Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne > Nasza encyklopedia ryb

Jak powstał nasz dział

(1/11) > >>

Kalibabka:
Wczoraj wpadłem na pomysł byśmy wspólnie popracowali nad stworzeniem naszej małej encyklopedii ryb akwariowych. Coś na zasadzie opisów jakie tworzy zulix odnośnie roślin. Pablitto już poparł takie działanie:D

Wspólnie utworzymy pewien schemat którego będziemy się trzymać.
Oto moja propozycja:

Nazwa polska i łacińska

Rodzina:
Występowanie:
Wielkość:
Wygląd:

Dymorfizm płciowy
(najlepiej potwierdzony zdjęciem + opis różnic w wyglądzie)

Zalecane akwarium
(ile litrów? jaka długość zbiornika?)

Hodowla
(temp. wody, pH, twardość, podłoże, szczególne zalecenia)

Zachowanie
(wobec mieszkańców akwarium)

Odżywianie

Rozmnażanie

Długość życia

Strefa życia
(w jakiej części akwarium najczęściej widoczna)


Wiem, że wiele informacji można sobie wygooglować. Jednak stworzenie czegoś własnego (niepowielanie) daje pewną satysfakcję.
Opisy pomogą początkującym przy wyborze obsady itd., natomiast w komentarzach, każdy z nas będzie mógł podzielić się własnymi doświadczeniami co do danej rybki.

Co o tym myślicie?

Pozdrawiam

Turbo:
IMHO po cóż powielać coś co już istnieje? wystarczy wkleić linka w temat jak się pojawi.

Radecki (Gymnothorax):
Świetna idea! :) Ale może, żeby odróżnić ją od informacji, które można wygooglować, oprzyjmy ją tylko o własne doświadczenia? Czyli mam, pielęgnuję, to opisuję, bez opracowań z netu :) Co myślicie?

Turbo:
 co akwarysta to inne doświadczenie, 10 akwarystów i ta sama ryba inny opis... co baniak to inne zachowania upodobania zwierzaków

thomas516:
bardzo dobry pomysł, niech opiera się na doświadczeniach forumowiczów a nie suchych opisach, fotki przedstawicieli gatunku każdy użytkownik może dołożyć od siebie w zależności jakie posiada ryby :D:D:D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej