Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne > Rozmnażanie

Skalary w akcji - Gody, Tarło, Ikra, Walki terytorialne :)

(1/3) > >>

FryzjeR:
hej

Odebrałem w końcu swoje Skalary z przechowalni. Wpuściłem chwilowo do mojego akwa. Samice czyszczą liście lotosa, a samce dają sobie w kość. Ciekaw jestem czy dojdzie do czegoś w końcu. W przechowalni u znajomego złożyły ikre kilka razy, niestety nie rozmnozyły się.

Sory za kiepską jakość, kręciłem fonem:

http://w756.wrzuta.pl/film/13a2z1NSFD6/ ... _akwariowe

waskier:
w ogólnym raczej będzie Ci trudno utrzymać ikrę, widziałem mieczyka, nie wiem jaka jest inna obsada... zbrojniki, sumy żerują też w nocy, np.
do tego ikra lubi stałą temperaturę i czystą, dobrze natlenioną wodę, potem to samo z larwami.
najlepiej jest ikrę przenieść do innego zbiornika, można bez rodziców, wtedy spleśniałe jaja wybierasz ręcznie z akwa

to tak z grubsza ;)

vtec:
najbardziej podoba mi się podkład muzyczny Iron Maiden :)

FryzjeR:
Skalary nadal nie odpuszczają. Tak się leją, że chyba się wykończą. - podziobane wargi i ubytki w bokach ciał. Dwóm skalarom już cos tam na dole wyłazi (pokładełka?), to chyba one będa kombinowały.

FryzjeR:
Złożyły ikrę. Czarna para broniła liścia i czyściła jego powierzchnię. Samiec srebrny z czarnym tłukli się o terytorium. W końcu wyszło na to, że to srebrna samica złożyła ikrę, pomimo że srebrny samiec przegrywał pojedynki.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej