Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: 250 litrów z pyszczakami  (Przeczytany 5355 razy)

yaboll

  • Nowy
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3
250 litrów z pyszczakami
« dnia: Marzec 06, 2011, 12:18:02 12:18 »

* Akwarium : 240 Litrow
* Filtracja :Filtr zewnętrzny Cascade
* Oświetlenie : 2x Aquarelle
* Ogrzewanie : 1x 150W
* Podłoże : Biały piasek kwarcowy
* Dekoracje : Łupki skalne
* Inny sprzęt : Napowietrzacz AirTech 2K5
* Parametry wody :
* Nawożenie :
* Flora :
* Fauna : glonojad syjamski , aulonocara nuesieri , protomelas manalenge taeniolatus , sciaenochromis ahli
* Opis zbiornika : Akwarium w trakcie organizacji. Zamierzam w pierwszej kolejności usunąć po prawej całą "lawę wulkaniczną" i w to miejsce dać łupku skalne, płaskie kamienie, które obejmą znaczną część akwarium.
* Akwarium :
Edit :Pozwoliłem sobie na uzupełnienie opisu akwarium o podane dane techniczne ,
                          Teraz jest bardziej czytelne
Pozdrawiam Sebastian.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2011, 18:11:27 18:11 wysłana przez Gregor SZC »
Zapisane

Gregor SZC

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 794
  • ...and justice for all.
Odp: 250 litrów z pyszczakami
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2011, 17:57:41 17:57 »

Ale ta skałka fajnie wygląda. Rozumiem że Ci się po prostu znudziła  ;D
Działaj i czekam na efekt końcowy.


A wody to ja Ci doleje co ?? ;)   ;D  ;)
Zapisane

yaboll

  • Nowy
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3
Odp: 250 litrów z pyszczakami
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 20, 2011, 15:27:05 15:27 »

Poniżej przedstawiam akwa po zmianach.

« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2011, 18:12:49 18:12 wysłana przez Gregor SZC »
Zapisane

Gregor SZC

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 794
  • ...and justice for all.
Odp: 250 litrów z pyszczakami
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2011, 15:47:44 15:47 »

I fajnie. Teraz trochę zielska i będzie ok. Chyba że nie przewidujesz.
Zapisane

brazylia

  • Gość
Odp: 250 litrów z pyszczakami
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2011, 17:35:03 17:35 »

I fajnie.

Wedlug mnie jest wrecz przeciwnie.Co do dekoracji, ma podobac sie wlascicielowi, wiec jak koledze sie podoba to OK, mnie osobiscie nie.
Lupki sa poukladane jak klocki i IMHO wyglada bardzo nie naturalnie.
Najgorsze jednak dla mnie jest to, ze kolega nawet nie zna nazw ryb ktore ma w akwarium, a bez tego ciezko jest zapewnic im odpowiednie warunki np. zywieniowe.Plywaja tam ryby ktore wlasnie ze wzgledu na dieta nie powinny byc razem.
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Odp: 250 litrów z pyszczakami
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 20, 2011, 17:40:06 17:40 »

Brazylia:) cieszę się z Twojego postu. Jako członek Klubu Malawi oraz Nasz forumowy specjalista od Malawi możesz teraz forumowemu koledze pomóc i oznaczyć nazwy jego podopiecznych oraz wyjść z akwarium na prostą!:)
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: 250 litrów z pyszczakami
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 20, 2011, 17:43:39 17:43 »

Chociaz nie jestem zwolennikiem akwariow typu Malawi badz Tanganica to nie da sie ukryc ze maja swoj urok  ;)
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Gregor SZC

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 794
  • ...and justice for all.
Odp: 250 litrów z pyszczakami
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 20, 2011, 17:56:06 17:56 »

Brazylia:) cieszę się z Twojego postu. Jako członek Klubu Malawi oraz Nasz forumowy specjalista od Malawi możesz teraz forumowemu koledze pomóc i oznaczyć nazwy jego podopiecznych oraz wyjść z akwarium na prostą!:)
Dokładnie. Nie każdy jest specjalistą . Forum jest po to aby doradzić, pomóc...itd.
Myślę że jeżeli Mario (Yaboll) będzie chciał pomocy to temat pociągnie. Jeżeli nie, to znaczy że tak mu się podoba i to należy uszanować.
Zapisane

Kasia

  • Moderatorzy
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1292
Odp: 250 litrów z pyszczakami
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 20, 2011, 18:02:46 18:02 »


Najgorsze jednak dla mnie jest to, ze kolega nawet nie zna nazw ryb ktore ma w akwarium, a bez tego ciezko jest zapewnic im odpowiednie warunki np. zywieniowe.Plywaja tam ryby ktore wlasnie ze wzgledu na dieta nie powinny byc razem.

Czy wymieniłbyś nazwy tych pyszczakow i podał , który konkretnie co je?
Bo osobiście nie wiedziałam, że "różne pyszczaki = różna dieta", a dodatkowa wiedza zawsze się przyda nie tylko dla mnie ale także dla innych forumowiczów, w tym kolegi Yaboll
Dziękuję :)
Zapisane

apisto

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 232
Odp: 250 litrów z pyszczakami
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 20, 2011, 18:48:00 18:48 »

Na zdjęciu są:

Pseudotropheus acei nr 1
Sciaenochromis ahli lub fryeri (raczej parka) nr 2
Protomelas taeniolatus ''namalenje'' (samice lub niewybarwione samce)nr 3
Melanochromis auratus ( raczej samica) nr 4
Labidochromis caeruleus "yellow" nr 5
Otopharynx ''blue otter''  (samica lub niewybarwiony samiec) nr 6

Aulonocary hueseri na zdjęciach nie widać.

