Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2 3 »   Do dołu

Autor Wątek: dziwne oko.  (Przeczytany 12067 razy)

bartolo

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 213
Odp: dziwne oko.
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 20, 2011, 10:30:56 10:30 »

Ech, widzisz Przemku, opinie zawsze są różne. Nie twierdze że się nie znasz, a ja mam bardzo małe doświadczenie w akwarystyce. Nie mniej jednak musiałem się zdecydować na jedną z opcji. Na początku stosowałem witaminki, ponieważ mogło być to również jakieś mechaniczne uszkodzenie, albo tzw "papeye".

Zatem flubenol. Przemku mógłbyś mi napisać więcej 0 jego stosowaniu? kąpiele samczyka? czy do akwa do wszystkich rybek? Dawki myślę wyczytam na ulotce.. może coś jeszcze powinienem wiedzieć..? Czy w każdym akwarystycznym dostane ten lek?
Zapisane
"Człowiek człowiekowi wilkiem a zombie zombie zombie"

bartolo

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 213
Odp: dziwne oko.
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 20, 2011, 10:54:32 10:54 »

http://www.apisto.pl/fa/viewtopic.php?t=5452

Tu jest jeszcze alternatywna opcja - Sera Tremazol.
Zapisane
"Człowiek człowiekowi wilkiem a zombie zombie zombie"

Użytkownik_usunięty

  • Gość
Odp: dziwne oko.
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 20, 2011, 11:45:06 11:45 »

Możesz i użyć tremazolu  Ja mam flubenol (tylko u weterynarza-duże opakowania) po  kosztach Ci odsprzedam i powiem jak stosować
Jeśli leczenie ma mieć sens to leczymy wszystkie ryby
Zapisane

bartolo

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 213
Odp: dziwne oko.
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 21, 2011, 22:19:08 22:19 »

Ok. Mam już flubenol od Przemka (dzięki) Rozpoczynamy kurację. Opiszę przebieg, może komuś sie to przyda:

Sobota:
- pierwsze co zrobiłem wyjąłem z akwa część kamieni, z powodu wysokiego pH (8,5), odsypałem nieco piachu i zrobiłem miejsce żeby łatwo było się dostać we wszystkie zakamarki. Zrobiło się trochę pusto, ale skrytki i roślinki zostały, także rybki mają gdzie się chować.
- Podmianka wody, ok 30%
- Wlałem sól akwarystyczną w celu odkarzenia

W niedziele rano na oku pojawił się "pryszcz" opisany powyżej. W poniedziałek rano zauważyłem już mała rankę, poza tym samczyk trochę pobladł :(

Poniedziałek:
- podmianka wody, ok 10-15%
- flubenol
- włączyłem napowietrzanie w filtrze wewnętrznym
- filtra kubełkowego nie odłączałem


Rozrabianie flubenolu: 2,3g na 6ml acetonu. I to do wody w akwa (--->216 litrów brutto).
Czekam na efekty z zaciśniętymi kciukami.


Bartek


Zapisane
"Człowiek człowiekowi wilkiem a zombie zombie zombie"

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: dziwne oko.
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 26, 2011, 06:46:04 06:46 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
Zapisane
-ocenzurowano-

bartolo

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 213
Odp: dziwne oko.
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 26, 2011, 17:42:02 17:42 »

Na początku miałem duże problemy z napowietrzeniem wody. Okazuję się że zwykłe napowietrzenie z filtra wewnętrznego nie wystarcza.
Po wlaniu leku to kwestia kilku godzin żeby rybki pływały pionowo przy tafli wody próbując zaczerpnąć powietrza.
Aktualnie działa pompka na 2 węże zakończone dłuższymi kamieniami + filtr wewnętrzny.

Co do efektów ciężko powiedzieć. Opuchlizna nie schodzi. Oko po brzegach lekko podeszło krwią (może bardziej obręb opuchlizny - w miejscu gdzie była przerwana skóra, niż oko). Rybka zachowuje się dość swobodnie, jednak jest bardziej płochliwa i terytorialna. Zawsze ładnie się wybarwia i gania samiczki.

Inne rybki (głównie pyszczaki yellow) lekko pociemniały odkąd wlewam lek.
Generalnie nie ma jakiś drastycznych zmian od początku kuracji.

Staram się co drugi dzień wymieniać ze 2 wiadra wody i uzupełniać lek. Z niecierpliwością czekam na efekty.

