Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Chora samica gupika  (Przeczytany 4482 razy)

sailent

  • Przyjaciele Forum
  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 295
Chora samica gupika
« dnia: Marzec 20, 2012, 18:32:55 18:32 »

Kilka dni temu przygarnełem kilka gupików w tym bardzo ładną samiczkę i wczoraj zauważyłem że tuż za skrzelami nad głową odstają jej łuski. Pierwsze co pomyslalem że to pewnie skalary ją tak użądziły bo ostatnio cały czas wojna w akwarium, ale dzisiaj w tym miejscu dodatkowo pojawiły się czerwone punkty coś przypominające punkty zapalne. Trochę poszperałem w internecie i najbardziej pasuje mi
FLEXIBAKTERIOZA, choroba bawełniana
PRZYCZYNA: Bakterie Chondrococus columnaris.
OKOLICZNOŚCI SPRZYJAJĄCE: Złe warunki hodowlane, które powodują namnażanie się bakterii i rozwój choroby; stres i gwałtowne zmiany środowiska życia rybki; może być przeniesiona wraz z zarażonymi rybkami, ślimakami i roślinkami.
PRZEBIEG: Choroba rozwija się nie tylko na skórze, ale również na skrzelach i wewnątrz organizmu rybki.
OBJAWY: Białe kępki wokół pyska(nie ma) i białe plamy na ciele rybki(1 duża plama za skrzelami), odpadające łuski(są), przekrwione plamy w miejscach zapalnych(są).
LECZENIE: We wczesnych stadiach stosujemy kąpiele krótkotrwałe w r-rze:
- trypaflaviny: 3 kąpiele czas kąpieli 8 godzin
- chloromycetyny: 40mg /1L czas kąpieli 10-20 godzin
W zaawansowanych stadiach choroby należy rybkę uśmiercić, a reszcie obsady poprawić warunki oraz zastosować odkażalnik.
UWAGI: Po leczeniu należy zastosować preparat witaminowo-mineralny.
Co mogę dla niej zrobić odrazu zaznaczam że podanych leków nie mam w domu. A sklepy już zamknięte o tej porze.
Zapisane
Strony: 1   Do góry