Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2 3 »   Do dołu

Autor Wątek: Obsada do akwarium 140L  (Przeczytany 8986 razy)

Vascom

  • Gość
Odp: Obsada do akwarium 140L
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 27, 2014, 15:53:31 15:53 »

Dzisiejsze testy:
Ph - 7,6
Gh - 12
Kh - 9
Faktycznie coś zatwardza wodę co tydzień o oczko Gh idzie w górę.

No właśnie to tylko albo aż 140L Ile ogólnie ryb można tutaj wrzucić by nie wyszła "zupa" ?
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: Obsada do akwarium 140L
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 27, 2014, 19:33:56 19:33 »

Zeolit nie zakwasi nam wody jedynie pozbedziemy sie amoniaku , fosforu i zmiejczymy wode .
pH obnizysz dwutlenkiem wegla badz specjalnymi uzdadniaczami badz stosujac podłoze aktywne lub ziemie zmineralizowana pod warunkiem zastosowaniu odpowiedniej warstwy wierzchniej.
Dla czego bocji nie mozna trzymac w 140 litowym akwa ?
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Vascom

  • Gość
Odp: Obsada do akwarium 140L
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 27, 2014, 20:55:20 20:55 »

Według tego http://rybyakwariowe.eu/ryba-akwariowa/bocja-wspaniala-bocje-wspaniale/ opisu Bocje wymagają min 300L.

Gdzieś na innym forum przeczytałem że zeolit podniesie Ph wody już się pogubiłem.

Proponujesz CO2, jak na taki zbiornik mam słabe oświetlenie bo raptem raz 30W (barwa różowa nic nie pisze na tej świetlówce) roślinki radzą sobie:). Oświetlenie takie zostanie jeszcze przez 2-3 tyg potem będzie pokrywa DIY z oświetleniem LED.
Czy stosowanie CO2 przy tak słabym oświetleniu nie wpłynie jakoś negatywnie na dojrzewający zbiornik??
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: Obsada do akwarium 140L
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 27, 2014, 21:16:07 21:16 »

Osobiscie nie widziałem bocji wspaniałej w akwarium o wielkosci 25cm  :o

Zeolit nie obnizy pH wody jedynie KH oraz delikatnie GH .

Odnosnie Co2 to nie zaszkodzi w zaden sposob gdyz zawartosc tlenu nie ma nic wspolnego z zawartoscia Co2 jesli chodzi ci o bakterie beztlenowe choc tansza opcja było by uzycie aktywnego podłoza roslinnego ktore obniza pH a na dodatek posiadasz filtr RO wiec po co wydawac pieniadze na instalacje Co2 no chyba ze masz zamiar postawic typowego roslinniaka HT.
Akwaria na ziemi LT sa dla odwaznych wiec powodzenia , ja wole HT na aktywnym chos te pierwsze dobrze załozone i przecierpiane sa prawie bezobłsugowe.
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: Obsada do akwarium 140L
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 27, 2014, 21:33:51 21:33 »

Osobiscie nie widziałem bocji wspaniałej w akwarium o wielkosci 25cm  :o
Może dlatego, że są trzymane w za małych zbiornikach??
Zapisane

Vascom

  • Gość
Odp: Obsada do akwarium 140L
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 27, 2014, 21:48:12 21:48 »

Nie mam zamiaru kupować zestawu Co2 bo szczerze mówiąc średnio mnie stać na taki wydatek, bardziej myślałem o bimbrowni na kwasku cytrynowym :)

Wracając do tematu ile i jak dużych rybek można trzymać w tym akwa?
Moja propozycja to:
-Bocja Karłowata x 10
-Danio Lamparci pręgowany x 25
+coś większego.
Przeglądam różne encyklopedie rybek i nie mogę znaleźć nic co by pasowało do Azji i zarazem mojego szkiełka.
Zapisane

Vascom

  • Gość
Odp: Obsada do akwarium 140L
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 28, 2014, 21:26:26 21:26 »

Da się bez problemów chować w tym zbiorniku taką obsadę:
-Gurami Dwuplamisty lub Gurami Mozaikowy 1+3
-Bocja Karłowata x 10
-Razbora Borneańska x 25
-Sumik Szklisty x 10
Zapisane

Tomasz

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 213
Odp: Obsada do akwarium 140L
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 28, 2014, 21:49:02 21:49 »

nad sumikami sie zastanów ,mi z 10 szt.zostało 3 w ciągu 8 dni pozostałe widuje odświętnie (szkoda kasy)
reszta ok
Zapisane
Whitewater

