Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: 5 naszych głównych szkiełek  (Przeczytany 4132 razy)

Kosma

  • Przyjaciele Forum
  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 120
5 naszych głównych szkiełek
« dnia: Maj 14, 2011, 02:57:23 02:57 »

Witajcie
Zgodnie z obietnicą pełni obaw o krytykę wrzucamy na szybko zdjęcia naszych (Kosma i Kasia) pięciu głównych zbiorniczków.
Zdjęcia marnej jakości, aparat słaby, do tego fotograf bez jakiegokolwiek doświadczenia.
Nie będziemy opisywać dokładnie w tej chwili specyfikacji każdego z nich, zajęłoby to pewnie pół strony, przyjdzie na to pora kiedy dorwiemy w końcu poważny aparat i oddamy ich prawdziwe oblicze. To samo tyczy się fauny i flory, różnorodność gatunków jest naprawdę spora. Na zdjęciach kolory zarówno wody jak i flory i fauny nie oddają ich prawdziwej barwy :/ Wszystkie akwa pracują na filtrach Tetry 3x200 - EX700, 1x375 EX1200, 1x200 (roślinne) na Fluvalu 305. Wiemy że dużo jeszcze przed nami, zapał tkwi w nas spory, praktycznie każdą wolną chwilę poświęcamy na pielęgnację szkiełek, staramy się instalować tylko sprzęt dobrych marek, powoli się rozwijamy jednak przy takiej liczbie zbiorników wymaga to sporego wysiłku nie tylko fizycznego ;) Każdą konstruktywną krytykę weźmiemy do siebie i obiecujemy poprawę :D
P.S. Nie tolerujemy sztuczności w akwa, jedynie nasze pyski wyposażone są tymczasowo gdyż jak do tej pory zdemolowały KAŻDEGO anubiasa, żabienicę, kryptokorynę itd. a "czyste" Malawi nie trafia w nasze gusta.
Pozdrowienia
Zapisane
Ryby nie są tak mądre jak ci, którzy je zabijają, chociaż są szlachetniejsze i zręczniejsze...

Kasia

  • Moderatorzy
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1292
Odp: 5 naszych głównych szkiełek
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2011, 04:36:32 04:36 »

Bardzo ładne akwaria :) Trafiają w mój gust.
Jaki jest ich litraż?

ps. a co do szybkiego opisu zbiorników, polecam zastosować prosty schemat. Więcej na: http://www.akwa.szczecin.pl/galeria/schemat-watku-w-galerii-27172/

pozdrawiam
Zapisane

Maciek

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 260
Odp: 5 naszych głównych szkiełek
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2011, 07:07:27 07:07 »

Kasiu pod zdjęciami jest ich litraż :P
Co do zbiorniczków to mi także się podobają :)
Zapisane

Kasia

  • Moderatorzy
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1292
Odp: 5 naszych głównych szkiełek
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 14, 2011, 07:09:25 07:09 »

Kasiu pod zdjęciami jest ich litraż :P

faktycznie ;) nie rzuciło mi się wcześniej w oczy :)
Zapisane

brazylia

  • Gość
Odp: 5 naszych głównych szkiełek
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 14, 2011, 08:30:26 08:30 »

