Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2   Do dołu

Autor Wątek: Wyławianie rybek  (Przeczytany 8928 razy)

waskier

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 487
Re: Wyławianie rybek
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 25, 2009, 10:38:51 10:38 »

Do wyłapywania mieczyków i molinezji zawsze wykorzystywałem moment karmienia - wcześniej oczywiście dwudniowa głodówka. Skuteczność? - jakieś 85%. Czasami obżartuchy prawie same "wchodziły" do siatki ;).
Zapisane

Anonymous

  • Gość
Re: Wyławianie rybek
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 26, 2009, 17:28:57 17:28 »

Mi się udało wyłapać molinezje bez problemu.

Niestety potrzebne są 2 osoby bo sam się strasznie męczyłem. No i 2 siatki są potrzebne (ja miałem jedną taką mała 5cm i drugą taką normalną koło 10cm). Dużą trzymał brat w jednym miejscu przy środku akwarium a ja zaganiałem tą małą do jego siatki rybki - ważne by była mała bo się człowiek wszędzie praktycznie dostanie. W 28 min. wyłowiliśmy w ten sposób zbrojnika 16cm, 7 szt. gupików i 3 szt. molinezji. Wszystko to były ryby, które były za sprytne bym je sam wyłapał. No i udało się to wszystko wykonać bez zniszczeń w roślinności.

Dla mnie najtrudniej było złapać 2 samiczki gupika bo się kładły na kamieniach tak, że ciężko się było do nich dostać
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: Wyławianie rybek
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 26, 2009, 20:02:31 20:02 »

Więc nie chce zapeszać, ale 3/4 molinezji udało mi się złapać metodą "siatka na dno" niech się przyzwyczają i po jakimś czasie sypanie jedzenia:)  Wszystko jedną, dużą siatką :)
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

tombo77

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 346
Re: Wyławianie rybek
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 26, 2009, 20:36:59 20:36 »

Kosiarki zawsze łapałem w nocy wykorzystując przy tym latarkę. Skuteczność- 5 minut i po kłopocie.
Zapisane

vtec

  • Gość
Re: Wyławianie rybek
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 10, 2009, 11:15:42 11:15 »

moje molinezje sa tak durne ze łapie je zawsze przy żarciu nawet bez głodówki.Mieczyki wykazują się pod tym względem większą inteligencją.
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: Wyławianie rybek
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 10, 2009, 12:01:25 12:01 »

Mi została jedna, czarna molinezja...skubana jest za mądra by dać się złapać...
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord
Strony: « 1 2   Do góry