Pozdrawiam

Fotka poniżej .
                      .
                      .
                     . .
                      .







Zapisane
Piotr Mazurek. Hodowla APISTO. Szczecin ul. Henryka Dąbrowskiego 13 tel. 600 37 49 37
https://www.facebook.com/HodowlaApisto?ref=hl

Gregor SZC

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 794
  • ...and justice for all.
Odp: 250 litrów z pyszczakami
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 20, 2011, 18:58:32 18:58 »

I proszę. Zamiast krytyki pomoc, choć dobra krytyka czasami pomaga.  ;D
Zapisane

bartolo

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 213
Odp: 250 litrów z pyszczakami
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 20, 2011, 19:08:30 19:08 »

No i po zmianach jest lepiej. Jeśli chodzi o mnie kamienie ułóżyłbym tak, żeby mogły przepływać między kamieniami rybki. Bo szparek i tuneli dużo, ale rybki chyba nie przepłyna? chyba że się myle? (zdjęcia trochę przekłamują).
Natomiast sam efekt wizualny jest ok :)

Czekam na dalsze relacje, pozdrawiam, Bartek
Zapisane
"Człowiek człowiekowi wilkiem a zombie zombie zombie"

yaboll

  • Nowy
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3
Odp: 250 litrów z pyszczakami
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 20, 2011, 21:36:25 21:36 »

Dziękuję Ci Apisto. Większość rybek kupowałem właśnie u Ciebie i jestem bardzo zadowolony z pomocy przy doborze. Wiem, że trudno jest dobrać pyszczaki pod takim względem, żeby po piewsze były zgodne, a po drugie jak zauważył "brazylia" pod względem żywieniowym. Na podstawie dotychczasowego doświadczenia stwierdzam, że udało się to w 100%. Rybki są jak najbardziej wobec siebie zgodne, tolerują się nawzajem, żadnej agresji. Pod względem żywieniowym również jest jak najbardziej OK. Dostają Spirulinę Tropicany, tą lepszą z oznaczeniem 36%.

brazylia: Masz rację, mi się podoba i właśnie taki efekt chciałem osiągnąć aby kamienie szły w górę a nie tylko plasko na podłożu. Przy zakupie ryb do mojej hodowli korzystałem z pomocy doświadczonego hodowcy pyszczaków. Jeśli chodzi o dobór rybek to powyżej masz odpowiedź. Jeśli chodzi o nazwy rybek, domniemywam że chodzi o polskie nazwy bo się nie określiłeś jakich nazw nie znam, to masz rację polskimi sobie głowy nie zaprzątałem, a na podstawie tych co podałem jestem w stanie wszystko sobie znaleźć co potrzebuję.
Zapisane

brazylia

  • Gość
Odp: 250 litrów z pyszczakami
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 21, 2011, 09:59:43 09:59 »

Wiem, że trudno jest dobrać pyszczaki pod takim względem, żeby po piewsze były zgodne, a po drugie jak zauważył "brazylia" pod względem żywieniowym. Na podstawie dotychczasowego doświadczenia stwierdzam, że udało się to w 100%.
Moglbys mi powiedziec jak stwierdziles ze udalo ci sie polaczenie pod wzgledem zywieniowym,?
Pod względem żywieniowym również jest jak najbardziej OK. Dostają Spirulinę Tropicany, tą lepszą z oznaczeniem 36%.
Wiesz czym zywia sie ryby ktore masz?
Polaczyles ze soba ryby ktore sa z dwoch odmiennych biegunow zywieniowych.masz tam ryby roslinozerne(herbivore) jak i ryby typowo miesozerne(carnivore) Takie polaczenie na dluzsza mete nie wyjdzie zadnej z nich na zdrowie.Masz jeszcze inne pokarmy, oprocz wspomnianej spiruliny.Sama spirulina nie zapewnisz ryba pelnej i zbilansowanej diety.
Rybki są jak najbardziej wobec siebie zgodne, tolerują się nawzajem, żadnej agresji. 
Jak dlugo juz je masz?Poczekaj jak dorosnie auratus, ktory jest jednym z najagresywniejszych przedstawicieli "pyszczakow" i dotyczy  to samcow jak i samic tego gatunku.
brazylia: Masz rację, mi się podoba i właśnie taki efekt chciałem osiągnąć aby kamienie szły w górę a nie tylko plasko na podłożu. Przy zakupie ryb do mojej hodowli korzystałem z pomocy doświadczonego hodowcy pyszczaków. Jeśli chodzi o dobór rybek to powyżej masz odpowiedź. Jeśli chodzi o nazwy rybek, domniemywam że chodzi o polskie nazwy bo się nie określiłeś jakich nazw nie znam, to masz rację polskimi sobie głowy nie zaprzątałem, a na podstawie tych co podałem jestem w stanie wszystko sobie znaleźć co potrzebuję.
Co do dekoracji juz mowilem, podoba Ci sie OK, mnie osobiscie nie.
Nie chodzilo mi o nazwy polskie, bo takich nigdy nie uzywalem i nie uzywam. Chodzilo mi o ryby ktore masz i ktorych nie znasz nawet z nazwy, a co dopiero mowic o doborze pod wzgledem zywieniowym czy tez charakteru.
Zycze powodzenia.
Zapisane
Strony: 1   Do góry