Wiataj
Jezeli chodzi o akwa 1.2 i 5 to nie mam zastrzezen co do wystroju to niestety juz akwa 2 i 3 nie podobaja mi sie.W akwarium z Archocentrus nigrofasciatus, ktore w sumie to nie jest zle. Caloksztal psuje nieszczesna deszcownia na tylnej szybie.Przez to ze jest tak bardzo widoczna, ciezko jest sie skupic i zauwazyc wystroj akwarium.Mysle ze jak pozbedziesz sie jej to bedzie o wiele lepiej, tymbardziej ze dziala tam takze filtr wew. z napowietrzaniem.
Akwarium zwane przez Ciebie "pyszczakownia" jest niestety ale najgorszym ze wszystkich przedstawionych.
Wystroj generalnie nie jest w moim typie , jak sam powiedziales
Nie tolerujemy sztuczności w akwa
niestety ale nie zastosowales sie sam do swoich slow i wystroj akwarium jest sztuczny.
O ile wystroj generalnie pozostawiam w gestii wlasciciela akwa i jak to mowia, o gustach sie nie dyskutuje, to juz obsada tego akwarium jest TRAGICZNA!!
Wybaczcie ze krzycze ale akwarium tej wielkosci nadaje sie dla dwoch gatunkow pyszczakow i to tych mniejszych.
Ty zrobiles tam zupe rybna.Po pierwsze sa tam ryby z roznych biotopow (jezioro Malwi i Wiktorii), sa tam gatunki rozniace sie znaczaco dieta i najwazniejsze wiekszosc z ryb ktore tam masz nie nadaje sie do takiego litrazu, poprostu sa za duze na takie akwarium.
Piszesz ze przyjmiesz krytyke i poprawisz, mam nadzieje ze zrobisz to jak najszybciej jezeli chodzi o to akwarium, bo w chwili obecnej jak dla mnie jest nie do przyjecia.
Zapisane

marcin83

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 239
Odp: 5 naszych głównych szkiełek
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 14, 2011, 09:02:10 09:02 »

zbiorniki wypas ;D
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: 5 naszych głównych szkiełek
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 14, 2011, 10:45:32 10:45 »

Kosma prosiłbym o rozłozenie zbiornikow osobno oraz uzupełnienie opisow kazdego z osobna gdyz oprocz estetyki nic o nich powiedziec nie mozemy  ;) a watki beda bardziej przejzyste .

Skorzystaj z linku do opisu ktory podała kasia , wystarczy wypełnic i gotowe.

Akwaria bardzo ładne  ;)
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: 5 naszych głównych szkiełek
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 14, 2011, 13:26:06 13:26 »

Witam, sporo tego... najlepsze wg mnie jest nr 2- baaardzo w moim typie, reszta też całkiem przyjemna, najsłabiej chyba wypada "pyszczakownia"... pzdr i powodzenia
Zapisane

Kosma

  • Przyjaciele Forum
  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 120
Odp: 5 naszych głównych szkiełek
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 14, 2011, 13:48:49 13:48 »

Dziękujemy za wszelkie opinie, bardzo je przeżywamy i bierzemy do siebie bo to pierwsze publiczne oceny. Pyski faktycznie są nieco zaniedbane, ostatnio skupiliśmy się bardziej na innych akwa, zbieramy fundusze na remont chatki Pyszczaków :)

Co do obsady u Pysków to zdajemy sobie sprawę że jest mix, to pozostałość po pierwszym akwarium, naszych początkach i "fachowości" sprzedawców w sklepach. Jak zauważyliście rybki są już spore, troszkę z nami mieszkają, zżyliśmy się z nimi, szkoda nam było oddawać je ale faktycznie przyznaję z pokorą iż lepiej będzie jak niektóre znajdą nowy dom a my wyczyścimy biotop. Jak będziemy gotowi do "remontu" niektóre z rybek znajdą się w dziale Giełda.

Jeśli chodzi o "słynną" deszczownię u Zeberek to zdjęcie totalnie przeinaczyło rzeczywistość, najprawdopodobniej ze względu na to iż robiłem je w nocy to prześwietliło się i stąd tak "wyeksponowana" deszczownia. Na żywo wygląda to dokładnie tak samo jak w akwa ze zdjęcia numer 1, obie deszczownie Tetry są przeźroczyste i praktycznie ich nie widać.
 
Jeśli zaś chodzi o dokładne specyfikacje zbiorników to obiecuję je opisać jak tylko znajdę więcej czasu.
Zapisane
Ryby nie są tak mądre jak ci, którzy je zabijają, chociaż są szlachetniejsze i zręczniejsze...
Strony: 1   Do góry