Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2   Do dołu

Autor Wątek: skimmery  (Przeczytany 9990 razy)

kotem

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 187
Re: skimmery
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 23, 2009, 20:18:01 20:18 »

I skończysz tak jak ja dzisiaj z zapowietrzonym kubłem i bagnem w baniaku. Lepiej dać na wylocie różnica strat znikoma
Zapisane

markis

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 169
Re: skimmery
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 23, 2009, 20:22:05 20:22 »

Cytat: "kotem"
I skończysz tak jak ja dzisiaj z zapowietrzonym kubłem i bagnem w baniaku. Lepiej dać na wylocie różnica strat znikoma

Wydaje mi się, że mi to nie grozi.
Nadmiar jest usuwany sukcesywnie i mam już swojego fluvala 204 na tyle długo że wiem kiedy cierpi :D

pzdr
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: skimmery
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 23, 2009, 21:09:56 21:09 »

A mnie uczyli jak najmniej gazow w zewnetrznym.
Mam zamiar zamontowar dyfuzor na wyjsciu filtra jak juz bede miał co2 z butli.
to co czytałem to wszyscy maja na wyjsciu.
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

markis

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 169
Re: skimmery
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 23, 2009, 21:14:11 21:14 »

Cytat: "adriaco"
A mnie uczyli jak najmniej gazow w zewnetrznym.
Mam zamiar zamontowar dyfuzor na wyjsciu filtra jak juz bede miał co2 z butli.
to co czytałem to wszyscy maja na wyjsciu.

Mam w akwa jeszcze filtr wew. i wcześniej podawałem CO2 za jego pomocą. Jednak potrzebowałem większej skuteczności i stąd taka decyzja.
Zobaczę z biegiem czasu jak się sprawuje i wyciągnę wnioski.
Na razie wygląda obiecująco.

Uwierz mi, trudno jest całkowicie rozpuścić 4-5 bąble/sek.

pzdr
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: skimmery
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 23, 2009, 21:30:56 21:30 »

Mam zamiar wykonac cos takiego http://www.discusforum.pl/viewtopic.php ... c&start=15 i nie ładowac nic zbednego do baniaka.
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: skimmery
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 23, 2009, 21:34:32 21:34 »

A odnosnie co2 to jest juz watek w pogaduszkach warto kontynuowac tam.
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

robaczek

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 279
Re: skimmery
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 24, 2009, 16:21:30 16:21 »

Cytat: "marthinez"
Więc moje doświadczenia kompletnie nie pokrywają się z waszymi, a raczej markisa, bo z tego co wiem robaczek skimmera nigdy nie używał, a własne spostrzeżenia to podstawa w wygłaszaniu takich teorii.

Wiem natomiast, że większe starty gazu miałem stosując deszczownie.

Nie potrafię też zrozumieć jak delikatne wlanie wody do koszyczka skimmera może wybić dużo co2 z wody.

Pewnie dlatego panowie Dennerle, Amano, Rataj, czy Nyzio we wszystkich swoich roślinniakach używaja skimmerów. By wybić co2? :shock:


A może to faktycznie kwestia regulacji, tylko jak można źle wyregulować to urządzenie.
Wszystko jest dla ludzi z głową.


A co Kolega może powiedzieć jeśli nie kontroluje nawet stężenia CO2 w systemie ciągłym? Najpierw sprawdź po odłączeniu skimera stężenie CO2 i po podłączeniu.
Pewnych praw się nie da oszukać -chodzi o rozpuszczalność i trwałość pewnych gazów w wodzie.
Skimera może nie posiadam, ale nie mam takiej potrzeby, w moim baniaku odkrytym była błonka na powierzchni tylko wtedy, gdy stosowałem bimbrownik. Już dawno nie stosuję i problem się rozwiązał.Drugą przyczyną tworzenia się błonki mogą być pokarmy płatkowane, a właściwie ich pylista mało widoczna frakcja utrzymująca się na wodzie, która staje się pożywką dla bakterii.
Wracając do skimera, nadmienię, że dokładnie wiem jak działają takie urządzenia i rozczaruję Kolegę Marthinez'a, bo opiekuję się z Kolega Arturem baniakiem, gdzie był sump. Brak komina i odpływ na zasadzie zbierania wody z powierzchni podobnie jak w skimerze powodował straszne niedobory CO2, co prowadziło do dekalcyfikacji i wytrącaniu na roślinach węglanu wapnia.
Jeśli chodzi o Markiza, to wiem, że jest w stanie kontrolować stężenie CO2 i szybko obserwuje zmiany w zawartości.
To na tyle w kwestii uzupełnienia.
Piotr
Zapisane

robaczek

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 279
Re: skimmery
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 24, 2009, 16:31:08 16:31 »

Cytat: "markis"
Cytat: "marthinez"
Może właśnie problemem u Ciebie jest dyfuzja co2?

Czym rozpuszczasz dwutlenek, bo naprawdę ja nie mam problemów ze stratami gazu?

Ostatnio mocno eksperymentuję i na razie jest tak:
Dyfuzor ze spiekiem poprzez trójnik na wlot do kubełka (zrobiłem z niego reaktor CO2).
Rozpuszczenie nie jest całkowite ale jak na razie to najlepsza z wypróbowanych przeze mnie.

