Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Problem z Kakadu  (Przeczytany 4500 razy)

sailent

  • Przyjaciele Forum
  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 295
Problem z Kakadu
« dnia: Luty 22, 2012, 13:02:11 13:02 »

Ciągle padają mi kakadu i nie wiem co jest problemem. Co najdziwniejsze wszystkie żyją dokładnie miesiąc. Najpierw kupiłem 2 samice i 1 samca. Równo po miesiącu padła samiczka i samiec w ten sam dzień, dokupiłem nowego samca miął miesiąc też padł kupiłem 3 samca i dziś rano patrze też nie żyje. Żadna inna rybka mi w tym czasie nie padła, wszystkie rybki kupiłem od tego samego sprzedawcy. Trefny towar (zastanawiające jest że żyją równo miesiąc) czy moje zaniedbanie ?
Akwarium 288l 10 skalarów 5 kiryśników 20 neonów parka kakadu 4 glonojady, 6 kirysków spiżowych. Parametrów wody nie znam ale raczej jest ok. Podmianki od jakiegoś czasu robie co tydzień po 1/3 akwarium.
Zapisane

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: Problem z Kakadu
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2012, 13:08:49 13:08 »

Miesiąc to chyba zbyt wiele żeby cofać się do sprzedawcy, choć cykliczność jest już zastanawiająca. Dla pewności warto zmienić dostawcę. Może podmianki rób częściej ale mniejsze ilościowo. No i warto kupić testy wody, może masz jakiś czynnik, któremu samce dają radę przeciwstawić swoje organizmy tylko na 30 dni...
Zapisane

Adam30poznan

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 146
    • http://www.corydoras.pl/.
Odp: Problem z Kakadu
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2012, 21:43:41 21:43 »

Daj chociaż zdjęcia tych ryb przed zgonem. Jakiej wielkości kupujesz ryby. Nie rozumiem problemów z kakadu gdyż i rozmnażałem i miałem je w kranie pH 7,2-7,7 a twardość ogólna na poziomie 14-18 st. Temp. ok 26 st. C. i powoli były plagą w akwariach.
Zapisane

owi01

  • Gość
Odp: Problem z Kakadu
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2012, 22:56:10 22:56 »

Myślę że masz jakiś czynnik nie taki. Bo jakbyś miał chorobę to by inne zaatakowały. A kakadu wrażliwe i przyważnie pierwsze pada.
Zapisane

Adam30poznan

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 146
    • http://www.corydoras.pl/.
Odp: Problem z Kakadu
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 23, 2012, 10:12:14 10:12 »

Kakadu jest chyba najbardziej wytrzymałych gatunkiem apisto chyba, że reszta obsady też nie jest taka mocna, bo kirysnik do 3-4 cm szybko i bez powodu też często pada. Problem wg mnie może polegać na tym, że to ryby mogły być u sprzedawcy lub u osoby rozmnażającej na miękkiej wodzie o pH dużo odbiegającym od Twojego i dlatego nie wytrzymuję. Miałem kiedyś z takiej wody neona czerwonego i w 3 dni poleciało 100szt więc i to musisz rozważyć-parametry odbiegające od tych z hodowli lub sklepu.
Zapisane

sailent

  • Przyjaciele Forum
  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 295
Odp: Problem z Kakadu
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 23, 2012, 10:28:32 10:28 »

Tylko takie fotki znalazlem.




Co do warunków wątpie żeby były złe bo 1 z par nawet podeszła do tarła a po 3 dniach od tarła padła ;/ Ale chyba zainwestuje w testy i sie przekonam czy jest ok.
Zapisane

Monika

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 600
Odp: Problem z Kakadu
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 23, 2012, 17:55:44 17:55 »

przy żwirze bazaltowym woda jest dość twarda.Kup testy :)
Zapisane
hakuna matata :)
Strony: 1   Do góry