Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2 3   Do dołu

Autor Wątek: dziwne oko.  (Przeczytany 12064 razy)

Użytkownik_usunięty

  • Gość
Odp: dziwne oko.
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 06, 2011, 22:11:16 22:11 »

Podmiana wody co najmniej 70 % Lek możesz zamówić przy fontanach jak plac grunwaldzki
Zapisane

bartolo

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 213
Odp: dziwne oko.
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 07, 2011, 20:45:46 20:45 »

No dobra. Wydaje mi się że to jest definitywny koniec. Oko już nie przypomina oka, tylko bańkę, w której kłębi się krew, jakaś ropa... masakra.
Oko urosło jeszcze znacznie, na skrzelach wystąpiły jakies ciemniejsze plamy, rybka nie trzyma dostatecznie równowagi, nie przyjmuje pokarmu... :( :( :'(

Nie wiem czy jest sens dalej męczyć ją antybiotykami
Zapisane
"Człowiek człowiekowi wilkiem a zombie zombie zombie"

bartolo

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 213
Odp: dziwne oko.
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 08, 2011, 18:58:53 18:58 »

Pytałem dzisiaj w aptekach o chloramphenicol, jednak moje starania były daremne, ponieważ po powrocie do domu zastałem samczyka martwego :(

W akwarium ogólnym dokończę kurację flubenolem, ale wydaje mi się że wszystkie rybki są zdrowe. Samiec, który dotąd był blady ładnie zaczął się wybarwiać i godnie zastępuje poprzednika.

Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy pomagali i radzili, bez Was w ogóle nie wiedziałbym w co włożyć ręce i jak przeprowadzić jakąkolwiek kurację. Największe podziękowania należą się Przemkowi Wieczorkowi  i Piotrowi Apisto, których to nawiedzałem dniami i nocami. Niestety czasami, mimo wszelkich starań nie można pomóc rybce skutecznie.

Czego nauczyłem się w trakcie całej akcji?
na pewno reagować szybciej na wszelkie zmiany i zachowanie rybek, korzystać z dobrych testów wody, regularnie sprawdzać jej parametry.

Mam nadzieję że takie sytuację więcej zdarzać się nie będą.

Temat do zamknięcia.
Dzięki raz jeszcze.

Bartek
Zapisane
"Człowiek człowiekowi wilkiem a zombie zombie zombie"
Strony: « 1 2 3   Do góry