Marku, ja mam obawy dotyczące takiego sposobu podawania CO2 na wlot. Zapowietrzanie jest jedna z nich, ale nie najważniejszą. Myślę, że pod wpływem CO2 w filtrze mogą zachodzić jakieś negatywne w skutkach reakcje na złożu. Mogą w wyniku tych reakcji tworzyć się trujące związki.
Nad tymi procesami nie mamy żadnej kontroli, a prawdopodobieństwo zmiany warunków mogą temu sprzyjać. Nawet przepływ wody może nie niwelować reakcji zachodzących pod wpływem CO2 w kubełku.Co Ty na to?
Piotr
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: skimmery
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 24, 2009, 17:34:57 17:34 »

Panowie,
zamiast przekonywać się kto ma lepiej w akwarium czy też kto zna czyje akwarium lepiej proszę o powrót do sedna sprawy.
Pozdrawiam
Admin
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Anonymous

  • Gość
Re: skimmery
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 24, 2009, 17:48:37 17:48 »

Ludzie nie potrafią wymieniać się spostrzeżeniami!
Jeden chce być mądrzejszy od drugiego, a może to kwestia samokrytycyzmu..
Trochę pokory Panowie
Zapisane

robaczek

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 279
Re: skimmery
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 24, 2009, 18:29:50 18:29 »

Cytat: "marthinez"
Po co mam to robić w systemie ciągłym. W takie drobiazgi nie zachodzę.

Skąd wiesz, że nie kontroluję stężenia co2?
To tak samo skąd wiesz, czy wcześniej nie miałem skimmera? Pomijając fakt,że 2 baniaki mam u rodziców.

Cytat: "marthinez"
Rozmawiamy raz na miesiąc przez pare minut. Raczej wszyskiego o moim baniaku nie wiesz.
Robiłem to przed skimmerem i robiłem po.
Wyraźnie napisałem wyżej, że deszczownia powodowała więcej strat niż skimmer.
Wzięte z pomiarów, a nie wyssane z palca.
Tu już narasta antagonizm...

Cytat: "marthinez"
Czy moje akwa wygląda jakby miało deficyty co2?
Jak masz wolną chwilę to zapraszam.
A czy ja twierdzę, że wszyscy użytkownicy mający skimmer mają  problem z CO2? A może niektórzy nie zwracają na to uwagi.

Cytat: "marthinez"
Natomiast ja odnoszę wrażenie, że wy próbujecie przekonać wszystkich jaki to skimmer jest zły i stosowanie go w roślinniakach jest beee.
Nie, zwróciliśmy tylko uwagę, że taki problem może wystąpić, a właściwie ja go zacząłem.
Czym dalej w las robi się ciemniej, a tutaj dalej nawet robi się złośliwie w stosunku do mojej osoby.


Cytat: "marthinez"
Błonka pojawiła się odkąd podaje sole, a dokładnie k2so4.
Ten sam powód zauważyło wielu akwarystów.
Tak, zgodzę się z tym sam to też obserwowałem. Wynika to z zupełnie innej sprawy-soli nie sypiesz z łyżeczki, ani w postaci suchej, tylko masz zrobione roztwory, a tam posiewa się wszystko -tzn. grzyby i bakterie, które są często zaczątkiem problemu. A dlaczego pleśnieją nawozy Aqua Artu? Mimo, że są zakwaszane kwasem solnym?
 Chyba , że błonka to tłusta plama, a takie się też zdarzają, np. z mrożonek i nawet mogą być wynikiem ulepszaczy przy mrożeniu lub po prostu zanieczyszczeniem takim jak olej napędowy, bo to już też się zdarzyło. Przytrafiło się koledze i zaraz powiesz, że jak nie mi  to mam sprawy nie poruszać.


Cytat: "marthinez"
Proszę Cie nie porównuj skimmera o oczku zbierającym 2,5 cm średnicy, zasilanym filtrem o przepływie max 700l/h w baniaku ponad 200 litrowym z sumpem.
Wyolbrzymiasz problem i nie trafiasz z porównaniem.
Tam podobnej średnicy jest wylot i działa prawie jak skimmer, choć powinno być inaczej, a cyrkulacja była jak u Ciebie w baniaku. To nie było porównanie urządzenia tylko sposobu zasysania wody.

Cytat: "marthinez"
I jak napisałem wyżej warto opierać się na własnych doświadczeniach (w tym przypadku ze skimmerem, a nie sumpem), a nie domyślanie się jak może być.
Filozofem raczej już nie zostanę....

Cytat: "marthinez"
Próbujesz mi wmówić, ze to co widzę u siebie jest nieprawdą.
Nic nikomu nie wmawiałem nigdy, Tobie tym bardziej. Nie pisz takich rzeczy, bo albo nie masz dnia, albo naprawdę denerwuje Cię moja osoba.
Cytat: "marthinez"
Czyżby markis (z "s" na końcu) stosowł ph metr lub inne unikalne uządzenie kontroli co2?
Muszę go podpytać, może i ja się nauczę kontrolować stężenie co2.
Boszsz..      Piotrze. :roll:
Na koniec to już taka złośliwość, że aż szkoda. To unikalne urządzenie to po prostu Drop Checker   http://www.roslinyakwariowe.pl/sklep/te ... -4117.html
Skończmy ten niski poziom wypowiedzi, bo jeszcze trochę odbiorę to jako negacja wszystkiego, co powiem na tym forum." Jak nie jesteś z nami, to na pewno przeciwko nam." Jak w wielu zrzeszeniach akwarystycznych. (głośno myślę)
Lepiej jednak było pozostać anonimowym lub się nie rejestrować. Jutro będzie lepszy dzień...
 Zdenerwował mnie pretensjonalny ton, nie można normalnie
Piotr
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: skimmery
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 24, 2009, 19:52:24 19:52 »

Temat zamykam.
W razie potrzeby otwarcia proszę na PW.
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord
Strony: « 1 2   Do góry