Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Bojownik syjamski  (Przeczytany 4648 razy)

arturix

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 422
Bojownik syjamski
« dnia: Grudzień 31, 2009, 12:06:06 12:06 »

potrzebuje wszelkich praktycznych informacji na temat tych rybek.
Miałem 3 bojowniki -2 samiczki i 1 samczyk . Samiec robił się coraz większy (przypakowany) mimo że napewno nie były nadmiernie karmione , zaokrąglał się tuż za płetwami skrzelowymi aż zdechł . Na dzień dzisiejszy zostały mi 2 samiczki i co ciekawe jena z nich zaczyna czasami ganiać drugą charakterystycznie rozkładając skrzela - tak jak samiec , i zaczyna rosnąć tak jak poprzednio samiec ,
ale to nadal samica (na 95%)
czy ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat lub ogólnie na temat bojownika - piszcie a zawsze się przyda komuś taka wiedza :D
Zapisane
:Dakwarystycznym faszystom mówię  - nie

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: Bojownik syjamski
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2009, 12:27:53 12:27 »

Samiec był chory i to ewidętnie.
Co do "samicy na 95%" to na 100% zostałeś zrobiony w balona :) i to jest po prostu młody samiec:) bardzo często młode samce sprzedaje się jako samice właśnie.
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: Bojownik syjamski
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 31, 2009, 12:54:17 12:54 »

Często bywa tak że słabszy samiec jest zdominowany przez mocniejszego, słabiej rośnie i słabiej się rozwija.Tak naprawdę to teraz nie będziesz wiedział czy to drugi samiec dopóki nie będziesz miał "naplute" w akwarium.
Trzymając kiedyś te piękne rybki nieraz widziałem jak samice tłukły się między sobą,czym to było powodowane?nigdy tego nie dociekałem ,może terytorializm?
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

arturix

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 422
Re: Bojownik syjamski
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 31, 2009, 13:07:14 13:07 »

bojowniki mam już około10 miesięcy ,  mi wydaje się że mam 2 samice , żadna nie ma wydłużonych płetw  :?  no to jak samiec ?? w takim razie czekam  - nie dołożę dziewczynom samca, poczekam być może jedna z samic - ta która rośnie ujawni się - urosną jej płetwy ,pięknie się wybarwi  i zostanie samcem  :D
Zapisane
:Dakwarystycznym faszystom mówię  - nie

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: Bojownik syjamski
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 31, 2009, 13:48:26 13:48 »

Często i gęsto w sklepach sprzedawane są samce formy dzikiej,które niestety wyglądają jak samice.Odróżnienie ich od samic w wieku "młodocianym" jaki i jako podrostków jest cięzki,więc przyjdzie Ci chyba poczekać i jeśli będziesz widział za jakiś czas "naplutą" pianę (gniazdo) dopiero możesz być pewien że masz samce :? Sam przekonałem się że po takich karłowato zdziczałych samcach też wychodzą bojowniki formy weloniastej.
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.
Strony: 1   Do góry