Pozdrawiam, Bartek
Zapisane
"Człowiek człowiekowi wilkiem a zombie zombie zombie"

Użytkownik_usunięty

  • Gość
Odp: dziwne oko.
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 26, 2011, 20:09:55 20:09 »

Na efekty przyjdzie czas  Sam lek  nie ujawni żadnych rezultatów przez ok 10 dni Lecz po tym czasie robaki zaczynają umierać To jest spowodowane tym że flubenol 5% blokuje pożywkę dla jelit, a zatem pasożyty umierają z głodu.
Co do problemu z deficytem tlenu w akwarium Jest to wynikiem wprowadzeniu do wody acetonu Przerost bakterii może spowodować mętność wody oraz  objawy wyczerpania tlenu  Wówczas należy podmieniać wodę ile tylko się da Natlenianie podczas kuracji winno być z kilku zródeł
Aceton jest tu rozpuszczalnikiem flube który nie rozpuszcza się w wodzie
Czy coś jeszcze wyjaśnić?
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2011, 21:24:14 21:24 wysłana przez Przemek Wieczorek »
Zapisane

bartolo

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 213
Odp: dziwne oko.
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 27, 2011, 01:15:22 01:15 »

Ja chyba, póki co wiem już wszystko :) dzięki Przemku za pomoc, teraz tylko czekam na jakieś wyniki. Regularnie podmieniam wodę i uzupełniam lek ;)
Zapisane
"Człowiek człowiekowi wilkiem a zombie zombie zombie"

bartolo

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 213
Odp: dziwne oko.
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 01, 2011, 22:44:02 22:44 »

Dzisiaj z okiem jest już znacznie gorzej, zobaczcie sami.
Mam nadzieję że w jego oku nie siedzi coś, co właśnie składa jajka... (?)
Może lepiej go odłowić i dalej prowadzić kurację w osobnym zbiorniku dla niego i dokończyć w ogólnym dla wszystkich mieszkańców?

No, obejrzyjcie fotki, nie jak dla mnnie nie wygląda to ciekawie... :(
Zapisane
"Człowiek człowiekowi wilkiem a zombie zombie zombie"

Użytkownik_usunięty

  • Gość
Odp: dziwne oko.
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 02, 2011, 08:19:35 08:19 »

Jak widać jest to stan zapalny Efekt wtórnej infekcji bakteryjnej spowodowanej przez robale
Daj tą rybę Bartek na czyste szkło i podaj 1 tabletkę rivanol na 100 litrów wody
Czasami jest tak że pomimo podjętego leczenia nie udaje się pomóc rybie
Zapisane

bartolo

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 213
Odp: dziwne oko.
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 02, 2011, 08:51:00 08:51 »

Izolacja to chyba dobry wybór, bowiem inne samczyki zaczynają już go trochę skubać.
Od 2-3 dni zaczął się bardziej chować i nie pływa z resztą i inne samce, odpłacają mu się trochę za jego wcześniejsze szaleństwa.
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2011, 16:03:34 16:03 wysłana przez Alai »
Zapisane
"Człowiek człowiekowi wilkiem a zombie zombie zombie"

bartolo

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 213
Odp: dziwne oko.
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 02, 2011, 21:06:16 21:06 »

Samczyk pływa już w świeżym akwarium. Jednak po porwrocie do domu, jeszcze zanim go odłowiłem zaczął się dziwnie zachowywać.
Pływając co jakiś czas jakby opadał a później obkręcał się wokół własnej osi, po czym płynął dalej i za kilka minut to samo.

Akwarium-izolatkę napełniłem wodą z głównego akwa, podłączyłem napowietrzanie, grzałkę, i wrzuciłem 1/3 tabletki rivanolu (akwa 30L).
Woda zrobiła się trochę zółta, samczyk przyjął obecność nowego leku łagodnie.
Zobaczymy co dalej...
Zapisane
"Człowiek człowiekowi wilkiem a zombie zombie zombie"

bartolo

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 213
Odp: dziwne oko.
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 06, 2011, 20:46:20 20:46 »

3 dzień pobytu samca w osobnym zbiorniku nie zwiastuje nic dobrego. Generalnie zauważyłem że co jakiś czas obraca się wzdłuż wokół własnej osi, wydaje mi się że powoli przestaje widzieć na chore oko, sprawdzałem machając ręką z jednej, później z drugiej strony akwa. Ze strony zdrowego oka zawsze reagował podpływając, ze strony chorego był albo brak reakcji, albo opóźniona.
Przestał też tak łapczywie pobierać pokarm, właściwie podpływa zawsze jakby był głodny, ale jak już czuje pod pyskiem płatki spiruliny to albo się miota jakby podrażniały mu oko i odpływa, albo po prostu zje ze 2 płatki, reszte zostawi. Podobnie jest z artemią.
Wszystkie pokarmy daje w śladowej ilości, raz dziennie.

Dzisiaj podmieniłem ok. 50% wody, uzupełniłem rivanol. Na lek zareagował lekkimi wstrząsami.
Zapisane
"Człowiek człowiekowi wilkiem a zombie zombie zombie"

Użytkownik_usunięty

  • Gość
Odp: dziwne oko.
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 06, 2011, 21:05:23 21:05 »

Zapisane

bartolo

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 213
Odp: dziwne oko.
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 06, 2011, 22:00:42 22:00 »

Czy mogę dodać go do wody, w której jest już rivanol? czy podmianka 100%?
Wiesz może gdzie mógłbym go dostać? Jedyny sklep (stancjonarny) z jakąś chemią jaki znam jest w auchan
Zapisane
"Człowiek człowiekowi wilkiem a zombie zombie zombie"
Strony: « 1 2 3 »   Do góry