol:

pozdrawiam
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: [500] - "Nature" Alai
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 01, 2010, 13:06:58 13:06 »

Zapraszamy :)
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: [500] - "Nature" Alai
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 01, 2010, 22:18:24 22:18 »

Przepraszamy lecz dosc duzo dzisiejszych postow było zartem Primaprilisowym  :lol:  :lol: byc moze przez dosc wieksza czesc nowych forumowiczow , niezrozumiałych
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

marti

  • Gość
Re: [500] - "Nature" Alai
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 08, 2010, 19:10:34 19:10 »

a ja cały czas czekam na aktualizację a tu nic :( czyżby nie było co pokazać :?: ;)
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: [500] - "Nature" Alai
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 08, 2010, 19:58:39 19:58 »

Na chwilę obecną w sumie nie ma co pokazywać, akwarium przeżywa pewne problemy związane z testowaniem aldesanu E :)
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord
Strony: « 1 2 3   Do góry