Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Obsada do 240 l gdzie podstawą będą zbrojniki  (Przeczytany 3502 razy)

Rajani

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 219
Obsada do 240 l gdzie podstawą będą zbrojniki
« dnia: Grudzień 07, 2013, 21:54:10 21:54 »

Witam wszystkich :)

Planuję założyć akwarium 120x40x50 240 litrów.
Jeśli chodzi o zbiornik to na pewno będzie w nim sporo roślin, ciekawe korzenie, ciemne podłoże,  Coś w tym stylu http://gadgets.boingboing.net/gimages/14.jpg lub w tym stylu http://www.dickoatts.com/wp-content/uploads/2013/02/Water-Plants-Clear-Water-Beautiful-Aquarium-Large-Size-915x689.jpg

Potrzebuję porady odn. obsady – chciałabym:
- ryby o podobnych wymaganiach co do wody, temp itd.
- tak dobrane gatunki by zajmowały wszystkie piętra akwarium
- Ryby, które nie będą siebie nawzajem stresować
- Nie za duże – maja być w akwarium dożywotnio, wiec nie mogą z niego „wyrosnąć”
- Kolorowe i ciekawe (nie interesują mnie rybki szare, szaro – czarne itd.)
- Nieniszczące roślin i niewykopujące roślin
- podstawa to zbrojniki – zasadniczo to moje ulubione rybki – wyjątkowo podobają mi się Leporacanthicus triactis ale wiem, że są ciężko dostępne, więc może być inny  ciekawy gatunek (np. jakiś nakrapiany o ile to nakrapianie zostaje również u dorosłych ryb lub paskowany), do tego ancistrus weloniasty (koniecznie złoty)  może  przywry chińskie (mam do nich wielki sentyment) 

I teraz pytania i prośby – czy taki skład zbrojników mógłbym być? jeśli tak to po ile z danego gatunku, żeby im było dobrze. (chyba, że macie jakiś inny ciekawy pomysł co do zbrojników)

No i oczywiście pozostała obsada akwarium - nie chcę zbyt dużej ilości ryb - wolę by miały trochę miejsca dla siebie.

Aha - nie chcę pielęgnic, skalarów, paletek, otosków, i neonów (mam już jedno akwarium z neonami czerwonymi i wystarczy  :) )


Wiem, że sporo napisałam ale prawda jest taka, że nie znam się na dobieraniu gatunków, wiem, jak łatwo jest popełnić błąd a chciałabym, by w akwarium wszystkie ryby czuły się dobrze.

Macie jakieś pomysły?
Zapisane
Strony: 1   Do góry