Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1 2 »   Do dołu

Autor Wątek: Mini ślimaki  (Przeczytany 8722 razy)

diabeelek

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 126
Mini ślimaki
« dnia: Grudzień 21, 2010, 10:32:08 10:32 »

Wystartowałem swoje akwarium 5dni temu i od paru dni pojawiają mi się taka mini ślimaczki. czy one są szkodliwe i jaki jest sposób aby się ich pozbyć?
Zapisane

mikro01

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 31
Odp: Mini ślimaki
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 21, 2010, 10:58:53 10:58 »

za prawde nie wiemy co to za ślimaczki na ogól nie sa szkodliwe a co do likwidacji  no cóż jest na to kilka sposobów od mechanicznego do naturalnego ( co jest latwiejsze )można kupić ślimaki  Helenki np. można zakupić bocje wspaniala  , mechanicznie  po prostu w paluszki i pstryk . lecz ja bym zaczekal i zobaczyl co to za ślimaczki
Zapisane

diabeelek

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 126
Odp: Mini ślimaki
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 21, 2010, 11:07:45 11:07 »

Bocji na razie nie wpuszczę bo akwarium ma 5 dni a nie chcę mieć plagi tych ślimaków...
Zapisane

radek

  • Gość
Odp: Mini ślimaki
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 21, 2010, 14:27:53 14:27 »

witam! a duże to akwarium? może warto spróbować mechanicznie, tylko pamiętaj popatrzeć po roślinach i dekoracji (+osprzęt) czy nie ma jajeczek
Zapisane

ciociababcia

  • Gość
Odp: Mini ślimaki
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 21, 2010, 14:57:29 14:57 »

Diabeelek wrzuć do akwarium kawałek gotowanej pietruszki i poczekaj chwilę,jak powłażą na nią ślimory to poprostu delikatnie wyjmij,opłucz pod bierzącą wodą i włóż spowrotem do akwa  :)
Czynność należy powtórzyć kilkakrotnie  ;)i w ten prosty sposób powinieneś pozbyć się problemu.
Pozdrawiam
Zapisane

diabeelek

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 126
Odp: Mini ślimaki
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 21, 2010, 15:07:58 15:07 »

Spróbuję z tą pietruszką, akwa ma 200l i jak widzę tylko jakiego ślimaka to go od razu wyciągam.
Najchętniej to bym te bocje wpuścił ale boję się, że wszystkie zginą z racji niedojrzałego zbiornika.
Zapisane

Adek

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
    • http://www.akwa.szczecin.pl/
Odp: Mini ślimaki
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 21, 2010, 17:58:26 17:58 »

Prawdopodobnie to zatoczki :) Z bocjami lepiej nie ryzykować. Najlepiej zrób tak jak ciociababcia napisała, albo ogórek :D
Zapisane
!!! DO ODWAŻNYCH ŚWIAT NALEŻY !!!

jarussz (Jarek)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 488
    • hobby
Odp: Mini ślimaki
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 21, 2010, 18:27:26 18:27 »

ja bym wpuścił tam ze dwie helenki( ślimaki kanibale) i po problemie

Użytkownik_usunięty

  • Gość
Odp: Mini ślimaki
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 21, 2010, 19:23:22 19:23 »

Tylko siarczan miedzi inaczej walka z wiatrakami
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: Mini ślimaki
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 22, 2010, 00:29:47 00:29 »

Zadne marchewki ani pietruszki nie dadza rady , jedynie to co napisał Przemek lub kwasek cytrynowy lecz z umiarem bo rosliny moga nie wytrzymac i POD ZADNYM POZOREM NIE STOSOWAC W AKWARIUM ZE ZWIERZETAMI !!!!!!!
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

radek

  • Gość
Odp: Mini ślimaki
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 22, 2010, 05:54:46 05:54 »

Tylko siarczan miedzi inaczej walka z wiatrakami

to także w akwarium bez mieszkańców! generalnie oznacza restart dojrzewania zbiornika, bo zabije baktere w filtrze itp.  Po kąpieli całkowita wymiana wody (niektóre źródłą podają 3-4 wymiany). Aby kuracja była efektywna należy uzyskać stężenie Cu na poziomie kilkunastu PPM (mg/l)
Zapisane

diabeelek

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 126
Odp: Mini ślimaki
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 22, 2010, 10:20:14 10:20 »

Ale coś takiego najmniej chemicznego?
Znajduje ich na razie sporadyczne ilości... a ten kwasek cytrynowy to jak działa?
Zapisane

radek

  • Gość
Odp: Mini ślimaki
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 22, 2010, 10:35:21 10:35 »

nie próbowałem sam ani nie znalazłem nic o kwasku cytrynowym, ale z opisu widać działa dość podobnie, może z wymianami wody byłoby dogodniej, ale to już z pytaniami do autora;) a najbardziej naturalne są inne żyjątka, a skoro akwarium młode to lepiej helenki, skoro ślimaków jest mało to kilka sztuk szybko sobie poradzi:) ... spotkałem się z pomysłami głodzenia ślimaków, ale nie polecam
Zapisane

ciociababcia

  • Gość
Odp: Mini ślimaki
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 22, 2010, 10:39:23 10:39 »

Zadne marchewki ani pietruszki nie dadza rady

Oj Seba,Seba Ty niedowiarku :) zapewniam Cię,że dadzą radę tylko trzeba cierpliwości i czasu i powtarzać zabieg co jakiś czas  ;) a myślę,że warto bo to bezinwazyjne i bezpieczna metoda aaaaaaaaa i najważniejsze SPRAWDZONA przeze mnie osobiście  ;D a jak bedziesz następnym razem to pokaże Ci zdjęcia z mojej "pietruszkowej" walki z PLAGĄ (W ILOŚCI TYSIĘCY ZATOCZKÓW) ślimaków bo mam dokumentacje tygodniową  :P ;D
Zapisane

diabeelek

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 126
Odp: Mini ślimaki
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 22, 2010, 10:42:58 10:42 »

A czy te ślimaki mogą wcinać mi rośliny bo każdą roślinkę mam z dziurawymi liśćmi, czy to może jest spowodowane nie dojrzałym zbiornikiem?
Zapisane
Strony: 1 2 »   Do góry