Vascom

  • Gość
Odp: Obsada do akwarium 140L
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 28, 2014, 22:31:25 22:31 »

Sumiki mogą odpaść nie będę żałował, bardziej się zastanawiam czy wybrać mozaike czy dwuplamka. Które dobre sklepy sprzedają te rybki w Szczecinie ?
Zapisane

Tomasz

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 213
Odp: Obsada do akwarium 140L
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 29, 2014, 04:07:18 04:07 »

fakt mozaiki ładniejsze
a sklepów w szczecinie nie znam.
Zapisane
Whitewater

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: Obsada do akwarium 140L
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 29, 2014, 13:47:26 13:47 »

Może dlatego, że są trzymane w za małych zbiornikach??

Czyli potrafia sie zaadoptowac do warunkow   ;D


Nie mam zamiaru kupować zestawu Co2 bo szczerze mówiąc średnio mnie stać na taki wydatek, bardziej myślałem o bimbrowni na kwasku cytrynowym :)

Tym na bank nie obnizysz pH w 140 litrach , zainwestuj w podłoze aktywne a bedziesz miał problem z głowy.
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Tomasz

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 213
Odp: Obsada do akwarium 140L
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 29, 2014, 15:36:07 15:36 »

znalazłem coś takiego w swojej bibliotece-cytat

Zeolit: produkowany jest z minerału pochodzenia wulkanicznego. Doskonale sprawdza się jako wkład do filtrów akwarystycznych, lub rzadziej bezpośrednio na podłoże w zbiorniku. Pochłania amoniak, jony amonowe (w ilości 8% swojej masy). Przez to korzystnie wpływa na równowagę biologiczną zbiornika, stabilizuje pH i utrzymuja na niskim poziomie zawartość zanieczyszczeń organicznych. Znacznie ogranicza rozrost glonów, a tam gdzie jeszcze nie wystąpiły zapobiega ich powstawaniu. Doskonale klaruje wodę i sprawia, że woda jest krystalicznie czysta. Wiąże fenole i metale ciężkie. Standardowe dawkowanie wynosi 500ml zeolitu na 100l wody.
Czas aktywności do 5-ciu miesięcy. W zbiornikach przerybionych lub przy większej koncentracji zanieczyszczeń należy zwiększyć dawkę lub częstotliwość wymiany, aby utrzymać skuteczność na wymaganym poziomie.
Zapisane
Whitewater

Vascom

  • Gość
Odp: Obsada do akwarium 140L
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 29, 2014, 19:54:09 19:54 »

Cytuj
Tym na bank nie obnizysz pH w 140 litrach , zainwestuj w podłoze aktywne a bedziesz miał problem z głowy.
Kurde wymiana podłoża to restart zbiornika a tego chce uniknąć. Dopiero co zalałem akwa zgodnie z wytycznymi z innego forum i już mam robić restart? Poczekam do weekendu i sprawdzę jeszcze raz Ph jak na razie spada, chyba że co tydzień kolory odróżniam inaczej :)

W kubełku jedyne co mam to ceramikę i gąbki co i w jakich ilościach dokupić?
Zapisane

Vascom

  • Gość
Odp: Obsada do akwarium 140L
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 05, 2014, 23:16:13 23:16 »

Cytuj
Tym na bank nie obnizysz pH w 140 litrach
A to Ciekawe, po 2 dniach podawania Co2 z cytrynianki pH zbiłem do 7. Co2 podawane w godzinach świecenia rano, pH doszło do max 7,4 w kolejnym dniu przy podawaniu Co2 zeszło do 6,8 teraz mam 7. Wiem że nie jest to stabilne i dość spore wahanie ale od jutra sprawdzę jak będzie stało pH przy stałym podawaniu Co2.
Czyli jednak się da :)
Pozdrawiam.
Zapisane

krzysiutoja

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 422
Odp: Obsada do akwarium 140L
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 06, 2014, 00:09:02 00:09 »

Witam coś nie tak z tym ph że tak skacze albo te testy jakieś dziwne , Zeolit wybije amoniak co nie jest wskazane bo czym będą się odżywiać bakterie i nie zamkniesz cyklu azotowego . Pozdrawiam
Zapisane
Strony: « 1 2 3 »   Do góry